Treść opublikowana przez abc123
-
[ALL B5] Ubytek płynu chłodniczego po odkręceniu korka
Dzięki wielkie za wszystkie sugestie. Teraz temperaturka na klimatroniku wskazuje zawsze na 90 stopni, wcześniej różnie od 85 do 90. Więc układ musiał być zapowietrzony. Inną kwestią jest ta, że teraz płyn zaczął mi uciekać (zimny silnik i węże). Obstawiam, że przy montażu gazu źle coś podokręcali i teraz płyn kapie spod samochodu, bo cały zbiorniczek od spodu suchy:)
-
[ALL B5] Ubytek płynu chłodniczego po odkręceniu korka
Ok. Czyli możłiwe, ze gość który wymieniał mi termostat mógł spie... robotę. Jedno pytanie, czy w tej sytuacji gdy poziom płynu zmalał prawie do zera układ się odpowietrzył, gdzieś ten płyn musi być w obiegu. Pytanie czy jak doleje płynu to nie wywali mi go później przez korek z powodu wzrostu objętości cieczy podczas nagrzewania się układu??[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 10:56_________________________________________________Wydaje mi się, że jak układ byłby zapowietrzony, to samochód nie miałby ogrzewania. A ogrzewanie działa i to bardzo dobrze.
-
[ALL B5] Ubytek płynu chłodniczego po odkręceniu korka
Ale czy na pewno płynu trzeba będzie dolewać. Tak jak pisałem układ był odpowietrzany przy wymianie termostatu, wtedy także wymieniany był cały płyn. Napewno nic nie wyciekło z samochodu. Pytanie czy jak ruszę to poziom płynu podniesie się do wcześniejszego poziomu. Proszę o więcej uwag. Z góry dzięki
-
[ALL B5] Ubytek płynu chłodniczego po odkręceniu korka
Witam Wszystkich Nie wiem czy to normalne zjawisko, ale dziś rano po przejechaniu ok. 15 km, stojąc na parkingu (wyłączony silnik) odkręciłem korek zbiornika płynu chłodniczego (ilość płynu prawidłowa) i ku mojemu zdziwieniu poziom płynu w zbiorniku opał niemal do zera:( Towarzyszyło temu lekkie buchnięcie pary i syk, ale to pewnie normalne, bo płyn był rozgrzany. Czy poziom płynu wróci do normalnego poziomu? (wymieniałem jakieś 2 tyg. temu na Febi i szkoda by było zalewać ponownie). Proszę o sugestie Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Silnik dławi się przy szybkim wciśnięciu gazu!!!
Witam Ja mam ten sam problem. Gdy rano odpalam auto, nie ma siły się zebrać( obroty w normie 1100 na ssaniu potem 900). Czasami po dodaniu gazu silnik reaguje z dużym opóźnieniem. Jedyny błąd jaki pokazuje VAG to 17924 - Intake Manifold Valve (N156) Open Circuit (spięcie w elektrozaworze przełączającym wielogardzielowego kolektora ssącego). Jak silnik się nagrzeje zero problemów. W najbliższym czasie wymienie filtr paliwa ale wątpię żeby to pomogło. Mam wrażenie, że takie cuda zaczęły dziać mi się niedługo po wymianie świec na na nowe NGK, ale mogę się mylić. Liczę na sugestie. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Dziwny świst silnika
Mam LPG, ale ten dźwięk to mam odkąd pamiętam. Pompa wody do wymiany przy rozrządzie czyli jakieś 30 tyś KM
-
[B5 ADR] Dziwny świst silnika
Witam Gdy silnik jest zimny i dodaję gazu (obroty do 3000) a następnie odpuszczam pedał, silnik zaczyna "Gwizdać" trwa to dosłownie chwilę (parę sekund) ale jest dość mocno irytujące. Dzieje się tak zarówno na biegu jałowym jak i przy przyspieszaniu na zimnym silniku. Po nagrzaniu się silnika jak ręką odjął. Czy ktoś z Was ma podobnie w swoim ADR??
-
[B5 ADR] Jakie wtryski do A4 1.8 125KM ADR
Dobrej jakości i w przyzwoitej cenie kupisz pojedynczy Magic Jety. Osobiście używam i nie czuje że jadę na gazie.
-
[B5 1.8] Instalacja gazowa STAG300
Widzę, że jesteś z Olsztyna. Masz w sumie nie aż tak daleko do Mławy. Jak szukasz dobrego gazownika to polecam (Polecanego na wielu forach, również i na tym przez moderatorów) Auto Gaz Piotr Nowotczyński. Zakładałem u nich instalację (a miałem do nich jakieś 130 km w jedną stronę i nie żałuję. Za 2300 zł bedziesz miał staga 200 + magic jety + butla w koło, wszystkie kable pieknie schowane i dodatkowo schowane w platikowe rurki. Zresztą wejdź na stronę i zobacz jakie chłopaki fury gazują http://www.nowotczynscy.pl/ Ja nawet nie wiem, że mam gaz w samochodzie Polecam[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 15:51_________________________________________________Nasz silnik nie jest aż tak wymagający, żeby pchac 3 tysie w BRC. A i samochód już nie pierwszej młodości.
-
[B5 1.8] Instalacja gazowa STAG300
Ja mam Staga 200 (modół elegancko zamomontowany w kabinie, w miejscu bezpieczników) do tego wtryski i reduktor Magic. I nie czuje, że samochód jest na gaz. Tu wszystko zależy od doboru elementów. Stag to tylko elektronika. Jak trafisz do dobrego gazownika to nie poczujesz ze jedziesz na gazie.
-
[ALL B5] Problem z wielogardzielowym zaworem zmieniającym długość dolotu w głowicy
Ok. Wielkie dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 09:20_________________________________________________Jeszcze tylko jedno pytanie czy ma to coś wspólnego z zaworek EGR, czy to to samo?? Znalazłem taką aukcję i numer tej części się zgadza: http://www.motoallegro.pl/item905985460_zawor_przelaczajacy_egr_vw_audi_skoda_seat.html
-
[ALL B5] Problem z wielogardzielowym zaworem zmieniającym długość dolotu w głowicy
Witam wszystkich Temat kiedyś poruszany, ale nie ma żadnych konkretnych odpowiedzi. Samochód przy wchodzeniu na obroty od 3500 do 4500 zaczyna się dusić, szarpać. Po podpięciu kompa, błąd: 17924 - Intake Manifold Valve (N156): Open Circuit P1516 - 35-00. Odpiąłem wtyczkę od tego zaworu, wygląda ok. Błędu nie da się nawet wykasować. Wie ktoś czy można ten zawór wymienić, ile kosztuje takie cudo. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Jaka listwa wtryskowa
Cześć Ja mam u siebie Magic Jet-y i jestem bardzo zadowolony. Zaleta jest to, że są pojedyncze i można je ładnie zamontować przy samym kolektorze, bez prowadzenie długich wężyków (będą ładnie schowane pod osłoną silnika). Naprawdę warto dopłacić.
-
[B5 AGB] Nierówna praca silnika po rozgrzaniu-S4 B5
Mam taki sam problem, przy przyspieszaniu potrafi się na chwilę zadusić i przerywa. Na vagu błąd: "zawór przełączający długość kolektora ssącego (N156):przerwa p1516-35-10-sporadyczny. Wie ktoś jaki jest numer katalogowy tej części albo ile kosztuje.
-
[B5 APT] Pompa paliwa a rezerwa B5
Witam Miałem podobny problem, pół baku benzyny a tu nagle zapala się rezerwa. Po prostu wymieniłem pływak paliwa. Nowy w aso to koszt ok 250 zł Więc polecam zakup na allegro z rozbiórki. Wystarczy go przeczyścić styki benzyną ekstrakcyjną i zeszlifować delikatnie drobnym pilniczkiem do polerowania paznokci - pływak będzie jak nowy.
-
[B5 ADR] Zmiana oleju na syntetyczny
Jak wcześniej miałeś minerał ;( to ja bym zalał półsyntetyk. Olej w pełni syntetyczny mógłby rozszczelnić Ci silnik. Ja osobiście śmigam od początku na full syntetyk i wszystko jest ok.
-
[B5 ADR] Czujnik G62 dziwne zjawisko
Wymień termostat. Miałem to samo. Wczoraj wymieniałem termostat, z braku pesos na Wahler'a + płyn G12 (najlepiej koncentrat FEBI) i temperatura zarówno na blacie jak i klimatroniku dochdzi po ok. 5 KM do 90 stopni i tak trzyma.
-
[B5 ADR] Niska temperatura cieczy
Cześć Kup termostat, miałem to samo co ty. Temperatura osiągała 65-70 stopni i na tym koniec. Wymieniłem czujnik na ORI (allegro, z powypadkowego:) i nic to nie dało. Zakupiłem termostat Wahler'a u tego gościa: http://allegro.pl/item918531987_termostat_wahler_audi_seat_skoda_vw_1_6_1_8_2_0.html + wymiana płynu (najlepiej febi G12, koncentrat + woda destylowana). Po tym zabiegu stoi na blacie na 90 stopni + klimatronik to samo. Koszt ORI termostatu w Wawie zarównie w VW, Audi jak i Skoda 135 zł Ps. Teraz to naprawdę grzeje po włączeniu nawiewu ba HI
-
[B5 ADR] Czujnik G62 dziwne zjawisko
A jaką temperaturę pokazywał Ci VAG (sekcja 001 Engine i 017 Instruments) jak samochód pracował?? Jak te dwa odczyty różnią się od siebie to czujnik do wymiany. Wydaje mi się, że problem może tkwić po prostu w termostacie. Rozgrzej auto i sprawdź czy dolna rura wychodząca z chłodnicy jest letnia, jak tak to termo do wymiany.
-
[B5 ADR] Przy większych prędkościach silnik wyje -co to może być?
Dokładnie jak pisali koledzy wcześniej, taki jest urok naszych ADR, że przy wyższych prędkościach są głośne. u mnie pomogło czyszczenie przepustnicy, dzięki temu przy 100 km/h mam 2900 obr/min, a nie jak wcześniej 3100 I jest chociaż odrobinę ciszej. Zresztą ten silnik osiąga moment obrotowy od bodajże 4200 obr/min, plus jest to kontrukcja dwudziesto zaworowa, więc trzeba go troszkę pokręcić, żeby szedł. Mi osobiście zupełnie nie przeszkadza jak ten silniczek chodzi, przynajmniej słychać, ze się jedzie
-
[ALL B5] Co oznacza wartość w bloku 001 Engine (rysunek)
Dziękuje Wszystkim za podpowiedzi. Ten ostani odczyt temperatury rzeczywiście maleje podczas jazdy także jest to zapewno temp. powietrza zasysanego. Temperaturka w 001 Engine + 017 Instruments + blat pokrywają się, także czujnik wykluczyłem. Termostacik już zakupiony, niestety nie ORI, ale myslę, że Wahler da radę. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Co oznacza wartość w bloku 001 Engine (rysunek)
Witam wszystkich Dzisiaj "zvagowałem" moją audiczkę, ponieważ mam problem z temperaturą cieczy chłodzącej. Chciałem porównać wartości temperatur z czujnika G2/G62 ze wskazaniem blatu. W bloku 001 ENGINE, dałem grupę 003 i otrzymałem dwa wskazania temperatury: Temperatura z trzeciego pola (81 stopni) zgadza się z temperaturą w bloku 017 Instruments oraz ze wskazaniem kanału 49 na klimatroniku i blatu. Może mi ktoś wyjaśnić co oznacza temperatura w czwartym polu (jest wyraźnie niższa) ?? Auto w trasie rozgrzewa się max do 75 stopni a na dłuzszym postoju (30 min) nawet do 100 stopni Z góry dzięki
-
[B5 ADR] Problem z temperaturą płynu chłodniczego
Też wydaje mi się że może to być wina termostatu. Trochę zbaraniałem jak samochód pochodził te 30 min na luzie i temperatura skoczyła do ponad 100 stopni. Vag błędów czujnika nie pokazał. Tylko co oznacza ta temperatura w ostatnim bloku (jest o ponad 20 stopni niższa) ??
-
[B5 ADR] Problem z temperaturą płynu chłodniczego
Witam wszystkich Mam problem z temperaturą płynu chłodniczego, mianowicie podczas jazdy wskazówka na blacie jak i pomiar na klimatroniku (kanał 49) dochodzą do max 75 stopni. Podczas dłuższego postoju na włączonym silniku (ponad 30 min) temperatura na blacie i klimatroniku powoli osiągnęła 100 stopni ;( Na 51 kanale klimatronika temperatura rośnie do 90 - 95 stopni i tak trzyma. Takie same wskazania pokazywał Vag w sekcji 001 Engine i 017 Instruments (wskazania pokrywały się). Tylko nie mam pojęcia co oznacza druga wartość temperatury w sekcji 01 ENGINE - są tam dwie wartości z tym jedna jest niższa (rysunek http://img20.imageshack.us/i/01engineg62.jpg/. Podpowiedzcie co należy wymienić czujnik G2/G62 czy termostat ?? Dodam, że samochód zaczął duużo palić Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam
-
[B5 ADR] migająca kontrola imobilizera po wymontowaniu zegarów
Udało się naprawić problem. Poszperałem trochę na forum:) po lewej stronie jest zielona wtyczka, która ogólnie ma krótki przewód. przy montowaniu licznika, wtyczka lekko wypieła się i stąd to zachowanie auta. Trzeba dokładnie sprawdzić podłączenie zielonej wtyczki. Dziś już wszystko wporządku, odpala bez problemu, a i ringi wyglądają świetnie.