Treść opublikowana przez mm.max
-
[B7 BPW] Sonda Lambda 2.0TDi - jak zdiagnozować ?
VAG nie pokazuje błedów W trybie regeneracji nie odczytywałem wartości z kanału 74 Jednak w trybie normalnej jazdy było to od 1 do wartości powyżej 2 (z tego co wyczytałem powinno zawierać się między 1-2) Przy zdjęciu nogi z gazu wartośc jest na poziomie 25-28 ale to chyba sensowne bo skład spalin wtedy jest zupełnie inny.
-
[B7 BPW] Sonda Lambda 2.0TDi - jak zdiagnozować ?
Wiem że wielu z was zdziwi sie na ten temat ale chodzi właśnie o sondę lambda wystepujacą w silnikach TDi z filtrem DPF. Otóż mój samochód zdaje się być mniej dynamiczny niż powinien być. Miałem zajac się kompeksowo wywaleniem DPFa zwłaszcza iż mam mody w planach ale chwilowy brak funduszy troszkę mnie przystopował. Jednakże przez przypadek znajomy chciał sprawdzić jakiś tam chiński uniwersalny tester diagnostyczny i pierwsze co mu wyskoczyło w testerze to błąd sondy lambda - po wielu kłótniach o to czy takowa sonda jest u mnie czy nie okazało sie ze faktycznie w BPW jest sonda o nr 03G 906 262G. Chciałem zweryfikować jego dianozę jednakże VAG nie pokazuje nic. Po przegrzebaniu setek stron nt diagnozy TDi jedynie otrzymałem info iż sonde mozna zdiagnozowac w trybie wypalania dpfa na kanale 74 grupa 3 (lambda wartośc między 1.0-2.0) Hmmm i tu pytanie do znawców tematu: 1. Czy sonda lambda diagnozuje sie w VAGu w inny sposób niż opisany powyżej ? 2. Z tego co wiem diagnoze sondy lambda mozna dokonac również poprzez pomiar napięcia - jeżeli tak to jakie powinno być napięcie? 3. Czy sonda lambda wpływa na parametry silnika w sposób bezpośredni - tj. czy osiągi mogą być zaniżone w przypadku błednych wartości lambda Będę wdzięczny za wszlekie rzeczowe sugestie
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Krawcu i jak wizyta w Kielcach kupiliście coś ? Co z sobotą jedziemy ?
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Spot był.... fotografa brak Dudi dojechałeś "po zakrętach" bezpiecznie ?
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Sprawdź oznaczenie bo chyba będzie to 4F0 857 511 E i to lusterko obsługuje chyba czujnik deszczu
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Mówicie chłopaki ze po 19 dzis ? A pozniej co robimy bo dreptanie na mrozie średnio mi sie widzi
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
zanim pojedziemy do Serwisu musimy spotkać sie w warunkach innych niż nocne i zerknąc na to zeby mieć wstępną diagnoze
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Krawcu a co ty właściwie bedziesz robił w serwisie: rozrząd spryski reflektorów i coś jeszcze ?
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Tak jak mówiłem negocjowałem ceny dla naszych A-czwórek w serwisie Seata w Kielcach tutaj daje przykładowe info http://www.a4-klub.pl/smf/swietokrzyskie/oferta_dla_forum_audi_a4_w_aso_seatasubaruoleje_motul_solo_kielce-t100737.0.html;new Jednocześnie krawcu bedzie pierwszą ofiarą tego serwisu wiec aby nie umarł przedwcześnie chyba z nim pojadę
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
No mysle ze dobry termin .... Jak sie nic nie wydarzy to dzwonię do właściciela zeby exeo nam podstawił a może jakieś Subaru :mysli: :mysli:
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Większych literek się nie dało :mysli:? Ja odpadam będę w tym czasie w tj w Gdyni
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ale o co chodzi ..... zazdrość zżera ... Silverku następnym razem beda kości z KFC- pasuje ?
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ale żarełko się dymi :kox: Dzięki chłopaki za spota ...
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Ja powoli zdrowieje ale nie chciałbym na tak zwanym podwórku spotować A wiec jak ktos ma ochote to o 19 pod casto a pozniej mozemy chińczyko-vientamczyko-azjatę odwiedzić...
-
[B7 BRB] 7000km = 1L oleju ?
Przecież w instrukcji obsługi jest napisane ze dopuszczalne zuzycie to chyba 1,5L/1000km :polew: Ale tak na powaznie powyższe zużycie nie jest niczym nadzwyczajnym: 1. Silniki TDi "zawsze łykną" troche oliwy 2. Ilość zużytego oleju zależy od stylu jazdy 3. Silniki PD mają tendencje do większego zużycia oleju niz starsze konstrukcje 4. Bardzo czesto olej wydostaje sie na zewnątrz - warto sprawdzić czy gdzieś się nie "poci" 5. Jeżeli turbinka ma pierwszą młodość już za sobą to moze również przetłaczać olej który albo jest w układzie dolotowym w nadmiernej ilości (wtedy mamy go sporo w IC) lub też idzie do spalania 6. Przy takim zużyciu oleju nie widać zazwyczaj dymu ani innych objawów. Ja bym sie tym nie martwił ale za to obserwował zużycie. Jaki przebieg ma auto ? Osobiście używanie Castrol EDGE pozostawiam jako bez komentarza.
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Dzis jest coś czy nie ?
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Eeeee tam konkurencja... chłopaki pod tesco tez konkurencja ??eeee ?? Następnym razem poprosze o spota w jakimś lokalu z ciepłym piwem jakies choróbsko zaciągnęłem na początku tygodnia i męczy mnie do teraz
-
[B7 BPW] Wykres po "wirusie" u ROGALA \Upgrade\ - BRD 193KM 400nM
Teoretycznie przeszkadza w praktyce turbinkę BRD można upakować razem z egr jedynie do przeróbki mocowanie egr
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Opijemy sie następnym razem :naughty: Albo jakies obce laski by sie przydały
-
[ALL B7] Błyskanie lampy
Krawcu - pamiętaj ze u ciebie jest D1S - rozumiem ze jestes na etapie poszukiwania żarnika (w związku z błyskaniem) - i pamiętaj aby wymienić 2 szt. bo będzie różnica w barwie tych żarników. Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie D1S coś ok. 5000K ale raczej jest to nie osiągalne bo standard to 4300K a rzadko sie zdarzają 6000K
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Nie ma czemu się dziwić skoro wieki na hot doga czekałem ....
-
[B7 ASB] Nowe wozidło 3,0 Tdi 233ps DPF by Patrox
Piękne auto Patryku piękne, z głębi serca gratuluje ... rozumiem że radość z jazdy wpisana jest na każdego niutka bijącego w plecy podczas przyśpieszania hihihihihihihih im wiecej tylm lepiej
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
Może być i castorama od strony południowej (tj. między galerią i casto)
-
hamulce s4/ dokładka CUPRA/ nowe felgi / nowe fotki str. 14
Łoło ło wstydziłbyś się takie piękne modelki (tj. pani + audiczka), nie najgorsze fotki a rejestracja tak amatorsko potraktowana
-
[B7 BPW] szarawe pudło ;)
No ładnie ladnie kogo tu widzę... i przyznasz mi nie długo rację ze wiecej "nas" tu jest tylko część się kryje Nie zauważyłem zebys sie pochwalił furą na LCT a z opisu sądząc to grubo grubo ... mnie nie wiele brakło zeby miec również pół tuzina cylindrów - ale jednak nie tym razem...