Treść opublikowana przez pan kierownik
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak to jest japońska produkcja to ja jestem świętym mikołajem.
-
[B5 AEB] Ponowne problemy przy odpalaniu
Miejsce na "drugi czujnik" jest zaślepione i tak ma być. Wymieniasz ten jeden który jest - niebieski, czteropinowy, zintegrowany G62/G2,
-
[B5 ABC] Dławienie się silnika przy odpalaniu
Podobno... Nie ważne jaki kolor ma stary czujnik (ja miałem np. niebieski) nowe, poprawione, ori czujniki są teraz zielone. 60 pln za czujnik... to oryginalny czujnik czy ktoś powiedział, że oryginalny. Ja w ASO dałem dwa razy tyle (+ nowa uszczelka).
-
[B6 BFB] Czy można w ASO kupić jeden dywanik samochodowy ?
Czy to jest głupie to zależy od punktu widzenia. Chcąc kupić dywanik kierowcy musisz kupić dywanik pasażera i ten sposób zostawiasz w ASO dwa razy więcej kasy. Myślisz, że w ASO nie wiedzą który dywanik częściej się zużywa?? Gdybym sprzedawał ori dywaniki to też tylko w parach... no, tylne może pojedynczo
-
[B5 ADP] Jaka przepustnica ?
Pytanie tylko jak długo "sprawny używany oryginał" będzie sprawny...
-
[B5 AEB] Znowu problem z tą temperaturą
Jeśli dawno nie wymieniałeś płynu albo nie wiesz kiedy był wymieniany to możesz zalać świeży G12 plus. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że" te silniki nie lubią innych płynów chłodzących". Wiadomo, że lepiej nie zalewać czymś niewiadomego pochodzenia ale np.u mnie, w miejscowym ASO nawet nie mają na stanie płynu G12 - leją jego odpowiednik (G40 o ile dobrze pamiętam), który spełnia wymaganą przez VW normę. Szkoda, że sam nie wymieniasz sobie czujnika. Zawsze to jakaś satysfakcja i parę PLN w kieszeni zostaje. Nowy G62 oczywiście kupiłeś oryginalny?
-
[B6 BFB] Czy można w ASO kupić jeden dywanik samochodowy ?
Chyba kolego coś Ci się pomyliło...
-
[ALL B5] Wymiana wiska
Visco to chyba jedyna rzecz, która jeszcze chwilę się kręci po wyłączeniu silnika więc na 99% łożysko w visco kończy swój żywot. Żeby być pewnym trzeba wyciągnąć visco i sprawdzić w ręku czy kręci się bez oporu. Od razu można sprawdzić też łożysko wałka wentylatora. Jak już było wyżej napisane można to zrobić bez rozbierania przodu.
-
[B5 ADR] Wymiana rozrządu czy dobra cena ?
i odrobinę doświadczenia w tej dziedzinie.. sorry kolego ale wymiana rozrządu to nie to nie to samo co wymiana spalonej żarówki.
-
[B5 ARG] Potrzebny numer części - łapa skrzyni biegów
Tak, znam ten katalog intercarsu. Nie ma tam takiej pozycji. Już dwukrotnie słyszałem, że łapy (mocowania) nie występują w zamiennikach - nowe dostępne tylko w ASO... Chciałem wyszukać używane (jedną już mam) ale nie mogę odczytać numeru prawej, jest wybity z niewidocznej od spodu auta strony..
-
[B5 ARG] Potrzebny numer części - łapa skrzyni biegów
Witam. Mam prośbę do kogoś kto ma dostęp do ETKI. Potrzebny jest mi numer prawej łapy skrzyni biegów (manualna, kod DWH). Numer lewej łapy jest widoczny 8D0 399 113 AB ale numeru prawej nigdzie nie mogę się doszukać... PS. Ehh z pośpiechu w niewłaściwym dziale napisałem - proszę o przeniesienie jakby co..
-
[B5 APU] Problem z uruchomieniem ciepłego silnika
Trzy miesiące temu miałem podobny problem. Przyczyną była dziura w przewodzie podciśnienia od serwa hamulców - zasysało nią lewe powietrze - czyli w praktyce nieszczelny dolot. Z tym że VAG pokazywał błędy związane ze zbyt dużą ilością powietrza/ubogą mieszanką. Po wymianie przewodu oczywiście problem zniknął. Zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu i przewodów z nim związanych, potem czujnika G62, potem regulatora ciśnienia paliwa... na razie nie mam więcej pomysłów.
-
[B5 AHL] Problem z przyspieszaniem
- [B6 AVF] Kontrolka AIRBAG raz jeszcze (błąd 00588)
Ehh i niech ktoś mi powie ,że w ASO nie pracują kowale... Podobne doświadczenia miałem z serwisem Nissana. Jak dla mnie to jak do ASO to tylko po części...i tego mam zamiar się trzymać.- [B5 ARG] Pęknięte łapy skrzyni - czy można wymienić samemu ?
Wygląda chyba na to że zbyt prosto nie będzie. Właśnie znalazłem pęknięcie na drugiej łapie (dużo mniejsze ale jest)... Obawiam się że może puścić w miejscu pęknięcia jeśli zawieszę na niej skrzynię. Może to zabrzmi głupio ale może podeprzeć skrzynię jakąś belką czy coś w tym stylu?- [B5 ARG] Pęknięte łapy skrzyni - czy można wymienić samemu ?
Witam. Dzisiaj zauważyłem spore pęknięcie prawej łapy skrzyni (manual). Moje pytanie czy ktoś wymieniał już ten element samemu? Chętnie zrobił bym to sam - mam kanał, narzędzia , co nieco grzebałem sobie przy poprzednim aucie więc dwóch lewych rąk nie mam. Dostęp do łapy jest jaki jest, parę śrub itd. tylko czy trzeba na coś szczególnie uważać? Nie chciałbym niczego spieprzyć przez swoja niewiedzę. Proszę o poradę- [ALL] Zmiana magla KOYO na ZF ?
Tak jak było powiedziane Koyo to japońska firma co nie oznacza, że wszystko produkują w Japonii.- [B5 AEB] Jak włączyć komputer ?
Modele z początku '99 mogą mieć jeszcze liczniki sprzed II liftu.- [B5 AEB] Niska prędkość maksymalna
Ciekawe na jakich kółkach/oponach, jak duża był górka i jak silny wiatr w plecy... :gwizdanie:- [ALL B5] Co zrobić z tym fantem ?
To wygląda jak by było wytarte albo coś. A może ktoś wie ile takie coś kosztuje całe i jak to się konkretnie nazywa Mam dokładnie to samo i powoli przymierzam się do wymiany. Czyszczenie nic nie da, wierzchnia warstwa jest złuszczona/zdrapana. Zamierzam wstawić nowy element - koszt w ASO to 120 zł... no chyba, że wcześniej znajdę szrot w idealnym stanie.- [B5 ADR] Czy warto kupić sondę lambda z allegro ?
Ja jeżdżę na zamienniku NGK (i wszystko jest OK) ale pamiętam, że proponowano mi też sondę BOSCH tylko, że ona kosztowała ok 380 zł więc nie wiem skąd ta cena sondy z aukcji... może są zamienniki i "zamienniki" jeśli wiesz co mam na myśli. Zarówno NGK jak i BOSCH były w wersji bez wtyczki i z wtyczką (droższa o kilkadziesiąt złotych, dedykowana), ale mechanior powiedział, że to dokładnie to samo i nie ma sensu przepłacać bo można wykorzystać wtyczkę ze starej sondy. Zrobił jak powiedział i gra. Osobiście wolałbym nie brać sondy z allegro (cholera wie co oni sprzedają, a potem jeszcze ścierać się z reklamacją na odległość..) tylko dołożyć grosza i kupić zamiennik w miejscowym sklepie. Polecam NGK- [ALL B5] Skrzypienie kierownicy
Może tak zdecyduj się czy skrzypi Ci kierownica czy coś pod maską??- [B5 ADP] Faluje na wolnym biegu
Być może temperatura sama w sobie nie ma wpływu na falowanie obrotów ale niesprawny czujnik temperatury G62 jak najbardziej może mieć wpływ . Mało tego, falujące obroty na jałowym to jeden z podstawowych objawów* nieprawidłowego działania G62. Kolego velto zacznij od zrobienia porządku z tą temperaturą czyli VAG, odczyt błędów, porównanie wskazań z G62 i G2 (lub wskaźnika temp. ze wskazaniem na climatronicu) - jest o tym sporo na forum. *Possible Symptoms: - Difficulties with starting a cold engine. - Starting the engine when engine is warmish or warm, idle rpm immediately is 1200 - 3000 rpm. - RPM at idle is irregular. - With all engine temperatures seldom idle rpm will vary between 900 - 1000 rpm. - With engine warm (90 °C) the engine temperature suddenly drops (70 °C) and slowly comes back to 90 °C. - Bad acceleration during warming up. Diesel: an indication is extreme long time burning time of the glow indication light. Mogą występować po kilka razem lub każdy z osobna, nie ma reguły.- [B5 ADP] Krzywa kierownica po ustawieniu zbieżności
Miałem kiere troszkę skręconą w lewo (auto jeździło prosto, nie ściągało), pojechałem na ustawienie geometrii zwracając uwagę na skręconą kierownicę i wyjechałem z warsztatu z kierą ... delikatnie skręconą w prawo. Coś tam reklamowałem, była jazda z mechanikiem, poprawka... i dalej została minimalnie skręcona. Nie miałem czasu dłużej się użerać.. Partacze więcej nie zobaczą u siebie żadnego mojego auta... Myślę, że sama skręcona kierownica to żaden problem i to tylko kwestia ustawienia (jeśli można z lewej przestawić na prawą stronę, to można też ustawić ją na środku)... problem to trafić na mechanika któremu chciałby się to zrobić jak trzeba..- [B5 ARG] Problem z silnikiem
Tak jest nie tylko w Audi. Jeśli auto zachowuje się tak jak powinno i na VAGu też jest wszystko OK to wg mnie spalanie zależy tylko o od Twojego stylu jazdy i warunków w jakich się poruszasz... - [B6 AVF] Kontrolka AIRBAG raz jeszcze (błąd 00588)