Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z odpowietrzeniem baku


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

W moim audi a4 jest taki problem że kurczy się zbiornik paliwa(wytwarza się ciśnienie) i doszedłem,że zepsuty jest przepływomierz przez który idą spaliny do silnika.Wymieniłem go ale po 1000km znowu nawalił.Wie ktoś dlaczego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim audi a4 jest taki problem że kurczy się zbiornik paliwa(wytwarza się ciśnienie) i doszedłem,że zepsuty jest przepływomierz przez który idą spaliny do silnika.Wymieniłem go ale po 1000km znowu nawalił.Wie ktoś dlaczego???

w Twoim zbiorniku wytwarz się raczej podciśnienie, czyli masz zapchane odpowietrzenie zbiornika , a o ten przepływomierz "przez który idą spaliny do silnika" to nie wiem o co chodzi

A pozatym odwiedż zakładkę na której sie przywitasz bo zaraz Cię ktoś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim zbiorniku wytwarz się raczej podciśnienie, czyli masz zapchane odpowietrzenie zbiornika

Witam,

Gdzie mogę szukać zatkanego miejsca? Mogą to być okolice filtru paliwa? Trzeba zdejmować zbiornik, a może siedzenia? Jeżeli kolega ma doświadczenie w tej materii to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo! Syczenia podobno nie powinno być podczas włączonego slinika. Doraźnie mechanior radził mi jeździć z lekko odkręconym korkiem bo znał przypadki zasysyania powietrza w zbiorniku paliwa co kończyło się jego rozwaleniem..

Ale u mnie mówią że padł czujnik odpowietrzania, są takie przewody pod maską z lewej strony. Do dostania tylko w ASO, cena ok 450 zł :angry:

Jeśli ktoś się z tym zetknął to dajcie znać bo 450+usługa serwisowa to trochę dużo, może jest jakieś inne wyjście (w innym wątku ktoś doradził wiercenie dziury w korku, wydaje mi się to za proste, zresztą wolę żeby bak był normalnie zamykany a nie stale "wietrzony")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo! Syczenia podobno nie powinno być podczas włączonego slinika. Doraźnie mechanior radził mi jeździć z lekko odkręconym korkiem bo znał przypadki zasysyania powietrza w zbiorniku paliwa co kończyło się jego rozwaleniem..

Ale u mnie mówią że padł czujnik odpowietrzania, są takie przewody pod maską z lewej strony. Do dostania tylko w ASO, cena ok 450 zł :angry:

Jeśli ktoś się z tym zetknął to dajcie znać bo 450+usługa serwisowa to trochę dużo, może jest jakieś inne wyjście (w innym wątku ktoś doradził wiercenie dziury w korku, wydaje mi się to za proste, zresztą wolę żeby bak był normalnie zamykany a nie stale "wietrzony")

Zaworka odpowietrzania poszukaj na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czujnik PAR spalin pod maską to on był u mnie wadliwy.jak chcesz wysle ci jego parametry kosztował mnie 100zł i samemu można go podłączyć!jak coś to daj znać wysle ci zdjęcie jak wygląda!!!pozdro!!!

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syczenie jest normalne i nie zależy od tego czy silnik chodzi czy nie, jak powietrze ucieka to musi syczeć. U mnie przy tankowaniu po naciśnięciu tego "dzyndzla" od odpowietrzenia wchodzi do baku jeszcze okolo 7-10litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest po lewej stronie pod maską Z jednej strony jest otwór wlotowy z baku a z drugiej idą przewody do silnika.Wysle Ci parametry tego czujnika to go znajdziesz na allegro i zobaczysz jak wygląda.dopóki go nie miałem to jezdziłem na otwartym baku.pozdrawiam siema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie załatwiłem ten problem. Tak jak mówił Marcin powyżej (dzięki za namiary-także te na PW) problem był z zaworem par spalin. Kupiłem używany na allegro (widzę że do tej pory je sprzedają, oryginał w ASO minimum 300 zł) za 100 zł i działa. Słychać cykanie (mój stary już nie cykał) a z okolic wlewu paliwa nie słychać już syczenia.

Dziękuję za wszystkie rady panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oskaritto

Czesc! zaworek par spalin jest po lewej stronie (patrzac na silnik samochodu) kolo puszki filtra powietrza...tam jest podpiety taki jakby silniczek z kabelkiem..

zapozyczylem zdjecie od innego kolegi z forum:

zaworek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zrobione ale zrobiłem tak jak jeden kolega wczesniej pisał podjechałem na stacje benzynowom zdjołem tan zaworek spryskałem wd-40 i pożądnie przedmuchałem pompką do pompowania kół z jednej i drugiej strony załozyłem i zaworek chodzi nie słychac juz zadnego syczenia ze zbiornika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja miałem taki przypadek. Jechałem sobie w trasie i nagle wskazówka poziomu paliwa zaczęła mi pokazywać, że mam coraz więcej paliwa. Po wyjściu z auta słyszałem jak przy korku wlewu paliwa zasysa się powietrze. Przeczyściłem wg instrukcji czujnik par i od tego czasu już nie słychać zasysania powietrza i czujnik par czasami sobie cyka. Nie mogłem jednak wyeliminować nieprawidłowego działania wskaźnika poziomu paliwa. Wskaźnik cały czas pokazuje mi, że mam pełny bak i nawet po zatankowaniu do pełna i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów jego położenie się nie zmienia. Co może być przyczyną błędnego działania wskaźnika? Zawieszony pływak czy może coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ten sam problem auto zasysało bak do podlogi wywiercilem mala dziurke w korku wlewu paliwa pomoglo ale i tak nie dawalo mi to spokoju wiec zabralem sie za pompke w bagazniku i co sie okazalo? W momencie kurczenia sie baku wygiete zostalo mocowanie wskaznika paliwa co skutkuje zlym wskazaniem paliwa w baku. Powodem zapowietrzenia bylo odczepienie sie przewodu odpoweitrzajacego ktory plywal sobie w paliwie, po podczepieniu go we wlasciwe miejsce i zatkanie wlewu ustalo sasysanie poweitrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...