Treść opublikowana przez maciekg
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Dzisiaj rano podczas sprawdzenia stanu oleju, na koncu miarki zauwazylem niewielki opilek metalu. Czy moze miec to zwiazek z wczesniejszym klekotaniem popychaczy?
-
LPG - kwestie formalne
Po zalozeniu instalacji, na smierc zapomnialem, ze trzeba to gdzies zglosic. Do jakich urzedow mam sie udac ? Czy robi sie tez jakies badanie techniczne?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
16,9 l gazu - 190 km - zuzycie 8,9 l w tym 90% trasa. Instalacja BRC Sequent 24.
-
[B5 1.8 ADR LPG] Przewody wysokiego napięcia
Po zalozeniu instalacji gazownik stwierdzil, ze w czasie eksploatacji pojazdu trzeba sie przygotowac na wymianę przewodów. Na allegro znalazlem cos takiego http://www.allegro.pl/item174581878_przewody_zaplonowe_kpl_audi_a4_1_6_adp.html Czy wlasnie o te przewody chodzi? A moze jest cos lepszego? Czy tez je wymienialiscie po zalozeniu gazu ?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
W takim razie jezeli od kilku dni jezdze na gazie to olej zachowa swoja gestosc dluzej niz podczas jazdy na beznynie ?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Wymienilem olej na Elf 10w40 i nastała cisza.... Normalnie jestem w szoku. Po jakim dystansie olej moze tracic swoje parametry ? Poprzednio mialem mobila i zdaje sie, ze na poczatku silnik tez cicho chodzil. Po przejechaniu 8000 km na tym oleju z silnika zrobila sie sieczkarnia, wiec sprobowalem go wymianic. Podczas wymiany, sciekajacy stary olej wydawal mi sie jaki taki za rzadki (podróba czy co?). Czy kazdy olej traci swoją gęstosc po przejechaniu kilku tys. km ? (Proszę przeczytać moją następną wiadomosc z 12 maja 2007 r. m.in. na temat oleju elf)
-
Stacje paliw 123
A jakosc paliwa ?
-
Stacje paliw 123
Co mozecie powiedziec o jakosc paliw z tych stacji? Niby na fakturze sprzedawcą jest Statoil. Tylko dlaczego sprzedają pod marką 123?
-
LPG - Dobre warsztaty oraz montażyści
POLECAM: AUTO-GAZ ELCAR INSTALACJE GAZOWE ul. Zawadówka 22, 22-100 Chełm http://www.auto-gaz.chelm.pl/
-
Ubezpieczenie OC - wydruk komputerowy
Jak to jest w koncu z tym ubezpieczeniem? Czy Policja moze wlepic mandat do 250 zł ?
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Ile km przejezdzacie na rezerwie gazu? Proszę podac rowniez pojemnosc zbiornika i silnika.
-
Wyciek płynu z chłodnicy.
Okazuje sie, ze wypiela sie dolna rurka laczaca chlodnice. Podczas wymiany termostatu gazownicy chyba dobrze nie odpowietrzyli ukladu. Oczywiscie to nie jest ich wina, ehhhhh najwazniejsze, ze juz wszystko dziala.
-
Wyciek płynu z chłodnicy.
Ile litrów plynu miesci sie do mojego silnika? Wystarczy tylko odkrecic kurek od zbiornika i wlac do niego wodę? Nalezy jeszcze o czyms pamietac ?
-
Wyciek płynu z chłodnicy.
Czy moze miec to zwiazek z zalozoną niedawno instalacja gazową?
-
Wyciek płynu z chłodnicy.
Wczoraj podczas parkowania zaswiecila sie kontrolka temperatury. Dzisiaj rano chcialem dolac do poziomu max. Otwieram klape, a tu w zbiorniku pusto, a pod samochodem kaluza plynu. Teraz sie zastanawiam jak dojechac do mechanika, czy mozna wlac zwyklej wody jesli wyciek nie bedzie zbyt duzy? W ogole to co moze byc powodem wycieku? Jakies plastikowe kolanko?
-
[ALL B5] GAZ
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=34972 Kuuuuuuuuuur..... w obiegly czwartek zalozylem instalacje.
-
VALVOLINE Engine Flush
Czy ktos uzywal ww. dodatek? Na allegro kosztuje smieszne pieniadze tylko czy warto ryzykowac ? http://www.allegro.pl/item173225896_valvoline_engine_flush_przeplucz_silnik_od_ss.html
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Po przejechaniu 300 km stwierdzam, ze auto zuzylo nie wiecej niz 10,5 l gazu w tym kolo 200 km w trybie miejskim. Taki rezultat chyba miesci sie w normie ?
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
Po wymianie termostatu, gdy ciagle utrzymuje mi sie temperatura 90 st. zawory strasznie glosno walą. Do tego czesciej zapala sie kontrolka smarowania (czy to ma jakis zwiazek z popychaczami?) I teraz juz sam nie wiem czy od razu wymieniac popychacze czy jeszcze raz sprawdzic z innym olejem. Haaa ale jaki zalac elf, valvoline, mobil ? A moze niech fachowiec najpierw rozbierze silnik i sprawdzi go od wewnatrz? Czy w Lublinie jest jakis specjalista od silnikow wielozaworowych, ktory czai baze? [ Dodano: 09-03-2007, 17:39 ] Lool. Patrze i oczom nie wierze: http://www.fastcar24.nazwa.pl/fastcar24.pl/index.php/cPath/37_114 INA - 18 zł przeciez to jest oryginał!
-
[B5 1.8] Wymiana "szklanek"
A moze ktos sprawdzal ten wynalazek: ? http://www.allegro.pl/item170584841_liqui_moly_wycisza_hydrauliczne_popychacze_hit.html
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
No i smigam na gazie ! Niedawno odebralem samochod. Musze przyznać, ze roznica jest dla mnie niezauwazalna. Faktycznie po otworzeniu maski lekko stukaja wtyski (po zamknieciu jest to nieslyszalne). Instalacja BRC Sequent 24. Gazownik bardzo fachowo zrobil wlew gazu - zawor znajduje sie klapce obok tego do benzyny. Ale mam teraz inny problem. Korzystajac z okazji gazownik wymienil mi termostat. Po wymianie silnik elegancko trzyma temperature 90 st, ale doslownie napier...... mi zawory i czesto wlacza sie kontrolka oleju. Przy starym termostacie w trasie temperatura dochodzila max do 65-67 stopni. Silnik pracowal bardzo ladnie. W korkach przy temp. 80-85 lekko odzywaly sie zawory i to nie zawsze. W tej chwili silnik bardzo szybko sie nagrzewa, najgorzej slychac na biegu jalowym. Stan i cisnienie oleju jest w normie, wymienialem nawet czujnik cisnienia oleju. Przebieg 193 tys., zalany olej mobil 10w40. A moze zalac syntetyk ? Ciekawe czy to pomoze, bo jak nie to zbieram kasiore na hydrauliczne popychacze
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Znajac zycie bankowo u mnie jutro padnie ta cewka. Zapytam tak na przyszlosc jaki to nr czesci dla naszych ADR ? W intercarsie cena brutto: 1130,56 zł :biggrin:
-
Autoalarm z allegro Elita Pro
Hmmm a ja zaplacilem za to co napisalem 290 zł. (3 czujniki). Dzisiaj otrzymalem paczkę z alarmem, ale wszystkie serwisy w moim miescie maja na tydzien roboty. Czy zwykly laik w tych sprawach bedzie potrafil zalozyc taki alarm? A moze ktos ma łopatologiczny opis montazu seo do A4?
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
Dzisiaj gazownik sprawdzal silnik. Nie mial zastrzeżeń co do jego stanu. Widzialem, ze sprawdza pomiary przeplywomierza, sondy lambda i cos tam jeszcze. Umowilem sie z nim na czwartek. Co to jest cewka zaplonu? Mowil, ze na benzynie moze chodzic normalnie, ale po zalozeniu gazu czesto pada. Jej koszt to podobno 800 zł ?
-
[B5 ADR] Jaki gaz zamontować i jakie będzie spalanie ?
BRC Sequent ? Czy Sequent 24 ? Czym sie rozni jedna od drugiej ?