Treść opublikowana przez witux
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Jeszcze jedno może pytanko troszkę odbiegające od tematu. Czy silniki V palą więcej od silników R ? Które są lepsze, wytrzymalsze i jaka jest różnica w jeździe pomiędzy V-kami a R-zędówkami ?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
O tu już by mi się zgadzało te spalanie Trasa 500km - 9,0l Co dziennie po 2 km lub 3 km na zimnym silniku około 20,0l
-
[B5 AAH] Wieje, szumi, drga - drzwi od kierowcy.
Temat wałkowany, ale stamtąd nic nie wyciągnąłem. ( nie podpinajcie go nigdzie , bo to co napiszecie będę wykonywał i pisał czy sie poprawiło ) Jadąc po nierównościach szyba w drzwiach drży... przez to skrzeczy jak styropian tarty po szybie. Jadąc ponad 100km/h słychać świst wiatru w górnym lewym rogu drzwi. Właśnie dziś wróciłem od blacharza i stwierdził ze mam opadnięte drzwi i się ruszają na zawiasie. Wyregulował drzwi ze pasują idealnie i nic się nie ruszają. Wyjechałem od niego i w dalszym ciągu to samo Tak myślę i kombinuję czy czasem nie jest szyba lekko skoszona lub poluzowana na prowadnicach ? Na uszczelkach nic nie widać żeby były zdeformowane itp. Aha po długich opadach woda mi sie zbiera na progu od kierowcy, może to ma coś wspólnego z tym. Poradźcie co jeszcze wykonać ?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A czy to duzo jak na 2.8V6? Wydaje mi się że na trasie to może być. Lecz po mieście to pije jak nawiedzony
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Dziś zrobiłem trasę ( w sumie 500km ) Stalowa Wola -> W-wa -> Stalowa Wola, wyszło spalanie 9/100. Czy to norma ? Czy coś z tym robić ? Po mieście dość sporo ( na krótkich odcinkach )
-
wahacze "DACHSTEIN-GERMANY" opinie
To zależy ile jeździsz autem. Jeśli dużo to kup sprawdzone wahacze. Ja robię rocznie około 7tys. km i właśnie kupiłem taki wahacz. Nie narzekam, jak siądzie za rok to kupię drugi bo są tanie. Z resztą Germany to nie China
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
To może ja go zamulam . Hmm, to w zasadzie jak sie powinno jeździć silnikiem 6-cyl. ? W zakresie jakich obrotów ? podajcie przykład.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Jak rok temu sprowadziłem go do Polski to falowały obroty i na skrzyżowaniu lubił sobie zgasnąć. W forum pisali że przepustnica do czyszczenia. Postanowiłem wyciąć kata i wstawić rurkę. Co się okazało - pofalowało tak przez kilka dni i na tym koniec, już nie gasło. W tej chwili bardzo rzadko obroty zafalują ( auto nie gaśnie ) . Może tu gdzieś tkwi przyczyna dużego spalania. Filtr powietrza nówka ( zawsze wszystko wymieniam na czas ).
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Będę potrafił sobie Vagiem sam sprawdzić ? Tzn. wkleił bym jakieś logi dla Was. A ile powinien mi na mieście palić jeżdżąc tylko krótkimi cyklami ( odcinkami ) - np. raz dziennie po 2 lub 3 km ?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Trasa - 10/100 - Pb Miasto - od 17 do 19 /100 Pb Czy coś jest nie tak ? Bo wydaje mi się że trochę chlepce . Jeżdżę średnio , raczej go nie żyłuję. Czy po podłączeniu VAG-a wyjdzie że coś jest nie tak ?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
A ja umyłem wczoraj wieczorem i przez to dziś pada deszcz
-
[B5 AAH] Jakie sprężyny na tył ?
Mój mechanik dawno dawno stwierdził że nie mam regulacji. Co się okazało to dziś zdjąłem koło i zobaczyłem takie coś jak na zdjęciu poniżej: http://img246.imageshack.us/img246/1384/20080211107ng8.jpg Moim zdaniem jakaś regulacja jest i jak bym ten talerzyk podniósł o te dwa nacięcia w górę było by idealnie. Pytanie do Was jak się to reguluje ? Proszę wytłumaczyć mi łopatologicznie ponieważ jadę z tym do tego mechanika
-
[B5 AAH] Świst wiatru przy zamkniętych drzwiach od kierowcy
Jak jadę po nierównościach wolno to słyszę jak mi szyba tak jakby trzeszczy jak styropian o szybę. Jak podniosłeś drzwi ? Czy to na pewno przez drzwi ? bo jak pędzę 80km/h i odciągnę drzwi do środka to świst pozostaje, więc wypada na to że to związane jest z oknem.
-
Czy ktoś kupował CHIPA z Allegro do 2.6 v6 lub 2.8 v6???
Wydaje mi się że warto zainwestować te 200 czy 300 zł chociaż by z tego powodu że w ECU będziesz miał nowe oprogramowanie (mapy). To podobnie jak z komputerami PC np. Na procesorze PII 300mhz i RAM 256MB WinXP będzie troszkę szybciej działał niż Win2K. Ale tylko ciut szybciej, tak jest z wolnossakami
-
[B5 AFN] Sprężyny obniżajace WEITEC (-30mm) do avanta.Proszę o opinię.
Hehe, to ja mam to jakoś odwrotnie.Ale czego ? Czy ten przód u mnie wygląda na obniżony o 55mm ? http://img406.imageshack.us/img406/387/a428ft7.jpg
-
[B5 AFN] Sprężyny obniżajace WEITEC (-30mm) do avanta.Proszę o opinię.
Podłączam sie do tematu. Posiadam Weitec Ultra GT 55/30 li mam do Was kilka pytań bo spać nie mogę Auto rok temu sprowadził mi kolega z Niemiec, od razu miało tył opadnięty. --> http://img406.imageshack.us/img406/387/a428ft7.jpg Zawieszenie z roku 2004. trzy dni temu wjechałem na szarpaki bo robiłem badania techniczne. Amortyzatory wynik :L-P-77% , PP-72% , LT-64% , PT-61% Papiery na zawieszenie przedstawiają zawias : WEITEC ULTRA GT 55/30 oraz jeszcze jeden papierek SPRING DISTANCE KIT Męczy mnie to że najprawdopodobniej brakuje mi dystansów do regulacji tylnego zawieszenia. Nadmieniam że nie mam żadnej regulacji talerzyka amortyzatora. Co byście mi doradzili co z tym zrobić ? aha jeszcze pytanko do Was Co to znaczy obniżenie 55/30 oraz co oznaczają oznaczenia HA VA w zawieszeniu ?
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
Ja raczej też będę kupował po II lifcie. Patrz jak one tu się pięknie prezentują http://img218.imageshack.us/img218/208/293390125gn3.jpg , a ja też mam ciemną furę
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
Keżor, no teraz to mnie dobiłeś z tymi lampkami bo one też mi się bardzo spodobały. Co na to inni ??? tu link dokładniejszy : http://img100.imageshack.us/img100/7472/dscn1862ha8.jpg
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
Jeśli nr 1 to czy to dobry wybór z allegro od tego sprzedawcy ? Bo nie mam pomysłu gdzie indziej kupić. ... aha a do tych po II Lifcie to wymagane jakieś docinania oraz przeróbki by pasowały ?
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
A wtrącając lampy nr 3 ? http://moto.allegro.pl/item291640019_lampy_tylne_audi_a4_sedan_smoke_cale_dymione_nowe.html
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
Hmm, odnośnie tych dymionych to już są gotowe czy to można jakoś samemu zrobić ?
-
[B5 AAH] Opinie na temat świateł tylnych do B5
Które z tych lamp wybrać do mojej ? 1. http://moto.allegro.pl/item291261064_lampy_tylne_audi_a4_od_1999_z_wkladami_nowe_.html 2. http://moto.allegro.pl/item292182110_lampy_tylne_nowe_audi_a4_clear_red_white_.html Moje auto ma kolorek "czerń wulkaniczna", jest obniżona sportowym KIT-em WEITEC, wymieniłem lampy przód na Engel Eyes firmy Sonar ale przed ich wmontowaniem zabezpieczyłem je silikonem bo z opinii Waszych wynikało że niektóre lampy parują i są nieszczelne. Na razie wszystko OK Nie chcę z auta zrobić wiejskiego tuningu. Planuję jeszcze przyciemnić szyby i to by było na tyle. Mi osobiście podobają się lampy nr 1, natomiast żonie nr 2. Jaka jest wasza opinia ?
-
[B5 AAH] Świst wiatru przy zamkniętych drzwiach od kierowcy
Tak tylko te posty dotyczą drzwi, a ja stwierdziłem że to świszczy przez uszczelkę szyby.
-
[B5 AAH] Świst wiatru przy zamkniętych drzwiach od kierowcy
Podczas jazdy słychać świst powietrza wdrażającego się pod uszczelkę. Próbowałem przyciągnąć drzwi lecz nie ma regulacji Macie jakieś pomysły co zrobić ?
-
[B5 AJM] Przegub zewnętrzny
Temat troszkę stary, ale nie chcę tworzyć nowego więc podpinam się tu Potrzebuje lewy zewnętrzny przegub do A4 2.8 V6 silnik AAH rocznik 1995 - ponoć są tańsze niż do innych modeli z mniejszymi silnikami. Chcę przegub nie z górnej półki tylko coś tańszego żeby wytrzymało 3 lata. Tu na allegro znalazłem kilkanaście ale nie mam pojęcia który mam wybrać. Pomożecie ? http://moto.allegro.pl/search.php?string=przegub+A4+2.8&category=620&description=1&buy=0&new=0&pay=0&country=1&location_radio=2&st=gtext&order=pd&listing_sel=2&listing_interval=7