Treść opublikowana przez sk baton
-
Przekręcona śruba wahaczy, co teraz?
To grzej smiało
-
Co o tym sądzicie ? - nowy gril w starej budzie
A na tył ?? klape od A6
-
Przekręcona śruba wahaczy, co teraz?
Bierzesz kątówke i tniesz ja w dwóch miejscach jak przechodzi popukaj młotkiem jak nie idzie to tylko palnik ale osłoń mijsca narazone na spalenie mokra szmatą
-
malowanie calego auta
Widziałem wczoraj świerzo pomalowana A6 cena 4000 zł - kolor kawa z mlekiem metalic
-
[1.6 ADP 95r]drogo czy nie drogo za wymiane elementow zawieszenia?
Cena rozsądna
-
Zarysowany lakier
Spróbować pastę do polerowania BOOL koszt 22 zika w sklepach z lakierami używaja ja lakiernicy i warto przepucować ją całe auto
-
[B5 AHL] Pęknięty kolektor wydechowy - mozna to spawać i czym?
Powiem tak że kolektor jest z żeliwa dało by rade pospawać elektrodą do spawania żeliwa , ale nie masz gwarancji bo napewno będzie pękać bo jest przegrzane i wystepują wysokie temperatury i naprężenia co innego spawanie spawanie materiału (żeliwa) gdzie nie ma temp. A 6 miesięczna gwarancja :grin:szkoda roboty i nerwów.
-
tuleje wahaczy
Trza wymienić górne
-
[B5 ADP] Brzęczyk liczników - jakie funkcje ?
i jak rozładowany jest aku
-
tuleje wahaczy
Z tego co ja wiem to stare na złom a nowe montaż prosze uzupełnić profil
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Tak może urywają się te po regeneracji . 19 Maj 2007, 20:33 [/size]_________________________________________________Więc po wymianie górnych wachaczy . wzieliśmy sie za dolne (bananasy) i problem zniknał zero skrzypienia i zero pukania dodam że ciężko szło ze śrubami masakra. [br]Dopisany: 21 Maj 2007, 21:07 _________________________________________________Mogę polecić warsztat nie daleko Szczecina proszę uzupełnic profil
-
stukanie w przednim zawieszeniu
jak juz wcześniej pisałem najlepiej jest sie wcześniej zaopatrzyć po uprzednim zdiagnozowaniu wahaczy, wiem że wsiurskie warsztaty zbieraja te gnaty i klepia młotkiem i wsadzaja do naszych
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Ja popuściłem nakrętke polałem penetrantem, uderzyłem młotkiem :mrgreen: pare razy w klucz (nasadka, na szczęście nakrętka z kołnierzem), znów penetrant, uderzanie etc.... Śrub niestety nowych nie miałem, więc... :mrgreen: ( kątówa odpadła ) Jak zauważyłem śruby to nie jest jakieś cudo tylko troche lepsze o najzwyklejszych ( twardość 8.8, a nie były w żaden sposób wyrobione) więc... popracują jeszcze troche przy nowych wahaczach... Jeśli ktoś poradziłby mi w jaki sposób poradził sobie z wybiciem sworzni ( bez użycia narzędzi tnących :razz: ) wahaczy dolnych byłbym niezmiernie wdzięczny. Niestety ale w najbliższym czasie czeka mnie ich wymiana ( a na stożku ciężko mają puścić ). ps. wyciągnięcie amortyzatora nie jst żadnym problemem - trzy śruby (dostęp od silnika) puszczają bez problemu, jedna śruba przy dolnym wahaczu ( zew) też nie była zaporą do nie przebycia ... Zgadzam się niech nikt nie spodziewa sie że to miła robota , a przy tym palnik i kątówka do śruby górnych wahaczy ja miałem tak z jednej strony
-
[ALL B5] Montaż osłony silnika i skrzyni biegów
Ja montowałem sam osłone pod skrzynie i płaskownik wykonałem sam w kształcie z i oczywiście powiercony dodam że nie pasuje właśnie otwór tuż pod skrzynią i z lewej tylnej strony [br]Dopisany: 20 Maj 2007, 20:19 _________________________________________________dodam że miałem ją od wew.strony powleczona pianka wygłuszajaca i podejrzewam że ona jest od VW B5
-
Czy ktoś z Poznania pomoze mi zaadaptowac przepustnice i skas. bledy?
O przepustnicy już było i ja też to przerobiłem , błędy tylko wagiem
-
[1.6 ADP 95r]drogo czy nie drogo za wymiane elementow zawieszenia?
No cóz ja byłem dziś u brata mechanika z wymianą rozrządu i wszystkich pasków , odrazu robiliśmy zawieszenie . wymiana była 2 wahacze górne lewa str. i pawa górna tył . ale jeszcze jeszcze cos popukuje , za tydzien wymieniamy dolne jest owiele szybciej . dodam że do wymiany górnych z prawej strony użyty został palnik i młot udarowy do wyjęcia śruby . [br]Dopisany: 19 Maj 2007, 20:16 _________________________________________________Regeneracja wahaczy - na czym polega . Jak ktoś wymienia niech sobie wcześniej kupi oczywiście po diagnozie . a regeneracja polega na oklepaniu główki młotkiem można to wyczuć ręką . a trwałość jest jakieś 4 do 5 tyś .
-
Poluzowane śruby - luzowanie się podczas jazdy...
podczas hamowania tarcze jak wiadomo sie grzeją i piasta też jeżeli były słabo dokręcone to śruby mogły nawet całkiem się odkręcic
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
A ja dzisiaj zrobiłem małe psik na prawy zawias i ustało skrzypienie dodam że to było tylko psik :eek: ale i tak mam zamiar to dokładnie sprawdzić i napewni będzie do wymiany.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
ja nie chce kombinowac , tylko bede musiał bratu zapłacic za robotę wstępnie się umuwiłem na sobote co wyniknie opiszę [ Dodano: 05-05-2007, 22:09 ] dodam że tylko na wymiane rozrządu a dziś wyszły skrzypce [ Dodano: 05-05-2007, 22:11 ] ponadto i tak musze mu na rece patrzeć bo sam jesem mechanikiem ale maszyn kablowych
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Czyli co ze skrzypieniem popsikać środkiem smarnym w aerozolu? A jak mam w planie wyjazd około 2000 km to co?? psikac ?? najpierw ogledziny dokładne..
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Moim zdaniem dzwon
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Ja natomiast tez myłem auto i po tygodniu tez zaczęło skrzypiec po stronie pasażera z przodu , będe wymieniał rozrzad to zagladne ale podejrzewam że to dolny wachacz. :confused: [ Dodano: 05-05-2007, 17:12 ] A wóde 40 to ja moge wykompac auto albo sie napic [ Dodano: 05-05-2007, 17:14 ] dodam jeszcze ze wcześniej były na nie dużych dziurach słyszalne stuki ale głuche i tylko przy małych predkościach.
-
[B5 ADP] filtr powietrza
Zobaczysz kwadratową skośna puszke z plastiku jak chcesz wymienić to wkoło sa spinki metalowe i musisz odczepić wlot powietrza
-
Co przez wzmacniacz?
Ja tez mam radio sony z windą chetnie bym wywalił to padło na złom
-
zdejmowanie maskownic a4 sedan
Nie zapomnij wyjąc wtyczki 3 światła stopu