Treść opublikowana przez Bol3k
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Witam, może troszke nie w tym dziale.... ale stwierdzilem ze tu szybciej dostane konkretne info a potem sie zamiesci w odpowiednim dziale ;)/ zna ktos moze w Toruniu lub okolicy kogos sensownego kto naprawia manualne skrzynie biegow?? nie dosc ze od dawna mi synchronizator na 3 nie dziala poprawnie (zgrzyta troche przy wrzucaniu i czasem redukcji) to pare dni temu zaczela mi 3 wyskakiwac w trakcie jazdy.. :/
-
[B5 ADR] Jaki olej do ADR ? syntetyk vs. semisyntetyk ??
Hmmm.. czyli rozumiem ze mam podjechac na BP, zdjac pokrywe zaworow, przejechac Karcherem, przykrecic pokrywe, zalac olejem i odjechac?? czy moze lepiej pojechac do jakiegos mechanika ktory to zrobi bardziej profi?? ;> hehe
-
[B5 ADR] Jaki olej do ADR ? syntetyk vs. semisyntetyk ??
Ja sie podlacze... jezdze na 15W40, pewny przebieg 313kkm i raczej wyciekow brak znajomy mowil ze jak chce zalac 10W40 to bym musial caly silnik czyscic... prawda czy nie??
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Widze, ze cos sie chyba rozeszlo po kosciach... :/
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Witam kolegów... to jak z tym weekendem? ja bede mial zajecia na UMK, ale moge sie urwac..
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
to sie chyba nazywa podstopnica hihi
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Ja akurat weekend majowy mam zajety bo jade na ogolnopolski zlot Tigra-Teamu, no ale zawsze mozna sie jakos urwac (bedziemy pod Koronowem)
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
ja proponuje zrobic ankiete komu kiedy bardziej pasuje
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
ja bym chetnie w koncu Was poznal.. ale akurat mi przyszla niedziela kompletnie nie lezy :/
-
[ALL] Wymiary płaskownika do mocowania osłony pod silnik i skrzynie
wlasnie... ktos zna?? tez mi sie przyda
-
[B5 AFF] nie działa zapalniczka - uszkodzona czy brak prądu?
Ale nie ma pradu czy zapalniczka sie nie nagrzewa?? U mnie sama zapalniczka siadla, ale prad idzie, bo jak ladowarke do tela podpinam to tel sie laduje
-
[ALL B5] Podgrzewanie fotela
http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b5_abc_naprawa_podgrzewania_w_fotelach_przednich-t23888.0.html
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
sprawdz czy przypadkiem Ci plyn nie stoi w aucie... tak gdzie zbiornik z plynem jest albo gdzies indziej... :/
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
Ja tez bylem w szoku... dlatego mam zamiar jeszcze raz isc i inna osobe zapytac.. ________________________________________________________________________________ No to bylem jeszcze raz i gosc nawet w ETCE mi pokazal ze nie ma takiej pozycji jak zestaw naprawczy.. nie maja nic z podzespolow calego siniczka, nawet glupich uszczelek wlasnie rozkrecilem silniczek jeszcze raz.. probuje walczyc z ta ukrecona rurka od spryskiwacza, ale nadal potrzebuje uszczelke.. w ostatecznosci sam dorobie... jakos... :/ Pikuś, jak sie czegos dowiesz to daj znac koniecznie.. thnx i pozdrawiam
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
Ja walcze z ta wycieraczka i walcze.... :/ pomijajac fakt ze kiedys ktos "naprawiajac" mechanizm wywalil uszczelke i nie wsadzil nowej, to rurka ktora powinna byc nieruchomo (ta ktora sie ukreca) zapiekla sie razem z ta ktora ja otacza (odpowiedzialna za obrot wycieraczki). wczoraj jak bylem u nas w ASO powiedzieli mi ze nie ma zestawow naprawczych do tych wycieraczek i moge caly silnik zamowic za jedyne 398,- brutto w sumie to fakt ze spryskiwacz mi lata z wycieraczka mi nie przeszkadza a nawet tak wole, ale zastanawiam sie czy ktos gdzies juz szukal jakiegos zamiennika tej uszczelki pod dekielkiem calego mechanizmu?? przez jej brak co jakis czas musze rozkrecac mechanizm, czyscic i smarowac na nowo, bo ruda wchodzi i mi sie zacina na amen
-
[B5 AJL] Kierunkowskazy po załączeniu nie mrugają tylko cały czas świecą
U mnie jednak to raczej nie kwestia przerywacza... dzisiaj znowu mi sie "zawiesil" kierunek i wypialem caly ten "guzik" od awaryjek i problem nie zniknal.. poza tym wydawalo mi sie ze nie bedzie w ogole nie beda dzialaly kierunki a jednak dzialaly, wiec nie wiem juz sam...
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Widze ze o pare dni za pozno trafilem do tego tematu no ale coz.. teraz wiem ze musze pilnowac i podjechac na nastepnego spota pozdro
-
[B5 AJL] Kierunkowskazy po załączeniu nie mrugają tylko cały czas świecą
ja mam takie problem, ze zdarza sie ze to lewy sie zawiesza po wlaczeniu badz wylaczeniu alarmu, ale tylko lewy. rozumiem ze najprawdopodobniej to tez przerywacz do wymiany??
-
[B5 ADR] Jak sie pozbyc metalicznego dzwięku [edit]
Powiem Ci szczerze ze ja juz sam nie wiem.... fakt ze znajomy dlubal w innym aucie, ale jak bylem 2 dni temu u tlumikarza i powiedzialem co chce zrobic (docelowo caly wydech przelot) to powiedzial: "w tym silniku i tak bedzie ten metaliczny dzwiek... bedzie ciszej niz teraz (zamiast kata rura) ale bedzie... najlepiej wstawic mimo wszystko katalizator to wtedy zniknie ten dzwiek.. dobry z metalowym wkladem ok. 450zl. z ceramicznym nie polecam bo za rok sie panu rozleci, a oryginalny to koszt ok. 2.000zl" zawsze najlepiej probowac.. moze sie cos Tobie uda zdzialac i bedziesz zadowolony.. ale trzeba pamietac ze ogolnie dlubanie w wydechu moze zmienic osiagi.. trzeba to robic bardzo z glowa, bo mozna w prosty sposob spaprac sobie tak jak pisalem przede wszystkim moment..
-
[B5 ADR] Jak sie pozbyc metalicznego dzwięku [edit]
dzwiek jest piekny ale to raczej zasluga tego ze jest to V6 co do wstawiania rury zamiast kata, czy srodkowego tlumika.... sam to przerobilem (wywalilem kata) i ten dzwiek to standart (zaznacze ze reszta wydechu to seria). pomijajac fakt ze pojawia sie ten paskudny dzwiek to moment obrotowy na dole spada... kolega ktory troche dlubie swoje auto i testowal rozne opcje, poradzil mi - wiec ja radze Tobie zainstaluj tlumiki przelotowe (najlepiej zamist kata, srodkowego i koncowego) a wtedy moment na dole bedzie taki jak z katem, gora sie znacznie polepszy i nie bedzie tego wiejskiego dzwieku...
-
[B5 AVANT] Zabudowa głośnika basowego w kole zapasowym - FINAŁ :)
SUPER!! Proste i chyba niezbyt kosztowne wykonanie.. moze nie tak profesjonalne jak ktos wczesniej przedstawil ale sadze ze bedzie sie swietnie sprawdzalo.. moje pytanie tylko jakiej wielkosci glosnik zastosowales?? GRATKI!! :oklaski:
-
[A4 B5 1.8 '97 r] Wskaznik poziomu paliwa wariuje.
Okey. thnx. zobaczymy co mi powiedza.. [br]Dopisany: 27 Kwiecień 2007, 12:22 _________________________________________________Juz troche czasu minelo a ja oczywiscie zapomnialem sie podzielic jak problem zostal rozwiazany.. Otoz... problem byl oczywiscie z plywakiem, drut byl pogiety tak ze plywak nie chodzil dobrze na nim.. naprawione... ale.... przez jakis czas bylo dobrze ale ostatnio wskaznik paliwa pokazuje mi ze jezdze "za darmo" wskaznik paliwa stoi na ciut ponad 1/4 baku, jak podociskam na obrotach troche to troszke opada (moze o 2mm) i jak znowu powraca jak jade normalnie. normalnie bym sie nie przejmowal ale tak jest od 2-3 dni sadze ze znowu plywak, ale ze znalazlem temat z zeszlego roku (dla zainteresowanych link http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,951.0.html) to sam to sprawdze i teraz juz podziele sie informacjami jak tylko zrobie.. pozdrawiam
-
[A4 B7] Mega problem ptasie odchody na lakierze phantom black
A jest jakas rada na zywice z sosny??
-
[B5 AVV 1,8]First time z zielonym avancikiem ;)
Witamy, witamy.. wlasnie poznalem osobiscie na gg zgadzam sie z przedmowca.. dobrana para pozdro
-
[B5 ADR] felgi
kwestia gustu, ale moim zdaniem to te felgi wizualnie sie nadaja do BMW E30 :/