Treść opublikowana przez marian1960
-
[B5 ACK] Pływające obroty
z poprzednim autem miałem podobny problem,po adaptacji przepustnicy.problem ustąpił po przejechaniu około550 km, spec mnie o tym poinformował(zimny),ale ponoć nie chodziło o liczbę przejechanych km.tylko o liczbę uruchomień autka pzdr.
-
[B5 AEB] Ubytek płynu chłodzenia ?
ja obstawiam przetarty gdzieś wąż gumowy,jak zauważył kolega ma-ciej sprawdzanie na pracującym silniku,sobie płyn gdzieś kapie,najlepiej poczekać do otwarcia termostatu i być może się ujawni uszczelka,turbina oby nie w tej dekadzie pzdr
-
[B5 AFN] Pytanie?Problem:( Czujnik Krańcowy od Hamulca?
wymieniał kolega pedał od gazu czy linkę?ten czujnik nad pedałem hamulca to wyłącznik stopu nic nie ma do jakości hamowania,ten nad pedałem sprzęgła???może ktoś wie pzdr.
-
[ALL] Akumulator
do użytku się nie nadaje,można co prawda zagotować akumulator ale nie oto chyba chodzi. co do reliktu przeszłości, to w pewnym okresie zrezygnowano z prostowników selenowych i zastąpiono je mostkami (diody),jak trafo było kręcone pod seleny to taka sytuacja mogła mieć miejsce,spadek napięcia na mostku zsrr był rzedu +-3V,regulacja prądu skokowa,nawet w warunkach domowych nikt nie kręcił na wtórnym 23V,chyba ,że miał być 12V/24V to 3zwoje więcej .pisze kolega o prostowniku rodziców,zastanawiam się czy jest w oryginale często były odłączane oporniki (drut oporowy na ceramice)przykrecone do obudow, dość duże,stąd może tak wysokie napięcie,chociaż wyższe zdrowsze dla akumulatorów niż zbyt niskie.ale zbyt wysokie?i wcale nie muszę mieć racji pzdr.
-
Konkurs BoboVita - głosujemy na naszą małą klubowiczkę
168. pzdr.
-
FOTORADAR GLUPOTA - potrzebna porada najlepiej prawna -
jeżeli auto służbowe,to na pracodawcy ciąży obowiązek ewidencji kierowców(on musi wskazać) inaczej sam płaci pzdr.
-
Ekologia
środowisko zapożyczyliśmy od naszych wnuków,należy je oddać (minimum)w takim samym stanie. pzdr.
-
[ALL] Akumulator
prostownik (230V/12V)który na zaciskach ma 20V bez obciążenia,nadaje się do kosza. można podłączyć prostownik-sprawny pzdr.
-
[INNE] Szalony kierowca TiRa
wania i tyle,zgroza
-
[B5 AHU] Nowy lewy przegub, ale tak samo trzeszczy co stary
witam,może postawienie przodu na klockach,cały ster w lewo,ręczne obracanie kołami.można sprawdzić,ale wtedy może być wszystko ok.(brak obciążenia),lub da się wyłapać. pzdr.
-
Konkurs BoboVita - głosujemy na naszą małą klubowiczkę
proszę
-
[ALL B5] Prosze o pomoc.
należy sprawdzić"mechaniora"proszę zapalic auto po zmroku z podniesioną maską,niech ktoś koledze pomoże dodając gazau a kolega niech obserwuje przewody wysokiego napięcia,jak będzie jasność to "mechanior"miał racje
-
[ALL B5] Problem z elektryką tylniej lewej szyby...
większość uszkodzeń jest na połączeniach giętkich,prawdopodobnie uszkodzony kabel,trzeba je pojedynczo naciągać ,na uszkodzonym pęknie izolacja,na dobrym nic się nie stanie pzdr.
-
[B6 AWX] kontrolka płynu spryskiwaczy
proponuję zmienić płyn,na początek proszę zalać wodą jak będzie ok to należy dobrać oporniki o których kolega pisał "dwa rezystory po drodze do procesora" pzdr.[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2008, 21:06_________________________________________________oczywiście te pręciki przewodzace ,kolega oczyścił z osadu domnienam
-
[B5 1Z]Czy może być winny akumulator za odpalanie
ale rok produkcji 00 model 01 już nas nie dziwią hm.
-
Przepisanie znizek oc na dziecko
żonie z urzędu należy się tyle co mąż ma :)a dziecku,tu już zaczynają się komplikacje najprościej-dziecko niech dopisze tate przy ubezpieczeniu i po kłopocie,nie inaczej.
-
[B6 AVF] Ustawienie geometrii świateł przednich
może to tylko żarówka,nie zaszkodzi sprawdzić inną
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witam.nowy