Treść opublikowana przez maciekg
-
metoda otwarcia wlewu paliwa
Otwierasz bagaznik, zdejmujesz gabke pokrywajacą pompkę centralnego, zdejmujesz czerwoną rurkę i dmuchasz albo zasysasz powietrze. Taki mialem centralny przez ponad pol roku, az wreszcie znalazl sie fachowiec {Kapsel}, ktory mi ją naprawil.
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
No to zakladam !
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
A ja wlasnie wrocilem od gazownika. Proponuje mi zalozenie BRC Sequent 24 za 3000 zł. Ze zbiornikiem w kole zapasowym objetosci 55 l. Czy duzo ? malo ?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
W sumie to wcale nie tak duzo 600zł + robota. Takie same koszty jak wymiana kilku wachaczy.
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Czy przed zalozeniem instalacji "gazownik" sprawdza najpierw kondycje silnika? Na co zwraca sie tutaj uwagę? Czy stukajace czasem zawory moga byc przeszkodą?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Czyli ten stukot po pierwszym uruchomieniu to wina hydraulicznych popychaczy. Wczesniej myslalem, ze to napinacz lancuszka rozrzadu.
-
Autoalarm z allegro Elita Pro
No i zamowilem SEO: http://www.conda.pl/product.php?id=8&k=4&pk=1&ppk=0 za niewielką doplatą (15 zł) z inną syrenką: http://www.conda.pl/product.php?id=129&k=4&pk=3&ppk=1 . Fachowiec ma to wszystko zalozyc za 200 zł duzo, malo ?
-
Elektrycznie składane lusterko - nie działa
Od jakiegos czasu zauwazylem, ze prawe lusterko nie składa się po przekreceniu regulacji z drzwi kierowcy. Lewe dziala prawidlowo, a w prawym w ogole nie slychac silniczka. Czy to bezpiecznik ? Jesli tak, to jaki ma numer? A moze w czym innym jest problem ? Zaznaczam ze regulacja dziala tylko, ze sie w ogole nie sklada do wewnatrz.
-
Autoalarm z allegro Elita Pro
Mam dylemat z wyborem autoalarmu W gre wchodzą takie: 1. Anakonda 2. Proxima 3. Legend... cos tam.. no i Elita Pro. Ktory z ww. jest najlepszy do audi a4 95 r. ? Trzy pierwsze proponują mi fachowcy, ktorzy na codzien sie tym zajmują. Koszt instalacji wraz z alarmem okolo 450 zł O elicie pro nigdy nie słyszeli Czy zwykly laik bedzie potrafil zainstalowac elitę? Czy do alarmu sa dostarczone obszerne instakcje montazu ? Pozdrowienia!
-
[B5 ADP] W ktorym miejscu znajduje sie filtr paliwa?
Kolo prawego tylniego koła. Poszukaj na forum, temat byl juz poruszany.
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Nie mam pojęcia, ale kolega, ktory ma firmę transportową robi tam wszystkie zakupy. Pochwalil mi sie, ze wlasnie ma taką znizkę. hmmm widze, ze w intercarsie normalna cena 1 szt. RUVILLE - 51,42 zł Jakie sa maksymalne znizki w intercarsie?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
W katalogu Fota dla mojego silnika sa 2 rodzaje popychaczy: 1. Popychacz zaworu,Grubosc 24, srednica zewnętrzna: 24, kod silnika: ADR Cena brutto 84 zł 2. Popychacz zaworu, Grubosc: 26, srednica zewnętrzna: 33,5 Kod silnika: ADR Cena brutto 71 zł Tylko ktory bedzie pasowal do mojego auta? Znajac zycie pewnie ten drozszy ? Po znizce 40 % w focie wychodzi 51 zł x 20 szt. = 1020 zł + koszt robocizny ? jakie? Ile czasu zajmie mechanikowi wymiana? Pozdro!
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
marewel Gdzie robisz remonty ? Na Podgórzu ?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
30 zł ? Jaka jest srednia cena wymiany termostatu ?
-
Badanie termostatu ?
Jezeli prawidlowo dzialajacy termostat otwiera i zamyka obieg cieczy chlodzacej, to silnik powinien sie szybciej zagrzewac od mojego z niedzialajacym termostatem. Przez co odpowiednia temperatura ma byc osiagana w krotszym czasie niz u mnie. Dobrze rozumiem?
-
Badanie termostatu ?
Jezeli w prawidlowo dzialającym chlodzeniu silnika temperatura cieczy powinna sie zagrzewac chybciej i trzymac zawsze 90 st. to w sytuacji, gdy termostat jest wadliwy, temperatura cieczy wzrasta wolniej od momentu uruchomienia silnika tak? Dzisiaj rano zrobilem taki test, uruchomilem silnik, szybko przelaczylem na kanal 51 w panelu klimatyzacji i uruchomilem stoper w komorce. Wyniki przedstawiaja sie nastepujaco: 10 st. C - 31 sek. 20 st. C - 1 minuta 32 sek. 30 st. C - 2 minuty 32 sek. 40 st. C - 3 minuty 33 sek. 50 st. C - 4 minuty 33 sek. i tu musialem przerwac bo spieszylem sie do pracy. Badanie robilem na biegu jalowym (nie dodawalem gazu). Jeszcze mala ciekawostka, rowno po 30 stopniach wylaczylo sie ssanie i wskazowka opadla na 980-970 obrotów. Moj termostat jest padniety, bo na trasie trzyma nie wiecej niz 65 st. C Temperatura powietrza w chwili wykonania testu 1-2 st. C Zachecam Was do wykonania podobnego testu i podzielenie sie swoimi wynikami. Pozdrowienia!
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
ELF COMPETITION STI 10W40 czy to ten olej? Po drugiej wymianie oleju (od momentu zakupu auta) zauwazylem taka sytuacje, na poczatku zalany byl shell helix 10w40, po przejechaniu 7-8 tys km coraz czesciej zaczely stukac zawory, podczas gwaltownego ruszania, hamowania zapalala sie kontrolka oleju (3-krotny pisk). Jakis czas temu wymienilem olej na mobil 10w40. Obecnie mam przejechane okolo 8 tys. i wystepuja te same objawy co na shellu... Dodatkowo zawsze rano jak uruchamiam samochod to silnik pracuje jak diesel przez ok. 10-15 sek., rowniez zastanawiajace jest to, ze jak postawie go nierowno np. na krawezniku lub pod jakas gorka to wtedy zawory juz nie stukaja, ale dosłownie walą!Juz nie wiem co z tym zrobic, wymienic szklanki? Wtopie 1 tys. zł (?), a okaze sie, ze to co innego. Ktos kiedys pisal o jakims zaworze zwrotnym oleju czy cos takiego, tylko jak to sprawdzic. Mechanik w warsztacie powiedzial mi ze na 100% trzeba wymienic szklanki, ale czy one moga miec zwiazek z ta zapalajaca sie kontrolka? Czujnik cisnienia oleju byl wymieniany. Cisnienie oleju na biegu jalowym w normie. Zuzycie oleju w normie. przebieg 192 tys. (prawdopodobnie krecony), rocznik 1995, Silnik 1.8 ADR.
-
Porozmawiajmy o CB Radiach
Jezeli Uniden 520 xl i nie ma homologacji to moga mnie spotkac jakies przykre konsekwencje ze strony policji podczas kontroli drogowej?
-
Porozmawiajmy o CB Radiach
Wklejcie mi prosze tematy o cb na tym forum. Albo jestem slepy, albo jestem lame i nie umiem szukac
-
Porozmawiajmy o CB Radiach
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=1&page=text I co Wy na to Misie-Rysie
-
Pompka zamka centralnego
Zapraszam na priva
-
Porozmawiajmy o CB Radiach
Zamierzam kupic jakies cb radio, co byscie polecali w kwocie 500-600 zł ? Sprzedawca w sklepie polecil mi Unidena, bo podobno składa się z czesci Presidenta. Zalezy mi na dobrym zasiegu kolo 5 - 10 km, no i oczywiscie nieporzadane bylyby szumy i zaklócenia. Do tego jakas antena na magnes, tylko ktora?
-
Pompka zamka centralnego
Od chwili zakupu samochodu mam problem z pompką centralnego zamka. Zachowuje sie w ten sposob, ze raz dziala, raz nie dziala. Niedawno bylem u fachowca, ktory probowal ja naprawic w ten sposob: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2651151b33071c51.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f150bf9cd161e314.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14c757256b6a17ac.html Motał się z tym koło 2 godzin, az wreszcie stwierdzil, ze pompka jest do wymiany. Co o tym sadzicie?
-
[A4 B5] Jakie jest najbardziej pasujące radio do naszego auta ?
Tez piknie, fiu fiu jakis nowy pioneer? jeszcze nie ma zadnej informacji na oficjalnej stronie. Wyswietlacz obligatoryjnie bialy bez mozliwosci zmiany?
-
Bulgocząca rurka
Co to za rurka przy prawym przednim kole, dokladnie znajduje się pod fotelem pasazera z przodu. Dzisiaj jak odpalilem samochod uslyszalem dzwiek podobny do bulgotania wody. Czy to odpowietrzenie zbiornika paliwa?