Treść opublikowana przez maciekg
-
Swiatelka wewnatrz samochodu
Jesli otwieracie drzwi w swoich autach to zapalaja sie Wam swiatelka wewnatrz samochodu? W jakim polozeniu ma znajdowac sie wlacznik ? (na srodku?) A co z tylnymi swiatelkami, bo u mnie w ogole nie swiecą... wymiana zarowek nic nie pomogla.
-
Felgi stalowe - zabezpieczenie przed zimą
Czym malujecie swoje zardzewiale felgi? Podobno piaskowanie i malowanie kosztuje 60-70. Chyba nie oplaca sie tego robic skoro nowa mozna kupic za ok. 150. Interesuje mnie czy szczotkujecie rdze, a moze ktos mial juz doswiadczenie ze srodkiem do odrdzewiania Cortanin F? Czym pozniej malujecie? Najpierw podkład czy jakas specjalna farba ?
-
Żywotność opony zimowej
Aj faktycznie zle napisalem Pikuś
-
Żywotność opony zimowej
Tak sie zastanawiam jak dlugo opona zimowa zachowuje swoje właściwości. Normy stanowią, że nowa opona nie moze byc starsza od 36 miesiecy. Co z firmowymi, używanymi oponami, ktore mozna kupic za grosze w idealnym stanie, ale np. 6-5 letnie ? Pozdrowienia!
-
Opony zimowe - rozmiar fabryczny 185 czy 195 ?
185/65R15 czy 195/65R15 ? Ktore Goodyear ULTRA GRIP 7 beda najlepsze do mojego samochodu ? No i jakie mam do tego kupic felgi ? Pozdrowienia!
-
Konserwacja podwozia.
BARANEK - tak to sie nazywa, Gumowata farba do podwozia. Kosztuje chyba z 15 zl jak pamietam. Dostepny w kazdym sklepie. Pozdrowienia!
-
Czujnik paliwa - prosze o pomoc
Jesli ktos kiedys bedzie rozkrecal zbiornik paliwa, bardzo prosze o wykonanie fotki gdzie zamontowany jest czujnik poziomu paliwa. Od poczatku, gdy kupilem samochod przy pelnym zbiorniku wskaznik pokazuje mi 1/2. Pewien mechanik powiedzial, ze to napewno uszkodzony czujnik. Po wymianie na nowy jest dalej to samo. Pozdrowienia!
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
Wytlumaczcie mi jak pracujacy silnik moze spalac 0 paliwa ?
-
Wyswietlacz radia czerwony czy pomaranczowy???
Mam zamiar zmienic radio w samochodzie. Wszystko ma byc dopasowane kolorystycznie do wnetrza, ktory kolor bardziej bedzie pasowal czerwony czy pomaranczowy? Niby cala deska swieci sie na czerwono, ale wywietlacz klimatronika jest jakby pomaranczowy. Pozdrowienia!
-
Zawór napinacza łańcuszka rozrządu ? ? ?
ile moze kosztowac ten lancuszek ?
-
Gdzie szrot w Lublinie?
Hehe, a czemu nie mozna sie targowac ? ? ? Slysze juz to od drugiej osoby )
-
Gdzie szrot w Lublinie?
Potrzebny czujnik poziomu paliwa, podobno jest jakas dobra szrociarnia przy wyjezdzie do Wawy ? Moze ktos ma telefon ?
-
[ALL B5] Problem z odpowietrzeniem baku
Mam ten sam samochod i ten sam problem. U mnie chyba jest zatkany przewod odpowietrzajacy zbiornika paliwa. Z wlewu slychac syczenie ?
-
Zawór napinacza łańcuszka rozrządu ? ? ?
Codziennie rano, podczas uruchomienia silnika slychac glosna prace, jakby klekot (po kilku sekndach chodzi juz normalnie).W warsztacie jeden facet powidzial, ze mial podobny problem i musial wymienic czesc jak w opisie. Podobno nowy zawor kosztuje 1500 PLN, czy ktos wie o co chodzi ? Jak dokladnie nazywa sie ta czesc?, bo wydaje mi sie, ze chyba go zle zrozumialem -A4 1995 1.8 5V
-
Jak zmierzyc spalanie w VAGu
Czy w ogole jest to mozliwe? A4 1995 r. 1,8 benzyna ADR. Zaznaczam, ze mam uszkodzony wskaznik paliwa - przy pelnym zbiorniku pokazuje 1/2. Prawdopodobnie zapchany jest rowniez przewod odpowietrzajacy zbiornik, przez co jak wleje pod sam korek to nie mam pewnosci, ze jest tam 60 l
-
[B5 ADR] Cylinder - limit kontroli uderzeniowej osiągnięty
Chcialem jeszcze dodac, ze mam awarię zwiazana z uszczelką kolektora - słychac bardzo głośną pracę silnika. Mozliwe, ze spaliny uciekaja przez nieszczelna uszczelke i przez to sonda wariuje ?
-
[B5 ADR] Cylinder - limit kontroli uderzeniowej osiągnięty
Co moze oznaczac ta usterka ? Dokladnie pisze: 17735 - Knock-Control: Cylinder 3: Regulation Limit Exceeded P1327 - 35-10 - - - Intermittent 17733 - Knock-Control: Cylinder 1: Regulation Limit Exceeded P1325 - 35-10 - - - Intermittent 17736 - Knock-Control: Cylinder 4: Regulation Limit Exceeded P1328 - 35-10 - - - Intermittent 17734 - Knock-Control: Cylinder 2: Regulation Limit Exceeded P1326 - 35-10 - - - Intermittent o i jeszcze to 16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit P0130 - 35-10 - - - Intermittent Sonda do wymiany ? 00561 - Mixture Adaptation (Regulacja Składu mieszanki, kontrola dodawania mieszanki) 15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached – Intermittent Pozdrowienia!
-
Wskaźnik paliwa
Odkrywasz dywanik z bagaznika (od tylnego prawego siedzenia), odkrecasz 3 srubki z okraglej blachy do zbiornika paliwa, zdejmujesz przewody, wyjmujesz wtyczke , otwierasz zbiornik. Niewykluczone, ze plywak w ogole odczepil sie i plywa sobie w zbiorniku Oczywiscie wczesniej trzeba odlaczyc zasilanie z akumulatora. Jesli ktos podejmie sie tego zadania prosze o fotki plywaka, u mnie jest taki problem, ze jak zatankuje do pelna to kontrola pokazuje 1/2, obawiam sie, ze moge nie miec oryginalnego plywaka. Pozdrowienia!
-
2 pytania
A4 rocznik 1995, tylko sama sruba ? a jakas podkladka ?
-
2 pytania
Czy poduszka jest wystrzelona ? Czy to zaslepka ? http://www.chelm.mm.pl/~mietek/DSC02835.jpg http://www.chelm.mm.pl/~mietek/DSC02837.jpg Czy w tym miejscu ma byc jakas sruba ? http://www.chelm.mm.pl/~mietek/001.JPG Pozdrowienia!
-
Centralny zamek - gdzie styki do lutowania ?
Zapewne problem byl poruszany na forum, ale czy moglby ktos dokladnie wytlumaczyc gdzie sa te styki, ktore czesto pekaja ? Czy one sa w obudowie pompy czy na zewnatrz ? Moze jakies fotki ? Dzisiaj grzebalem przy pompie i zadzialal, ale jak z powrotem zalozylem ja w swoje miejsce, nalozylem gabke przestal dzialac...
-
[B5 ADR] Odklejona podsufitka
Od strony tylnej szyby odkleila się podsufitka i wyglada to bardzo nieestetycznie. Obustronna taśma samoklejaca podczas wysokiej temperatuty nie wytrzymuje i wszystko sie odkleja.
-
[B5 1.8] Posłuchajcie pracy mojego silnika
wymienić olej na jaki ? Shell jest zly ?
-
[B5 1.8] Posłuchajcie pracy mojego silnika
Codziennie rano podczas pierwszego uruchomienia silnika, przez kilka-kilkanascie sekund chodzi on glosniej (slychac jakby klekot), a nastepnie przechodzi do normalnej pracy. Dokladnie slychac to w 15-16 sekundzie ponizszego nagrania: www.chelm.mm.pl/~mietek/Voice011.wav Co o tym myslicie ? Audi a4 1.8 1995 r., Przejechane ok. 1000 KM na nowym oleju polsynt. Shell Helix 10w40
-
Licznik z a4
http://www.chelm.mm.pl/~mietek/licznik.jpg czy w tym zaznaczonym na czerwono miejscu macie cyfrowy wyswietlacz? W ktorych modelach ? Pytam, bo w moim a4 z 1995 r. nic sie nie swieci.