Treść opublikowana przez M3I
-
[B5 AFB] Dziwny brak wspomagania
Taaaa pompa Jak kontrolka aku -czyli łądowania i brak wspomagania , to albo spadł pasek klinowy ,może pękł albo za słabo naciągnięty i się ślizga.
-
[ALL B5] Jak sprawdzić przegub ?
nie stukanie , a raczej trykanie . jak ma spory luz to już przy skręconych kołach mocne strzały.
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
U mnie zaraz po odpaleniu dymi nawet bardziej ( też niemam katów). a płynu ubyło mi około 1 cm przez 4 miesiące, więc mysle że to chyba normalne.
-
[B5 AHU] Brakuje mocy
sprawdz czystość : przepływki; przepustnicy , filtra powietrza , filtra paliwa. Sprawność sondy lambda.
-
[B5 AQD] wyskakująca 2
Ja miałem ten sam problem z 1-szym biegiem. Kiedy go wrzuciłem i silnik "ciągnął " było ok , jak tylko delikatnie odjąłem noge z gazu bieg automatycznie wyskakiwał na luz. Prawdopodobnie tzw. " zatrzask" nie trzymał biegu . Aby to zrobic trzebaby rozebrać skrzynie. A że miałem skrzynie z mojego starego A4 2,8 ALG poprostu wymieniłem ją (robocizna 250 zł). [br]Dopisany: 15 Grudzień 2008, 17:09_________________________________________________Tak wogóle to mam na sprzedaż skrzynię z wyskakującą 1-ką Ty masz Quattro , a moja to Ośka ,ale ciekawe czy złożył by z tych dwóch jedną dobrą może bebechy są te same
-
[B5 AFN] Problem ze stabilizatorami
znajdź na allegro łączniki do A4 B5 i sprawdź po zdjęciach czy masz to samo ( no zresztą musisz mieć przecież stare łączniki , porównywałeś je ????) . Bez jaj , ja zmieniałem sam całe zawieszenie i nie było problemów. Zrób zdjęcie , tego zamontowanego łacznika. Albo podeślij mi je przez GG (1155035 ) . Sam jestem ciekawy , co sie z tym dzieje . pozdr
-
[B5 AWT] Osiągi 1.8T FWD
Jak kręcisz na poszczególnych biegach jak piszesz, to gratuluje niskiego spalania.....
-
[B5 AWT] Osiągi 1.8T FWD
heh , nie wiem jaki sens jest tego Tematu... To w czym masz problem??? To się ciesz że tyle wyciąga ...byleby tłok bokiem nie wyszedł Opony troche wąskie . 9,3 l gazu /100 przy dynamicznej jeździe? Nie ściemniaj . Co rozumiesz przez dynamiczną jazde? Przy dynamicznej jeźdize to On powinien spalić 14-15 l gazu/100
-
[B5 ACK] Jaka przekładnia ?
Podobno są dwa rodzaje : wykonana z alu i ze stali. Przewidziane są na inne ciśnienie robocze. Podobno inne pasują , jedynie trzeba przełożyć tłumik drgań.
-
[B5 AEB] Sciera opone tylna Quattro
luz na tulejach wahacza/wahaczy . Albo tuleje "wózka" - są 4 sztuki .
-
[B5 ADR] huczenie silnika
Samo łożysko nie jest drogie , myślę że nie więcej jak 80 zł . Ale niestety trzeba wyjąć skrzynię biegów. A to już roboty na pól dnia.
-
[ALL B5] Uciekający płyn od wspomagania kierownicy...
No to regeneracja 400-500 zł , plus koszty wymiany. U mnie szykuje się to samo do robienia z prawej strony. Sam wyjmę przekładnię . Obecnie dolewam około 1 cm do zbiorniczka / 2-3 tyg. Jak cieknie z lewej strony , to sprawdź jeszcze , bo może leci z węża przy samym wejściu / wyjściu z maglownicy . [br]Dopisany: 01 Grudzień 2008, 17:55_________________________________________________ ps. nie lej tego czerwonego płynu . Wymieńszybko na zielony mineralny . I przy takim ubytku zrób to jak najszybciej , po wkońcu posadzisz także pompę .
-
[B5 AEB] Po puszczeniu pedalu gazu szarpniecie
Jaka instalacja? Szarpnięcie to rozumiem , ale Uderzenie??? poduszki pod silnikimem , skrzynią , przednie zawieszenie......... Można by wymieniać długo. [br]Dopisany: 01 Grudzień 2008, 17:29_________________________________________________ U mnie takie poszarpywanie po odjęciu gazu było , ale po poprawieniu przez gazownika mapy wtrysku jest praktycznie niezauważalne. Zubożyli mi mieszankę w odpowiednim przedziale obrotów.
-
[B5 ADP] Zawieszenie przednie
Wszystkie B5 miały przednie zawieszenie identyczne. od 1,6 - 2,8 w quattro też chyba to samo (przód) . będzie pasować[br]Dopisany: 28 Listopad 2008, 23:10_________________________________________________ Mówie o wahaczach. Jeśli myślisz o sprężynach , to pewnie do 1,8 są twardsze . więc będzie za sztywno . Amory w każdym są takie same. poza zawieszeniem oryginał utwardzonym 1BE , tu amory są inne.
-
[B5 AFN] Problem ze stabilizatorami
Jak może brakować nie rozumiem. Jak to wymieniałeś? Jak jedną strone podniosłeś lewarkiem , to się nie dziwie że stabilizator naciągnął się i był problem z założeniem. Obydwa koła musza być podniesione lewarkiem , albo odydwa muszą stać na ziemii . Stabilizator w A4 B5 jest tak prosty , a przez to wytrzymały. Myśle że chyba ciężko aby się zniszczył. [br]Dopisany: 28 Listopad 2008, 22:41_________________________________________________ Na ukos?? hmm. Myśle że zamieniłeś lewy łącznik stabilizatora z prawym. Z tego co pamiętam uszy łącznika są różnej grubości . i faktycznie jak przykręcisz je odwrotnie to wtedy będzie kosić stabilizator. [br]Dopisany: 28 Listopad 2008, 22:45_________________________________________________ No alboooo . Przykręciłeś łączniki najpierw do drążka stabilizatora ( i to nie po tej stronie co trzeba) A później chciałeś przykręcić do wahacza . hehhe to innych sposobów niema . Musi być dobrze..
-
[B5 AEB] Wyniki mojej A4 z hamowni
NIe wierze ,że to seria ... + 40 KM??? bez przesady . coś musiało być dłubane
-
[B5 AHH] Znikający ręczny
Wydaje mi sie że jak wyciągasz zapalniczke "tylną" - za dźwignią hamulca ręcznego. Potem widać śruby od naciągu linek.
-
[B5 ABC] Problemy z kierownicą
Jak kierownicę wyszarpuje z dłoni i ucieka na boki .... to mi przychodzi do głowy "tłumik drgań "-amortyzator , który jest przykręcany do przekładni kierowniczej. Chyba A4 z silnikami 2,4 2,6 i 2,8 oraz prawdopodobnie diesle miały montowane te tłumiki drgań. [br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 19:34_________________________________________________ Koncówki drążków nie mają tu nic do Twojego problemu ...
-
[B5 ACK] Nierówna praca silnika
NIee , gdyby była gwarancja to bym gnębił gazowników . Miałem kiedyś A4 98 z ALG i identyczną instalacje Jak teraz w ACK. Dokładnie wszystko to samo. I tam w ALG oprucz podobnego efektu poszarpywania podczas jazdy po odpuszczeniu gazu NIE BYŁO WIĘCEJ PROBLEMÓW. poradź co możesz . Bo już powoli mam dość tej zabawy .
-
[B5 ACK] Nierówna praca silnika
używam GG . nr 1155035 Faktycznie ostatnio jak byłem na regulacji gazu to na obrotach do 2 tys mieszanka byłą zbyt bogata. Efekt był taki że gdy odpuściło się pedał gazu przy np 3 tys obrotów i silnik zwalniał , nagle przy 2 tys i potem przy około 1,2 tys były takie lekkie szarpnięcia do przodu. Po tym jak skorygowali mape w tym przedziale obrotów i zubożyli miesznake poszarpywania przy zejściach praktycznie zanikły . Czy w związku z tym jeszcze raz mam jechać do nich żeby jeszcze przykręcili go na wolnych obrotach? [br]Dopisany: 26 Listopad 2008, 18:40_________________________________________________ Po tym jak mi przykręcili na wolnych obrotach spalanie spadło. Trasą E7 do Gdańska i powrót . średenio spalił 10 litrów gazu ( 4 osoby , powrót sam. I prędkości od 100-160) .
-
[B5 ARM] Szarpie - co może być przyczyną ?
Ja do ACK dałem 450 zł.....
-
[B5 ARM] Szarpie - co może być przyczyną ?
170 zł za przewody NGK do silnika ACK ??????????? NIe wierze . Za tyle to może do R4 ale nie do V6. No chyba że kupowałes przewody nie dla siebie.
-
[B5 ACK] Nierówna praca silnika
Parownik??? wydaje mi się że brak w instalacji takiego elementu .. Na instalacji zrobione jest około 20 -25 tys. Wtryski wkręcone w kolektor dosłownie zaraz przy cylindrach ( miałem kiedyś inne A4 2,8 30v , i tam wtryski były wkręcone około 10 cm wyżej)
-
[B5 ACK] Nierówna praca silnika
Witam , Mam problem z nierówną pracą silnika 2,8 30v. Przewody nowe NGK , świece nowe NGK . Przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana. Instalacja gazowa 2 razy była regulowana i wg speców jest wszystko OK. Ostatnio na kompie nie było żadnych błedów. No i samochodzik po jeździe na gazie i na PB po pewnym czasie zaczyna nierówno pracować . W wydechu słyachć że co jakiś czas nie pali na jeden czy drugi gar. Albo po zatrzymaniu na biegu jałowym , po 5 sekundach obroty zaczynają skakać 600-1100 . To samo na gazie i na PB . Po zdjęciu klem z akumulatora na 15 minut i ponownym podłączeniu i zrobieniu ręcznej adaptacji jest OK . Silnik pracuje równo , brak skoków obrotów. Jednak za kilka/kilkanaście dni motyw znowu napewno powróci . Gdzie szukać problemu??[br]Dopisany: 24 Listopad 2008, 20:12_________________________________________________Instalacja DIEGO KME.
-
Jakie "widełki" obrotów na danym biegu 2,6litra V6????
Spokojna jazda to do 3 tys . Inna technika?? jeździ się jak każdym innym silnikiem . Powyżej 4,5 tys to już małe piłowanie. Silniki jednak dobrze wyważone , ładnie się kręcą ( przynajmnije mój 30v)