Treść opublikowana przez pan kierownik
-
[ALL B5] Dźwięk z licznika
Już napisał że trwa ok. MINUTY. Z tego co się orientuje to pojawieniu się którejś z kontrolek ostrzegawczych nie towarzyszy tak długi sygnał dźwiękowy więc to musi być coś innego.
-
[B5 ADP] Wymiana płynu w chłodnicy
Taaa, świetny pomysł... Tylko możliwe że zanim płyn całkiem wypłynie Ty będziesz już w szpitalu chwalić się swoimi poparzeniami.
-
[B5 AJM] Kontrolka AIRBAG
Nie ale wycinasz kostkę a nie poduszkę.
-
[B5 AHU] Co powiecie na to ?
Odpowiedzi w ankiecie są tendencyjne więc zamiast głosować ujmę to tak - autko "poniżej przeciętnej" :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Mój nowy nabytek, czarny avant
Czarny avant allroad style Gdybyś decydował się przejść na 17" to chętnie bym się zapisał na twoje 16". Jakby co to zawsze możesz dać znać, a nuż się dogadamy
-
[B5 ADR] Głośny syk przy korku wlewu paliwa
Było o tym
-
Domykanie szyb z kluczyka
Wkład się nagrzewa raczej po podciągnięciu i chwilowym przytrzymaniu klamki kolego... Przecież często do zamarzniętego wkładu nie da się włożyć kluczyka więc takie rozwiązanie byłoby głupie. Podgrzewany jest wkład w drzwiach kierowcy i ponoć tylko w autach bez zdalnego sterowania radiowego (tak twierdzi instrukcja) EOT
-
[B5 ANB] Klekocze , falują obroty, szarpie (przerywa), wibruje ....
czujnik O2 = Oxygen (Lambda) Sensor
-
[B5 ADP] Mechanicy ... kosmiczne koszty, ale czy naprawione ?
Jeśli Ty nie pamiętasz to kto ma pamiętać? Ustaw się z jakimś klubowiczem w "swoim miejscu pobytu" na podpięcie pod VAG i wtedy dokładnie powiedz o co chodzi...
-
[ALL B6] Problem z wentylatorem po wyłączeniu silnika
A po co ma chodzić skoro temp. jest w normie?
-
[B5 ADP] Mechanicy ... kosmiczne koszty, ale czy naprawione ?
Wymiana czujnika... 30pln za odpięcie wtyczki, wyciągnięcie zawleczki i podmianę czujnika Do tego, patrząc na cenę, wsadzili jakiś zamiennik... strata kasy.
-
[B5 ARG] Problem z temperaturą
Czujnik i termostat ori czy jakaś qupa z allegro?
-
[B5 AAH] Problem z odpalaniem
A ja sugeruję uwalony G62.
-
[B5 APU] Problem z uruchomieniem ciepłego silnika
Myślę żebyś wziął ten za 600pln.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Pamiętaj, że przy wymianie czujnika musisz spuścić płyn, wiec zapodaj już nowy Przy wymianie czujnika nic nie trzeba spuszczać. Chyba czujnik z termostatem kolega pomylił..
-
[B5 APU] Przybywa oleju
Normalny to znaczy jaki?
-
[B5 ADR] Szarpanie przy hamowaniu silnikiem
Pół roku temu przerabiałem problem z szarpaniem podczas hamowania silnikiem. Po podłączeniu kompa VAG pokazał mi błąd : 17544 - Long Term Fuel Trim Add.Fuel,Bank 1 System too Lean P1136 - 35-00 co oznacza zbyt ubogą mieszankę, dodatkową korektę i jest związany z wolnymi obrotami silnika (z hamowaniem silnikiem też bo w obu tych przypadkach w dolocie tworzy się najsilniejsze podciśnienie). Przyczyną szarpania okazało się lewe powietrze wciągane przez pęknięty przewód podciśnienia idący do serva hamulców. Po wymianie jak ręką odjął.
-
[B5 ARG] Problem z temperaturą
Kup w ASO zamiast ładować kasę w jakiś badziew.
-
[ALL B5] Dynamika silnika 1,6
Kolego goral81 powiem Ci tak, dla jednego 101KM będzie wystarczające dla drugiego nie - wszystko zależy od potrzeb, oczekiwań, z czego się przesiadasz itp., generalnie "wystarczająca moc" to pojęcie mocno subiektywne. Przejedź się tym 1.6, zobacz jak się wkręca, potem wyszukaj w pobliżu siebie jakąś 1.8,zrób to samo i będziesz miał odpowiedź na pytanie co wybrać. Czuję, że wyjazd a4 1.6 w trasę z pasażerami i/lub bagażem może być bardzo nieciekawym doświadczeniem..
-
[ALL B5] Wady wersji B5 po II liftingu
U mnie też (II lift) dopatrzyć się można takich punkcików właśnie nad przednią szybą i na klapie... dziwne. Do bubli które pojawiły się po II liftingu zaliczyłbym pełny FIS i jego znikające linie, problemy z podświetlaniem itp.
-
[All ] Zapalila się kontrolka EPC
Być może to awaria potencjometru przy pedale gazu. Zapnij VAG - powinien być zapisany jakiś błąd.
-
[B5 ARG] Potrzebne wartości wzorcowe MAF i IT
Podaj błędy które pokazuje VAG. Jeśli sonda ciągle pracuje w niewłaściwym zakresie (zawiesza itp.) to niestety cudów tutaj nie uczynisz - sonda do wymiany. Błędy związane z ubogą mieszanka mogą wskazywać na nieszczelność w dolocie. No i sprawa świec - kiedy ostatnio wymieniałeś, w jakim są stanie? Jeśli chodzi o przepływomierz: Blok 002 - jałowy bieg [Wartość wymagana] - pole 1 Obroty silnika - (bez turbo) [810 do 910/min.] - pole 2 Obciążenie silnika [15 do 25 %] - pole 3 Czas wtrysku - bez turbo [1,0 do 4,0 ms] - pole 4 Masa powietrza zasysanego [2,0 do 4,5 g/s] (Zostaje wskazana wartość masy powietrza zmierzonej przez miernik masy powietrza.) Pole wskazań 3 – czas wtrysku - Wartość mniejsza niż wymagana: - Duża ilość paliwa ze zbiornika węgla aktywnego – sprawdzić zawór elektromagnetyczny zbiornika z węglem aktywnym. - Zamontowane niewłaściwe zawory wtryskowe z większą przepustowością – sprawdzić ilość wtryskiwanego paliwa. Pole wskazań 3 – czas wtrysku - Wartość większa niż wymagana 4,0 ms: - Zwiększone obciążenie silnika przez włączone odbiorniki elektryczne, układ klimatyzacji, włączoną dźwignię przełączania zakresów w położeniu jazdy lub wspomaganie kierowania w położeniu skrajnym – usunąć przyczynę zwiększonej wartości obciążenia (układ klimatyzacji, wspomaganie kierowania itp.). Pole wskazań 4 – masa zasysanego powietrza - Wartość mniejsza niż 2,0g/s - Duża ilość fałszywego powietrza między kolektorem ssącym a czujnikiem masy powietrza - sprawdzić cały układ dolotowy powietrza. Pole wskazań 4 – masa zasysanego powietrza - Wartość większa niż 4,5g/s - Włączony zakres jazdy (automatyczna skrzynia biegów) – dźwignia przełączania zakresów w położeniu P lub N. - Silnik obciążony przez dodatkowy agregat – usunąć zwiększoną wartość obciążenia silnika (układ klimatyzacji, wspomaganie kierowania itp.). Norm dla czasów wtrysków niestety nie znam. Powodzenia
-
[B5 ALL] Jaki numer bezpiecznika wyciągnąć żeby wyłączyć ABS?
Bo zadaniem ABS nie jest skrócenie drogi hamowania tylko, jak sama nazwa wskazuje, zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania co równa się utrzymaniu możliwość kierowania. Umożliwia więc ominięcie przeszkody przy jednoczesnym wytracaniu prędkości. Hamując awaryjnie na prostym odcinku autem bez ABS możesz tylko wcisnąć hamulec, zamknąć oczy i się modlić (upraszczam - wiem że są odpowiednie techniki operowania hamulcami bez ABS), jadąc autem z ABS wciskasz hamulec do deski i ...reszta zależy od Twoich umiejętności, doświadczenia itp. - z ABS trzeba umieć korzystać. PS. Okolicy w której mieszkam nie można określić jako "lajtowa" i ABS nigdy mi nie przeszkadzał.
-
[B6 BEX] Temperatura silnika i ubytek płynu w układzie chłodniczym
1. Termostat do wymiany 2. Niekoniecznie uszczelka 3.
-
[B5 ADR] Problem z rozrządem
Początkowo rozrząd był na pasku 152 zęby. Po problemach z wytrzymałością tego zestawu zastąpiono go paskiem 153 zęby (+ dedykowany do niego osprzęt tj. napinacz/rolka) ale w katalogach zamienników i w sprzedaży ciągle oferowane są oba zestawy (w ASO dostępny chyba jest już tylko ten zmodernizowany). Podejrzewam, że Twoje autko miało już robiony rozrząd i stary na pasku 152 został zastąpiony nowym 153. W sklepie dali Ci stary zestaw dlatego wygląda inaczej niż to co masz pod maską. Proponuję zmienić sklep. robiłem juz rozrząd i nie miałem najmniejszych problemów z dostaniem odpowiedniego zestawu (dostępne były oba).