Treść opublikowana przez Doman13
-
Zdjęcie drzwi do malowania gdzie i jak odpiąć powietrze?
Musze zdjąć drzwi do lakierowania, ze wszystkim sobie poradzę ale nie mam pojęcia jak rozebrać instalację powietrzną. Jak tą instalację rozebrać przy zamku? Pomoże ktoś?
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Wahacz wymieniony i nastała ciiiiiisza
-
[ALL B6] Odstające dolne listwy drzwi
Rdzę trzeba odrdzewić i potem zabezpieczyć i dobrze zrobione przetrwa parę lat. Podkleję się do tematu potrzebuje przykleić na drzwi listwę górną, czym to kleić żeby wytrzymało. Taśma samochodowa czarna nie dała rady.
-
amor 1be i zwykła sprężyna
Ja bym odmówił mechanika i wsadził już wszystko razem. Po co płacić podwójnie za jedna robotę.
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
No i mam winowajcę trzeszczenia, winny jest sworzeń dolnego wahacza, (nie banana) kulka ma duży luz i chyba nawet wstrzyknięcie oleju w gumę nie pomoże. Szukam wahacza... już nie szukam, znalazłem MS-a za 102 zł z kurierem. Moje MS-y już 60 tyś zrobiły i dopiero jeden się wysypał, ten który miał największe obciążenie czyli mnie...
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Garbiel_bar To chyba nie jest moja kolumna skrętna jakaś taka podobna ale inna, sworzeń to jest na dole koło wahacza dół, tam tez jest jakaś guma.
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
Wstawiłby ktoś zrzut z etki części tej kolumny. Numery sworznia i tej gumy z góry sprężyny. Fajnie by było gdyby to był sworzeń...
-
[B5 AFF] Piszczy przy kręceniu kierownicą
U mnie tez zaczęło skrzypieć przy skręcaniu i jeździe na wprost na hopkach. Ja obstawiam poduszkę amora. Jazda na wprost wyklucza końcówki? Zresztą jak to rozbiorę to będę wszystko wiedział. Napisze mi ktoś jaki symbol ma guma która jest na górze sprężyny? Poduszka kolumny?
-
prośba o symbole czujników ciśnienia oleju
dzięki
-
Spociki w Kielcach
zmieniłem: życie dom kobietę rodzinę i zacząłem być potrzebny małej 1 miesięcznej istocie której na imię - Alicja. tylko 4 kółek nie zmieniłem, jestem z nich zadowolony
-
Spociki w Kielcach
Co u Was słychać starzy wyjadacze? U mnie kolosalne zmiany nastąpiły i właśnie się ogarnąłem.
-
prośba o symbole czujników ciśnienia oleju
Mógłby ktoś sprawdzić w etce jakie symbole mają czujniki oleju w silniku 1Z? Przez ten czujnik u góry silnika kapie i olej.
-
[B5 1Z] szukam skrzyni biegów do silnika1Z
Skrzynia 5 biegowa - manualna o oznaczeniu WWO Ktoś mi napisze jakie skrzynie z jakimi oznaczeniami podejdą na wymianę? Podobno jest niedaleko mnie jakaś skrzynia do B4 1,9 TDI ale nie wiem czy podejdzie.
-
[B5 AFN] Koszt dołożenia climatronica
około 3-4 tysiące. Zależy po jakich cenach kupisz części.
-
[ALL B5] Zamarzający zamek bagażnika
Czyli żeby otworzyć bagażnik to trzeba grzać w okolicach zamka dolnego, tego pod rejestracją? Ja myślałem ze trzeba nad rejestracją w okolicy tego bolca do wciskania. Dla efektu będę grzał w dwóch miejscach.
-
[ALL B5] Zamarzający zamek bagażnika
Witam Uszczelki zabezpieczone silikonem, ale do głowy mi nie przyszło żeby zabezpieczać zamek w klapie bagażnika. Ile się teraz ukombinować muszę z nartami to tylko ja wiem... ten dzyndzel który wciskam gdy otwieram bagażnik z dziurką na kluczyk nie da się wcisnąć, zamierzam podejść do niego z nagrzewnicą, ale napiszcie mi czym to potem spryskać i czego napsikać i gdzie żeby już nie zamarzało. Normalnie szlag mnie trafia z tym zamkiem, po ostatniej odwilży mu tak odbiło a do tej pory nawet w największe mrozy działał jak trzeba.
-
[B5 1Z] Po wymianie filtra paliwa- zapowietrza się
układ się odpowietrzył i odpala od strzała. Mechanikowi zmyłem głowę za niezalanie filtra paliwem.
-
[B5 1Z] Po wymianie filtra paliwa- zapowietrza się
Witam Filtr paliwa w końcu wymieniony i ... zaczęło się... Zaraz po wymianie nie chciał odpalić, dopiero około 20 opalanie przyniosło skutek. Mechanik mówił ze tak musi być i pompa odpowietrzy układ przez popuszczoną śrubkę na filtrze. A potem muszę przejechać ("trochę") kilometrów to układ się odpowietrzy. Teraz fakty. Od mechaniak wyjechałem - silnik ciepły- opalił od razu. Samochód postał na mrozie 6 godzin - odpalił od strzała Samochód postał w nocy na mrozie -13, a rano musiałem odpalać 3 razy. Mało tego to zaświeciła się żółta kontrolka z samochodzikiem. Jak w końcu odpaliłem to kontrolka zgasła. Czy jest to objaw że układ jest: 1. cały czas zapowietrzony? 2. zapowietrza się w nocy przez odpowietrznik na filtrze? Było przy filtrze zdrowo majstrowane bo nie chciał się odkręcić Silnik jak jest ciepły to odpala od strzału. W sumie to dziś zrobię 100 km to może się odpowietrzy...
-
Spociki w Kielcach
Będę jak nie zapomnę i zarobiony nie będę... Co ja pletę w niedzielę nie pracuję, będę.
-
[ALL] Najlepszy sposob na przyklejenie listew bocznych drzwi.
Użyłem kleju do szyb po uprzednim odtłuszczeniu powierzchni i ... kupa... Llistwa odchodzi... Hmmm.... piszesz patex fix... spróbuję
-
[ALL B5] Cieknący szyberdach
dwa przednie węże odpływowe znajdują się po obu stronach szybra z przodu (na przednich progach) Idą sobie na tapicerką i potem w słupku przednim i wychodzi nad zawiasem dolnym drzwi. Podobno z tyłu są jeszcze dwa inne odpływy ale ich nigdy nie widziałem.
-
[ALL B5] Cieknący szyberdach
a ile kosztuje operacja naprawiania uszczelki w szyberdachu?
-
[ALL B5] Cieknący szyberdach
Witam Cieknie mi szyberdach po stronie pasażera, nie jest tego dużo ale jednak cieknie. Sprawdziłem waż odpływowy - drożny. Teraz pytam czy jest możliwość wymiany uszczelki na taką która nie przepuszcza wody do środka szybra? Uszczelka już ma swoje lata ale jest w dobrym stanie.
-
[B5 AFN] Wtryski z AFN do 1Z - Będą pasować?
uuu to widzę że czeka mnie vagowanie auta w celu sprawdzenia, które wtryski jakie korekcje mają. Hm. Zapomniałem tylko którą grupę należy vagować i gdzie patrzeć na korekty.
-
[B5 AFN] Wtryski z AFN do 1Z - Będą pasować?
Witam Jak w tytule. Trzeba będzie coś kombinować z wtryskami od AFN-a wkręconymi do 1Z-a? Wtryski w 1Z-ecie mają duuużą korekcję (powyżej 2) Wtryski w Afn-ie mają prawie zerową korekcję. Warto w ogóle wymieniać te wtryski? Silnik spala 6,5l/km w mieście, na trasie jakieś 5,5l/km.