Treść opublikowana przez pan kierownik
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Czujnik?
-
[B5 AEB] Spadek temperatury silnika przy szybkiej jeździe
Termostat tylko oryginalny. ..było dużo na temat temperatury.
-
[B5 AEB] Spadek temperatury silnika przy szybkiej jeździe
A co pokazywał climatronic? Wg mnie temp. nie prawa spaść z powodu pędu powietrza czy mrozu. Silnik ma się nagrzać i trzymać +/- 90st.C - po to ma termostat, mały i duży obieg.
-
[ALL B5] Dziwne zachowanie silnika po wykasowaniu błędu
01087 - Podstawowe ustawienia nie zaistniały. Zrób adaptację przepustnicy.
-
[B5 AEB] Szarpie przy ruszaniu!!!
Hm.. problem z utrzymaniem ciśnienia w układzie paliwowym po wyłączeniu silnika, paliwo wraca do baku... ale wtedy miałbyś chyba problem z odpaleniem. A jak się mają świeczki?
-
[B5 AHL] Wymiana rozrządu + termostat
Ori uszczelka kosztuje mniej więcej 6zł (nie jestem pewien ile przy obecnym kursie euro bo np. za termostat w styczniu płaciłem mniej niż Ty - 116zł). Wydaje mi się że ktoś na forum niedawno pokazywał tą aukcję i chyba kupił na niej termostat... spróbuj poszukać tego tematu ale nie przypominam sobie żeby pisał czy i jak ten termostat się sprawuje. Wygląda jak oryginalny. Jeśli finansowo dasz radę to zaciśnij zęby i weź z ASO (ja brałem z ASO chociaż na kasie nie śpię). Nie jestem pewien czy w 1.6 wyglada to tak jak w 1.8 ale niech mechanior sprawdzi Ci przy okazji łożysko wałka wentylatora (nie mylić z łożyskiem samego visco) bo wsadzone jest w strasznie chu...e miejsce i jeśli jest coś z nim nie tak to warto przy okazji wymienić.
-
[All B5] Problem z Check engine
Jaka była dokładna treść błędu? Zdecydowanie zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu i wszystkich przewodów z podciśnieniem...
-
[B5 ADR] Hałasujące łożysko wiska
Właśnie przerabiałem dzisiaj temat huczącego łożyska od visco (objawy standardowe: głośny dźwięk toczącego się łożyska utrzymujący się 2-3 sekundy po wyłączeniu silnika) i jako że pojawiały się różne głosy na temat liczby łożysk itp, to z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że wentylator ma DWA łożyska. Jedno łożysko stanowi z visco jeden, nierozbieralny element drugie, w katalogu IC nazywane łożyskiem wałka wentylatora, jest na końcu wałka wentylatora i wbite jest w metalową podstawę (taki kawał żelastwa przykręcony do bloku silnika). Oba te elementy widać na ostatnim zdjęciu na aukcji wklejonej przez cinka http://www.allegro.pl/item481655421_sprzeglo_visco_wiskotyczne_audi_vw_skoda_ford.html i oba z nich (razem lub z osobna) mogą być przyczyną tytułowego problemu. Visco (razem z wiatraczkiem) można wymienić bez ruszania pasa przedniego (trzeba zrzucić pasek i odkręcić jakąś tam przeszkadzającą rolkę) wymiana łożyska z podstawy to już niestety grubsza robota (trzeba wyciągnąć cały ten metalowy element). Nie wiem czy treść tego postu była warta odgrzania kotleta ale czasem wypada zabrać głos
-
[B5 ADR] Czy to ORI termostat ?
Wygląda jak oryginalny... ale jak to często bywa w przypadku "okazji na Allegro" zdjęcia zdjęciami a życie życiem. Daj znać jeśli zdecydujesz się kupić.
-
[B5 ADR] Drgania i wibracje silnika
Zacznij od najprostszej rzeczy - sprawdzenia stanu/wymiany świec. Jeśli nic się nie zmieni to następnie sprawdź kable/cewki.
-
[ALL] Zmiana silnika 1.6 na.....
Jeśli wyłożysz kasę i zainstalujesz TDI to myślisz że przy sprzedaży auta (a taka chwila w końcu nadejdzie) nie będziesz stratny? Pomijam już prawdopodobne problemy ze sprzedażą: po VIN będzie wychodzić że 1.6 a tu 1.9TDI
-
[B5 ARG] Moja A4 standardowa ;)
Ja też się jeszcze uczę I też myśalałem że EPC to jakiś system kontroli (w rodzaju ASR itp) ale tak jak mówiłem, jest to tylko kontrolka w dodatku informująca o awarii. pozdro
-
[B5 ARG] Moja A4 standardowa ;)
Gangsterskie te kołpaki EPC to niestety nie jest "wyposażenie" a kontrolka informacyjno-ostrzegawcza (zobacz w instrukcji) Autko OK no i z dobrym silnikiem No i podoba mi się ten wzór alu, chętnie bym sobie takie sprawił... pozdro
-
[B5 ADP] Chwilowy brak reakcji na pedał gazu
Jestem jeszcze zielony ale spróbuję pomóc. Nie wiem czy jest kontrolka EPC w waszych rocznikach ale i tak przeczytajcie. Z forum passata: "Witam przedwczoraj chcialem sprawdzic na niemieckiej autostradzie ile poleci mój pasek - rozpedzilem go do 200 moze nawet trochu wiecej i nagle zapaliła mi sie kontrolka EPC ( która normalnie gasnie po odpaleniu silnika) silnik nie zgasł ale nie reagował wogóle na gaz obroty spadły do 800 i tyle, zgasilem silnik odpaliłem i juz wszystko działało jak przedtem - pomyslalem ze moze to jhakie tajne odciecie paliwa przy zawysokich obrotach. Ale dzisiaj stalo mi sie to samo przy 140 zapila sie kontrolka EPC, samochód przestał reagowac na gaz, zgasiłem go i odpaliłem i wszystko wróciło do normy. Co moze byc przyczyna takie zachowania sie auta ????? Za wszelkie sugestie dzieki z góry. Passat '99 1.8 20V, APT" ODP. "Prawdopodobnie uszkodzony włącznik stopu, a grupa vw jest tak sprytnie zaprojektowana że przy włączonym stopie nie reaguje na pedał gazu." ... piszą też że przyczyną może być.. spalona żarówka stopu lub zwarcie w instalacji świateł stopu. Na forum BORY, wspominają też że powodem może być uszkodzony potencjometr przy pedale gazu (bo ponoć zamiast tradycyjnej linki gazu jest elektronika) lub silniczek sterujący przepustnicą lub brudna przepustnica... i że podpięcie VAG powinno coś podpowiedzieć. pozdro
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć. Mam na imię Łukasz i jak na razie jestem kierownikiem małego i szybkiego Nissana Aktualnie rozglądam się za A4 B5 (koniecznie 1.8/1.9TDI , koniecznie avant i koniecznie bez drewna) i przy okazji staram się dowiedzieć jak najwięcej o tym autku... uff czeka mnie dużo czytania. Pozdrawiam!