Treść opublikowana przez Doman13
-
[B5 1Z] Sprawdzenie przekaźnika świec żarowych- jak to zrobić Vagiem?
Witam Jak w temacie. Muszę sprawdzić czy świece są do wymiany czy to jest przekaźnik. Tylko nie wiem gdzie w Vagu 311.2 sprawdzić ten przekaźnik i w które okienko patrzeć i co w nim powinno być. Z góry dziękuję za odpowiedź
-
[ALL B5] Zalewa mi auto
Test wody mniej więcej w 10 minut prawdę powie o przecieku. Potrzebnych jest dwóch ludzi i wąż z wodą. Jeden siedzi w środku a drugi leje wodę z zewnątrz. Wychodzą rozszczelnione szyby, uszczelki drzwi i sparciałe gumy.
-
[ALL B5] Sterowanie szyberdachu - naprawa
Witam chciałem dziś dobrać się do sterowania szyberdachu bo czasami żyje on własnym życiem ale stanąłem na tym elemencie (zaznaczony w czerwonym kółku) i dalej nie wiem co zrobić żeby niczego nie urwać. Czy ten element jest rozbieralny i można tam napsikać spraya do elektroniki i zacznie szyber być całkowicie posłuszny? Czy trzeba ten element wymienić i jeśli tak to jak on się nazywa?
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy - kilka pytań
Ten element u góry to jest końcówka drążka kierowniczego i rzeczywiście jak jest dobra to się jej nie wymienia. Co do drugiego elementu to nie jestem pewien...
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
U mnie po przejechaniu 12 tyś. m odezwał się lewy banan Podjadę na podnośnik i sprawdzę wszystko. Ms-y montowane w profesjonalnym zakładzie gdzie mnie zapewnili że skręcają zawiechę w pozycji roboczej. Gwarancję mam na 3 lata lub 80tyś. Będę reklamował...
-
[B5 1Z] Szarpanie na ciepłym silniku przy ruszaniu pod górę
Fakty są takie: Szarpie przy puszczaniu sprzęgła, dopiero jak auto jest ciepłe. Dodanie gazu wyprowadza auto z trzęsienia. Sprzęgło jest od 5 lat na wysokości 3/4. Robione miało testy i zawsze testy przechodzi pozytywnie, tzn. zawsze gaśnie. Na skręconych kołach pod górkę to trzęsie już porządnie, ale dodanie gazu ucisza trzęsienie. Gdzie szukać przyczyny? Sprzęgło, przeguby, czy poduszki silnika? Prawy przegub ma lekki luz... wymieniać?
-
[B5 1Z] Pytanie o automat
skoro skrzynia nie przełącza płynnie biegów to padł synchronizator. Naprawa = remont skrzyni koszt remontu skrzyni = koszt zakupu skrzyni po remoncie (ok 600 zł) (oddajesz swoją skrzynię a dostajesz wieeeelką niewiadomą)
-
Spociki w Kielcach
Hmm. To skąd wzięli taki sprzęt w Anglii 4 lat temu? Jakoś sobie poradzili...
-
Spociki w Kielcach
Pytanie dla tych co zostali dłużej na kinie. Czy zapodali w końcu jakiś film na tym malutkim ekraniku? już nie pytanie... Czy w Kielcach nie można zrobić czegoś tak jak to się robi na świecie? tylko żenada organizacyjna wszędzie dookoła... Byłem kiedyś w kinie samochodowym pod Londynem do którego wjechało 3000 samochodów a ekran był rozwinięty na dwóch dźwigach. To było kino a nie jakaś popierdółka.
-
Spociki w Kielcach
mARCIN607 na wyrób wina w polsce polecam tylko wiśnie, dziką różę i winogrona winne (są gatunki z których wino wychodzi niedobre) Moim zdaniem najlepsze wino robi się z Dzikiej Róży. Mam jeszcze trochę z tamtego roku i smak ma niesamowity. Lepszego wina jeszcze nie piłem. Ale to nie jest dziwne bo lubię Lecha aha i do wina trzeba naprawdę poważnie podejść żeby się udało i było dobre. polecam to forum: http://wino.org.pl/forum/ to dzięki niemu wino z tamtego roku jest takie dobre
-
Spociki w Kielcach
znaczy się pędzimy bimberek............. skosztował by takiego trunku czytać ze zrozumieniem proszę... Fermentacja wina to wyrób wina a wyrób bimberka w polsce jest zakazany i można za niego do pudła trafić. Jednak jak ktoś chciałby spróbować samogonu to mam dojścia :> uderzać w tej sprawie na PW
-
Spociki w Kielcach
Ok, byłem widziałem i było fajnie jak zwykle. Grilla nie było ale były komary i było co robić Tak jak michał pisze w piątek o 20.00 wyruszamy spod WTC na kino pod chmurką. Kto chetny ten proszony o przybycie tak o 19.50. Ja ze "swoją" będę. A teraz o moich butlach: poszukuję 19L butli po wodzie. Takich jakie są używane do rozwożenia wody prze firmę Dar Natury. Butle muszą być koniecznie po wodzie a nie po żadnych innych wynalazkach (ludzie różne zeczy w tych butlach trzymają) i najlepiej żeby nie miały rączek. Butle mają być używane do fermentacji wina. Wyrób wina to moje nowe hobby. Może ktoś załatwić ze 3 takie butle?
-
Spociki w Kielcach
Przetestowałem na sobie środek natykomarowy i działa (1 popsikanie wystarcza na 2 godziny). Środek firmy BROS do kupienia w Castoramie za 8 zł. Testując wlazłem w środek chmary komarów i one raczej ode mnie uciekały. Polecam Tadzik mam dla ciebie wycięte kółka pod antene.
-
Spociki w Kielcach
Niedziela zbiórka na parkingu koło tamy? A potem lecimy na polanę? Proponuję wszystkim wziąć SKUTECZNE środki na odstraszanie komarów. A może pokropili....
-
[ALL B5] Wymiana końcówek drążków
Witam Czeka mnie wymiana końcówek drążków bo mają luzy. Nie da się już jechać powyżej 100km/h W związku z tym mam pytanie gdzie najlepiej kupić końcówki gdzieś na forum? A potem pytanie do mechaników Czy te końcówki tak po prostu się wykręcają i nie trzeba używać grzania albo mrożenia. Końcówki przejechały 260tyś. Czy wystarczy je potraktować penetratorem?
-
[B6 AVF] Poprawka oryginalnej dokładki
Wiem wiem, spray to nie jest najlepszy pomysł na malowanie. Nie takie ciśnienie i nie ma zadnej regulacji tego ciśnienia. Ale do pietnastolenich blach szkoda mi po prostu wydawać 500zł za pomalowanie kawałeczka drzwi (tym bardziej że żaden lakiernik w okolicy nie chce się wpylać) Tymczasem drzwi są pomalowane sprayem i po polerce wyglądają dobrze. Tylko bardzo wprawne oko przy dobrej do oglądania pogodzie, zauważy że coś było robione. Jakbym miał dojście do spręzarki to pewnie bym jej użył... Ale nie mam i muszę sobie jakoś radzić. I proszę nie polemizujmy bo każdy będzie chwalił swoje. Spray to tylko dużo tańsze i gorsze jakościowo wyjście z drogiego problemu lakierowania. Dobrze zrobiony i odtłuszczany za każdym razem pryskania (a na jedną warstwę pryska się z 5-6 razy, może może klar tylko 3) Mnie efekt zadowala. Pewnie jakby moje auto miało 3 lata to bym tego nie robił. Ale stuknęła mu już 15 więc się nie zastanawiałem. Pozdrawiam lakierników
-
[B5 AAH] Szum wiatru
podjedź do blacharza niech on ustawi te drzwi. Samemu ciężko je ustawić. A uszczelka drzwi jest w dobrym stanie?
-
[B6 AVF] Poprawka oryginalnej dokładki
po Inna moja poprawka "spray" właśnie przetrwała zimę. Robiona była na blachach opla Astry. podkład który użyłem pod szpachlę to wynalazek który stosuje się do malowania okrętów. Odporny na wszystko. Skoro na blachch opla się trzyma to na blachach powinno się też trzymać. Tak sądzę
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Grippen dobrze pisze. Szyba pryśnie przy wyjmowaniu na 100 % A 500 zł to wolę w co innego włożyć. Skoro oklejanie samochodów folią to dziadostwo, to ja często robię dziadostwo
-
[TEST] Uchwyty do przewozu nart
wszystko pięknie tylko trzeba pamiętać żeby te narty na dachu szczelnie opakować i zabezpieczyć przed solą. Szczególnie tyczy się wiązań. Ja w obawie przed solą wożę narty w aucie.
-
[B6 AVF] Poprawka oryginalnej dokładki
Jestem właśnie po użyciu "spraya" do i po polerce nie ma śladu tego spraya. Ale lakierowana była blacha. Plastik tylko u lakiernika który daje gwarancje na usługi. O to mi chodziło Forum nie służy do wyśmiewania pomysłów tylko do poradzenia co zrobić jak nie wiadomo co robić.
-
[B6 AVF] Poprawka oryginalnej dokładki
A teraz możemy gdybać o co temu gościowi chodziło. A co do malowania dokładek to ciężka sprawa, widziałem pomalowane po zimie i łuszczył się z nich lakier, oraz widziałem takie z których lakier się nie łuszczył. Ponoć dobry lakiernik pomaluje ale szukaj takiego co da gwarancję na swoje usługi.
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Można kupić OC z opcją wymiany szyby Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Spróbuję kupić w tym roku ubezpieczenie z opcją wymiany szyby i wtedy z tego skorzystać. Wcześniej nie chcę się pakować w koszty. Pieniądze przydadzą się na innych odcinkach robót... A może jest jakiś sposób żeby wyjąć listwę i wkleić ją na nowo stosując klej do szyb.
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Szyba ori nie była. I do tego ma mały ubytek w dolnym rogu (zatkany podszybiem) i jest zdrowo ubita przez kamienie, także myślę ze ma sporo lat... A kumpel który zawodowo wkleja szyby stwierdził że trzeba poczekać aż szyba pęknie. Teraz nie ma sensu ruszać Na razie mam pomysł żeby, jako uszczelnienie, nakleić fajne paski z czarnej folii przez całą długość tej listwy i wyjechać tą folią do końca dachu, a może do samego bagażnika... Teraz mam naklejoną granatową folię i w sumie to fajnie to wygląda. A myślę że czarna będzie lepsza. W sumie to oklejam całe samochody... i dostęp do foli mam