Treść opublikowana przez karp
-
[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)
Witam. Zdobyłem okazyjnie pompowtryskiwacze po 20 tys. przebiegu i nie zamierzam jeszcze dokonać wymiany (mój silnik przestał narywać przy 2000 obr. po zastosowaniu STP). Jak należy je przechowywać w dłuższym okresie czasu np. rok ? - mechanik sugerował że można je częściowo zalać olejem napędowym.
-
[B7 BLB] Dziwny dźwięk - metaliczne ocieranie
Cześć. U mnie metaliczne głośne szuranie występowało podczas rozruchu gorącego silnika. Trzeba na podnośniku zdjąć osłony, jeśli hałas jest z przodu miski olejowej to łańcuszkowy napęd wałków wyrównoważających (uszkodzony napinacz - slizganie łańcucha na małej zębatce) natomiast z tyłu miski - uszkodzone koło dwumasowe i to było w moim aucie.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Dzięki wielkie za szybką pszesyłkę. Olej zalany. Pozdrawiam.
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Jaro jak zwykle masz rację. Dzwoniłem do sklepu o którym mówił Piero po dłuższej analizie panowie proponują zestaw naprawczy nieco taniej niż w ASO. Ja nadal czekam, mój warsztat próbuje ściągnąć zestaw bezpośrednio z Niemiec.
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
W ASO zestaw naprawczy wałków z pompą oleju ok. 5tys. W takim razie gorąca prośba o informacje gdzie jeszcze można zdobyć te poprzednie części: - koła zębatego 03G 105 173, - łańcucha 03G 115 230, - napinacza 03G 115 124 D - koło napedowego 03G 103 333 E, - śrub mocujących koło N 903 554 04 - 4szt Piero ty znalazłeś jakiś sklep. Bardzo proszę o pomoc![br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 13:33_________________________________________________ Witam. Nie mogę namierzyć koła zębatego 03G 105 173 i pozostaje drogi zestaw naprawczy ale likwidujący wadę całkowicie, Obawiam się natomiast wymiany silnika bo mój do tej pory był bardzo cichy dynamiczny i oszczędny. Szukam dalej, może ktoś zna dobrze zaopatrzony sklep z orginalnymi częsciami audi? Dzięki za pomoc.
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Właśnie wróciłem z imienin siostrzenicy i olewam wałki wyrównoważające oraz zabierak "made in VAG", mam tylko nadzieję że przetrwają jutrzejszą podróż do warsztatu. Zarażeni "audiomanią" trzymajcie się!!![br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 21:59_________________________________________________Witam. Dziś rano rozebrali spód silnika i wyjęli wałki wyrównoważające i na pierwszy rzut oka koło napędzajace, łańcuch, koło zębate, napinacz wyglądają nieźle sam imbus jest trochę przycięty - nie jest możliwe aby łańcuch szurał po zębach. Jedynie ta sugestia jaro4444 jest chyba trafiona - "Koło zębate na wale BLB rozsypie się, bo jest jakby dwumasowe i bieżnia zewnetrzna jest wahliwa względem jego piasty. To własnie głównie to koło, nie łańcuszek hałasują w BLB" - rzeczywiście koło napędzające ma jakby luz na trzy zęby i być może ono hałasuje podczas rozruchu przy rozgrzanym silniku! Jaro4444 czy mógłbyś coś więcej o tym powiedzieć, czy rzeczywiście jest możliwa wymiana tego koła i nie ma ryzyka że zostanie uszkodzone podczas montażu, zgrzewania?
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
Witam! Jestem przed podobną operacją, (mój przypadek opisany w temacie "Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów...") Turdzi ma rację najpierw pełna diagnoza. Twoje poszukiwania są bardzo cenne Piero, czy mógłbyś zdradzić tę firmę z częściami na PW zastanawiam się co z samymi wałkami skoro wibracje mogą pochodzić od nich?
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Panowie odpuście sobie obaj dysponujecie ogromną wiedzą i na pewno wielu z nas docenia to że chcecie się nią dzielić. Ja jestem bardzo wdzięczny za pomoc techniczną ale poprzez te utarczki zaczynam się gubić w temacie. Pozdrawiam.
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Tu jest adres do sklepu myślę że ceny w ASO są podobne. http://sklep.gajos.com.pl/sklep/
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Czyli jest możliwe uniesienie silnika razem ze skrzynią, (chociąż mechanicy woleli by go wyjąć). Oto ten link http://rapidshare.com/files/196154252/BHW_Balance_Shaft_Module_Replacement.pdf
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
We wtorek jestem umówiony na oględziny i remont mojego pechowego silnika (ewentualną wymianę wałków). Staram się przetłumaczyć BHW Engine Balance Shaft Module Replacement który umieścił Zarowka79 ale jestem dopiero w połowie. Może to głupie pytanie ale co z multitronikiem czy trzeba go odpinać i jakie to może mieć konsekwencje? Może ktoś dysponuje polskim opisem wymiany wałków no i przy okazji zabieraka. Dzięki za informacje!
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
Mam raczej łańcuch auto było kupione 14.07.2005. To co pisze Tomek S-Line było i jest u mnie - metaliczne szurnięcię tylko podczas rozruchu kiedy silnik był gorący (czasami nie odpalał dopiero za drugim razem jakby go coś trochę blokowało), poza tym auto było cichutkie na wolnych obrotach i w czasie ostrej jazdy, paliło i pali błyskawicznie. Dopiero od niedawna poczułem szarpania (początkowo sporadyczne teraz prawie w całym zakresie obrotów z naciskiem na 2000), auto jest głośniejsze na wolnych obrotach i w czasie jazdy - stąd pomyślałem że opiłki podziałały na pompki i turbinę (mechanika zaniepokoiła turbina, drugiego koło dwumasowe - ale drżenia może nasilają się od wałków). Jeżdżę racjonalnie - dbam o turbinę, zaznaczam że mam multitronik i też go oszczędzam ale to szuranie jest od pół roku. Zastanawiam się co mam zrobić: -oddać go do kuzyna który mi go serwisuje (wymieniał rozrząd) , nie posiada Vaga, ale zrobi to tanio, -czy do ASO gdzie może uznają wadę fabryczną. Czy skazany jestem na silnik z rozbiórki jak to zrobił Jaro 4444 Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc!
-
[B7 BLB] Dziwne szarpanie przy 2000 obrotów
U mnie od miesiąca również szarpie, coraz bardziej jest to zauważalne i dzieje się w szerszym zakresie obrotów (ale najbardziej przy 2000). Auto kupiłem z Niemiec z salonu (124 tys - teraz 138 tys km, multitronik, ) chodziło świetnie, poza jednym mankamentem: podczas rozruchu przy dobrze rozgrzanym silniku słychać było i jest metaliczne szuranie ( czasami nawet bardzo głośne). Dzwoniłem do Szewczyka sugerując wadę wałków wyrównoważających i zabieraka to mnie uspokojono że jak mi nie przeszkadza to mogę jezdzić (przyznam że rzadko odpalałem auto gorące może po tankowaniu hałas dawał osobie znać) więc sprawę zbagatelizowałem i jeżdżę tak do tej pory. Jak przeczytałem post Tomka S-lina o opiłkach metalu w oleju po awarii wałków wyrównoważających w aucie Turdziego to się z szokowałem i jutro jadę coś z tym metalicznym szuraniem zrobić. Przyznam że w tej chwili oprócz szarpania w czasie jazdy, auto jest głośniejsze na wolnych obrotach. W moim BLB przy 100tys wymieniono w Niemczech głowicę, koło dwumasowe, wtryski, chłodnice oleju i jakieś drobiazgi. Mam pytanie Turdzi jakie miałeś objawy przed wymianą silnika po stwierdzeniu opiłków? Może ktoś wymieniał te nieszczęsne wałki i zna zorientowany warsztat? U Szewczyka zaproponowano mi stwierdzenie usterki po przeglądzie za 2000zł bo rozrząd wymieniłem poza ASO. Dzięki za każdą pomocną informację!!!
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
jaro4444 gratuluję elokwencji i wytrwałości , w pełni popieram.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Dane wysłałem. Pozdrawiam.
-
[B7 BPW] Rozruch samochodu
zrobiliśmy to u mechanika ale nic nie widać. Stwierdził że może to początek dwumasa (nie był pewien czy przy automacie jest dwumas). Nie jest to uciążliwe ale czy mogę z taką usterką jeździć?
-
[B7 BPW] Rozruch samochodu
Hałas krótkotrwały tylko w czasie rozruchu jakby coś uderzało o blachę wydostaje się gdzieś pomiędzy skrzynią a silnikiem - kiedy auto jest dobrze rozgrzane . Czasami w tym momencie gorzej pali. Poza tym w czasie jazdy silnik pracuje doskonale jest cichy nie ma drgań na kierownicy.Przebieg 128tys.
-
[B7 BPW] Rozruch samochodu
Witam Jestem posiadaczem Audi A4 Avant B7 z roku 2005, silnik 2.0 diesel (140KM) ze skrzynią automatyczną (multitronic). Podczas rozruchu samochodu gdy silnik jest rozgrzany występuje dziwny metaliczny dźwięk co nie zdarza się gdy silnik jest zimny. Co jest tego przyczyną i jak można rozwiązać ten problem?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczów.