Treść opublikowana przez lorekA4
-
[B6 AVF] Koło dwumasowe do multitronica
Witam, czy dwumas w multi jest taki sam jak do aut ze skrzynią manualną? Niestety nigdzie u sprzedających nie znalazłem rozgraniczenia pomiędzy multi a manual. Cena koła w ASO 2230zł, na all....gro znalazłem za 1400 nowe koło LUK z tym że sprzedawca podaje rodzaj silnika i rocznik. Ja potrzebuje do 1.9 tdi AVF 8e5 multitronic Z gry dziękuje za odpowiedź
-
[B6 AVF] Zapalanie ciepłego silnika
Witam, zerknij tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=233417.0;highlight=koło+dwumasowe+objawy Ja mam to samo, może grupowy import dwumas z niemiec?
-
[B7 BKD] Czasmi przy odpalaniu wejdzie na wysokie obroty
Stawiam na czujnik temperatury cieczy chłodzącej G2, podepnij VAG-a i spradź czy są błędy
-
Montaż LED zamiast postojówek
Panowie wszystkim uzytkownikom którym wyskakują błędy na led-ach polecam żarówki z aukcji: http://allegro.pl/item780287260_xenonowe_postojowki_w5w_2_szt_xenon_kolor_szklo.html Wieczorem zrobie zdjęcia to wrzuce na forum. Swiecą idealnie, ładne biało-fioletowe światło i co najważniejsze nie grzeją się. Po ponad godzinnej pracy bez problemu mogłem dotknąć oprawkę bez ryzyka opażenia Odrazu zrobiłem zapas 3 kompletów Jeśłi się coś wydzieje dam znać Pozdrawiam
-
Jakie postojówki do xenonów Audi?
Panowie wszystkim uzytkownikom którym wyskakują błędy na led-ach polecam żarówki z aukcji: http://allegro.pl/item780287260_xenonowe_postojowki_w5w_2_szt_xenon_kolor_szklo.html Wieczorem zrobie zdjęcia to wrzuce na forum. Swieca idealnie, ładne biało-fioletowe światło i co najważniejsze nie grzeją się. Po ponad godzinnej pracy bez problemu mogłem dotknąć oprawkę bez ryzyka opażenia Odrazu zrobiłem zapas 3 kompletów Pozdrawiam Obiecana fotka
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Witam, niestety u mnie wymiana G71 nic nie dała 208zł wyrzucone w błoto Szukam dalej bo dźwięk się nasila
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
U mnie dokładnie to samo, jestem już mistrzem w wywoływaniu tego dźwięku nawet przy dodawaniu dazu właśnie w dolnym przedziale obrotów. Nietstey żaden z mechaników nie wie co to jest. W ASO też pytałem i ku mojemu zdziwieniu nikt jeszcze nie był u nich z takim problemem. Jeden mechanior chciał mi rozkręcać pół auta w poszukiwaniu rozwiązania, ale na to nie mam czasu, auto codziennie potrzebne mi do pracy. Może w końcu ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie, o ile ten dźwięk faktycznie u nas wszystkich jest tki sam. Trzeba było by się umówić na spot dedykowany szurającym silnikom Pozdro
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
To ja już nic nie rozumie, wcześniej chłopaki pisali że wymieniali turbo na nowe - a dźwięk pozostawał. Więc w jaki sposób czyszczenie turbiny miało pomóc?? Czyż by nowa z półki była tak mocno zakurzona że wadliwie pracowała
-
[ALL B6] Automat który lepszy?
Fajnie jak bys znalazł nuery budy, moja A4 jest z października 2004 więc mam dużą szansę żę wsadzili mi 7 lameli:)
-
[ALL B6] Automat który lepszy?
Witam, ja mam multitronic-a :> Moje opinie: 1. Nie czuć zmiany biegów, jeździ się tak jak by auto było wyposażone w jeden bieg:) Oczywiście przy wciśnięciu pedału gazu do dechy odczuwalna jest redukcja biegu 2. Nie ma żadnych szarpnięć 3. Po przełączeniu na tiprtonic i wykręcaniu obrotów na maxa auto samo zmienia biegi w celu zabezpieczenia przed przeciążeniem i robi to tak szybko że żaden kierowca z manualną skrzynią nie dorówna 4. Zużycie na trasie 5,7-6,5l silnik 1,9 TDI 131km 5. Holowanie na wyłączonym silniku - żaden problem sprawdzone przeze mnie 6. Żadnych problemów z manewrowaniem 7. Jak najbardziej hamuje silnikiem 8. Niewiarygodna wygoda użytkowania, 90% mojej jazdy to miasto w korkach - więc automat niezastąpiony 9. WADA - moim zdaniem jedyna, w przypadku jazdy na D i podjeździe pod górkę wciskamy lekko pedał gazu by utrzymać prędkość, automat nie redukuje i wchodzi w niskie obroty co objawia się charakterystycznymi wibracjami silnika (duże obciążenie). Po mocniejszym wciśnięciu pedału skrzynia redukuje i jest ok, ale auto zaczyna się zbyt mocno rozpędzać i nie utrzymamy np 90km/h więc puszczamy pedał gazu i znowu wchodzi w 6bieg. W tedy przechodzę na tiptrinic i redukuje o 1 bieg i jest super. 10. W trybie S wszystko super Praca przy wyższych obrotach - auto bardzo dobrze reaguje, wystarczy lekko wcisnąć pedał i rwie do przodu. Auto ma 166tyś przebiegu i do tej pory żadnych problemów Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Dziwne odgłosy jak spada z obrotów
Wszyscy to mamy i nikt nie zna rozwiązania Poczytaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html
-
[ALL B6] Jakiej mocy akumulator do 1,9 TDI
Witam, ja mam Boscha Silvera 72Ah 680A , pasuje idealnie, pali idealnie po prostu najlepszy wybór. Jedyny minus to cena 460PLN, ale za to otrzymujemy akumulator na kilka ładnych lat. OD dawna używam w swoich samochodach Silvery i nigdy nie miałem z nimi kłopotu. Pozdro
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Witam, ja w swoeje B6 mam dokładnie ten sam problem, przejechane 160 345, auto świeżo po wymianie rozrządu (przy 160 000), chrobotanie słyszalne przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu ale tak przy około 1800 obr szybko puszczam gaz w chwili spadania obrotów. Przestaje być słyszalny świst turbiny i słychać właśnie te chrobotanie przez około 1 sekundy, jutro jadę do mechaniora może coś pomogą. Co jest z tymi autami?? 4 lata i problemy z silnikiem?? Wcześniej jeździłem Porsche z 1984 roku i chodził jak zegarek
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, jestem z Darłowa i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Za dwa tygodnie wybieram się po A4 z 2004 może 2005 rok zlaeży jak będzie z pieniędzmi. Obecnie śmigam Porsche 944 ale potrzebuje trochę większe autko by czasmi zabrać znajomych na weekend i w przyszłości posadzić malucha :> Pod uwagę brałem różne marki samochodów, ale Audi A4 njbardziej przypadło mi do gustu, mowa o A4 Avant. Chcę sprowadzić auto z Nieniec i ze względu na wysokość akcyzy padł wybór silnika 1,9TDI lub w nowszej wersji 2,0TDI. Jeszcze raz pozdrawiam