Treść opublikowana przez Doman13
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Witam Tak jak w pytaniu. Fakty: Cieknie przez prawą stronę szyby, Jak zakleiłem prawą stronę folią samoprzylepną to nie cieknie. Auto dzwona nie miało. Czasami w zimie wjeżdżało na takie progi że serce mi drżało, ale wjeżdżało i wyjeżdżało... lekko przy tym trzeszczało, ale zimno było to myślałem że musi trzeszczeć przy takich przekrzywieniach karoserii. Czy w czasie tych praktyk mogło puścić uszczelnienie szyby? Czy puściło bo: ten typ tak czasem ma? Jakieś pomysły?
-
[B5 ALZ] Woda cieknie po słupku
ja też mam przeprawę z wodą która wycieka w strasznie dziwnym miejscu (pianak chroniąca przewody które idą do drzwi) sprawdziłem już szyber i jest OK została nieszczelność szyby z lewej strony, a myślę że jest ta nieszczelność wynikiem ostatniej zimy w której lód poczynił dużo szkód w wielu samochodach. Zamarzająca woda potrafi nie tylko takie żeczy rozwalić. pytanie mam odnośnie listwy gumowej przy szybie. Da się ją wyjąć bez rozwalenia szyby i założyć z powrotem używając dużo uszczelniacza...
-
[ALL B5] Wymiana odpływu z szyberdachu- jak?
Witam Podejrzewam że wężyk puścił bo lekko mi cieknie do środka z opaski która otula kable wychodzące do drzwi. Czy jest możliwa wymiana tego wężyka bez rozbierania całego auta?[br]Dopisany: 27 Maj 2010, 20:23_________________________________________________Właśnie zrobiłem generalny test odpływu wody z szyberdachu i w miejscu z którego cieknie jest sucho. Także fałszywy alarm. pozostała tylko szyba...
-
[ALL B5] Uszczelnienie obudowy komputera i filtra kabinowego ?
Ja do ECU użyłem czarnego uszczelnienia w tubie i trzyma, a do filtra pyłkowego użyłem uszczelnienia szarego na pędzel. To w tubie było lepsze ale mi zaschło... Obydwa uszczelnienia utwardzają się pod wpływem wilgoci z powietrza (ale powierzchnie muszą być suche i najlepiej odtłuszczone) i są elastyczne i odporne na rozerwania. Także jak skleisz to już raczej nie odkleisz. Zresztą po co.
-
[ALL B6] Demotaż wahaczy górnych - śruba
Dla mnie jedyne wyjście z sytuacji to wyjąć zwrotnicę (ok godzina pracy) A potem to już bardzo szybko można tą śrubę wybijać. Polecam dzień przed operacją popsikać śrubę penetratorem i potem jeszcze dołożyć i w końcu taśruba wyjdzie. Jedno jest pewne TRZEBA MIEĆ TĄ ŚRUBĘ NA WYMIANĘ.
-
[ALL B5] Jak wymienia sie amortyzatory??(Przód)
bez ściągacza pneumatycznego to bym się za to nie brał. Jak wymieniałem sprężynę to musiałem użyć 4 ściągaczy bo 2 ściągacze nie dawały rady (gięły się)
-
[ALL B5] Wymiana tulei tylnej belki
Auto postawiłem nad kanałem i ja działałem z kanału (koło na podnośniku) tuleja wyszła jak użyłem 5 kilowego młotka i rurki ale dopiero wtedy jak się na nią wkurzyłem. Wkładanie trzeba robić delikatnie i bez młotka. Posmarowałem tuleję mydłem i wcisnąłem specjalnie szybko skonstruowanym ściągaczem. i 80 zł w kieszeni zostało :-)
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
15 tysięcy przejechane na MS-ach i cisza... ALE UCZULAŁEM MECHANIKÓW NA MONTAŻ W POZYCJI ROBOCZEJ NA OBNIŻONYM PODNOŚNIKU. Myślę że dzięki temu przejadę spokojnie jeszcze 2 razy tyle...
-
[ALL B5] Wymiana tulei tylnej belki
W Jędrzejowie krzyknęli za wymianę jednej sztuki tulei 80 zł. Dlatego sam wymieniłem
-
[ALL B5] Tuleje
fakty są takie: Nieskręcenie zawieszenia w pozycji roboczej przy jego wymianie powoduje w krótkim czasie rozwaleniem właśnie tulei a nie sworznia. W takiej sytuacji (jak wahacz jest młody) polecałbym wymianę tulei. Jeśli wahacz jest stary - to trzeba się zastanowić i policzyć. Reasumując - jeśli sworzeń jest w porządku to zastanowiłbym się nad wymianą rozwalonej tulei raczej pozytywnie.
-
[ALL B5] Buczenie :/
buczenie to łożyska
-
[ALL B5] Łożysko do koła na przód Master Sport - założył ktoś?
Witam Zbliża się czas wymiany łożyska, więc zacząłem się rozglądać. Zobaczyłem łożyska MS z gwarancją na 2 lata i zacząłem się zastanawiać. http://allegro.pl/item986022201_lozysko_kola_vw_passat_b5_audi_a4_a6_80_90_przod.html Pytałem mechanika i ten powiedział mi ciekawą żecz o cenie łożysk. Według niego jedno łożysko kosztuje 160zł a 2 łożyska 230 zł. Czy on nie ściemnia? Tak więc ile płacicie za łożyska i ile za jego wymianę. Niestety nie mam dostępu do prasy i sam tego nie zrobię.
-
[B5 AFN] Ściąganie auta po wymianie przedniego łożyska koła
Ewidentnie jakiś luz z prawej strony na zawieszeniu. Do wymiany łożyska trzeba trochę zawieszenia odkręcić i może skręcanie nie wyszło najlepiej. Trzeba jechać na podnośnik i badać sprawę. jak padnie górny przedni wahacz to też pięknie ściąga...
-
[ALL B6] Sam skręca na nierównościach
Sprawdzić geometrię i drążki kierownicze. Gdzieś w układzie jest luz, stawiam na końcówki drążków
-
[B5 AFN] Gorny wahacz,lewa strona.przód... Wymiana całej strony,czy jednego wahacza
Napiszą Ci tutaj że należy wymienić komplet. Jak mnie padł górny to wymieniłem jeden i przejechałem potem całe dwa lata jak padła większość i wymieniłem wszystko. Jak inne są dobre to wymieniać jednego. Żeby wymienić górne to najprościej będzie wyjąć kolumnę zawieszenia i na luzie wykręcić wahacz. Wyjęcie kolumny jest proste. Ważne jest żeby nowy wahacz ustawić w takiej samej pozycji w jakiej zdjęty był stary wahacz. Robota jakieś 2 godziny tylko wcześniej trzeba śruby popsikać penetratorem. Jak nie ruszysz drążka kierowniczego to zbieżności się nie ustawia, a ruszać nie ma po co.
-
[ALL B5] Rdzawe zacieki przy dolnych listwach drzwi
Szlifierka kątowa z założoną na nią obrotową szczotką drucianą robią taką robotę jaką rękami robi się długimi godzinami. Poza tym są też dostępne odrdzewiacze i podkłady które nakłada się bezpośrednio na rdze i one wchodzą w reakcję z rdzą. Najpierw spróbować naprawić a dopiero jak to nie ma sensu to szukać nowego elementu.
-
[ALL B5] Poszukuję schematu rozbierania lampki
Muszę dostać się do kostek sterujących szyberdachem, bo czasami szyber żyje własnym zyciem. Musze te kostki przeczyścić. Tylko jak się do nich dostać bez popsucia lampki? Jak się tą lampkę rozbiera?
-
[ALL B5] Rdzawe zacieki przy dolnych listwach drzwi
Ja właśnie walczę ze rdzą która wyszła spod listwy. Po zdarciu lakieru i rdzy potraktowałem odrdzewiaczem, potem podkładem okrętowym odpornym na wszystko, potem szpachla i podkład lakierniczy. czeka mnie jeszcze lakier i klar. Przed każdą operacją odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Wszystko robione na słoneczku. Polecam, bo robota miła i pożyteczna. A lakiernik krzyknął 350 zł.
-
Spociki w Kielcach
Ja ma rozgrzebane drzwi pasażera za kierowcą bo musiałem dobrać się do rdzy która wyszła pod listwą. Położyłem dopiero podkład, więc się wstydzę tak pokazać. A poza tym jutro w Samsonowie jest impreza zaczyna się to wszystko o 16.00 1 rekonstrukcja bitwy w samsonowie 6 września 1939r 2. walka odziału majora Hubala z niemcami 3. rekonstrukcja uwolnienia przez odział AK aresztowanych przez niemców mieszkańców okolicznych wiosek 4. bitwa oddziałów AK z niemcami w dniu 5 października 1943r Nie mogę opuścić takiej imprezy. Jadę do samsonowa. Jak ktoś chętny to zapraszam.
-
[ALL B5] Dziwne stukanie po wymianie tylnych amorów
osłony odbojów , jak są plastikowe i dziadowskie (tanie) to tłuką się właśnie tak jak piszesz. mam, tak samo i powoli zbieram się do wymiany tych dziadowskich osłon odbojów.
-
[B5 AFN] Ceramizer - co o nim sądzicie
ceramizer (oryginał) zalał skrzynię biegów i silnik który miał przelatane 200tyś. Auto: A4 Skrzynia zgrzytała ostro i według mechaników nadawała się do remontu. Silnik był w dobrym stanie. efekt: skrzynia po przejechaniu 80tyś od zalania działa cały czas i nikt nie myśli jej remntować bo troszkę zgrzyta tylko jak jest zimna, a potem jak olej sie zagrzeje to jest cicha (a była do remontu) :-) silnik ma przejechane ok 270tyś i nie jest w dobrym stanie, trochę słychać popychacze ale 190km/h idzie i nic mu nie jest. O łatwym starcie na 25 stopniowym mrozie muszę napisać bo jest to bezcenne. moim zdaniem jak ktoś prześledzi historię ceramizerów- czyli skąd się wzięły i kto je pierwszy raz zastosował i kto potem rozwijał i w jakich celach to przestanie być sceptykiem. Osobiście znam człowieka który kupuje samochody z silnikami do remntu, zalewa je dwoma dawkami ceramizera i jeździ nimi kupę kilometrów. Ceramizer nigdy go nie zawiódł
-
[B5 1Z] Czy to sprzęgło??
to są najczęściej wtryski albo plecionka, albo wiele róznych innych zeczy jak nie to co wcześniej wymieniłem. co to znaczy że koła zamieliły? zakręciły się w miejscu? na mokrym asfalcie? tylko Ty wiesz w jakim położeniu był pedał gazu. 1 bieg potrafi kręcić kołami w miejscu. tu mogła pompa wtryskowa dać o sobie znać, jak się nie będzie powtarzać to nie panikować.
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie na nierównościach
czujnik ABS daje takie objawy jak luźno siedzi. trzeba je powyjmować, przeczyścić gniazda i ponownie zainstalować.
-
[B5 1Z] Czy to sprzęgło??
Jakby to było sprzęgło to mocy byś nie miał przy przyspieszaniu. Zrób test sprzęgła: zaciągnij ręczny, wbij 3 bieg i puszczaj powoli sprzęgło. Jak auto zgaśnie to sprzęgło jest dobre, a jak będzie silnik chodził to sprzęgło do wymiany. W silniku 1Z dwumasa nie ma, jest koło zamachowe. Sprzęgła w Twoim przypadku bym nie podejrzewał raczej coś z gazem... ------ znajomy w silniku 1Z wymienił sprzęgło po przejechaniu 600 000 km (licznikowe)
-
[B5 1Z] Ciężko się koło obraca
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził ten tłoczek czy on naprawdę pracuje. Poza tym płyn hamulcowy który jest w zacisku na pewno jest zagotowany parę razy, ja bym spuścił z tego zacisku tak z 0,5 litra płynu i uzupełnił jego braki w zbiorniczku. Obserwuj to koło czy się na pewno nie grzeje. i tak na wszelki wypadek... http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t126597.0.html;highlight=zacisk