Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szarpie przy ruszaniu!!!


miro1983

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim Specom :hi: Mam problem, otóż moją Quattruśką szarpie czasem przy ruszaniu. Zwłaszcza gdy gdzieś pod góra zatrzymam się, odpale i chcę ruszyć. Podobnie mam też gdy zatankuje paliwka. Dla informacji nie ma LPG. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie liczyłeś się z takim pytaniem :gwizdanie: podłączałeś VAG-a ? wcześniej czy później ktoś by je zadał :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Sory, że dopiero teraz, ale wczoraj mi sie odpadło :naughty: Wątpie, żeby to bylo paliwo, bo na rożnych stacjach tankuje. Może coś w układzie paliwowym zawodzi... Nie znam się na tym zbytnio dlatego pytam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. problem z utrzymaniem ciśnienia w układzie paliwowym po wyłączeniu silnika, paliwo wraca do baku... ale wtedy miałbyś chyba problem z odpaleniem. A jak się mają świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz czystą przepustnice. Jeśli nie to umyj ja. Te silniki są czułe na nie czystą przepustnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz i przepustnica to dwie różne sprawy. :cool1: Może ja z innej beczki. Te wszystkie silniki są stosunkowo wysoko obrotowe i używanie silnika benzynowego jak diesla to zupełne nieporozumienie. Był to już poruszany temat na forum tzn. jak należy używać obrotów. Wiele osób używa silnik przy stosunkowo niskich obrotach upatrując w tym mniejszego zużycia silnika i benzyny. Może jest to i częściowa prawda, ale to nie są silniki do 3 tys obrotów i techniki jazdy rodem z taksówkarskiego poloneza zupełnie się nie sprawdzają. Opisz przy jakich obrotach silnik się dusi przy ruszaniu i może będzie wszystko jasne. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Tu Ronin nie ma racji , nie masz takigo silnika więc się nie odzywaj . startujesz z jedynki i po 20 metrach od razu na trójkę, moment czujesz jiż przy 1800 obr.po chwili piątka tak jeżdzisz po mieście nie przekraczając 3000 , chyba że są światła. Silnik AEB jest tak elastyczny.Smigasz dalej na piątce do 220 .

Tak więc Ronin sprzedaj Swoje 1,8 atmo i kup turbo , zobaczysz co to znaczy frajda z jazdy.

Miałem 1,8 atmo i tym trzeba kręcić żeby pojechać.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Henrykus'a: Ja właśnie dlatego kupiłem bez turbo, bo spodziewam się że będę miał mniej problemów z samochodem. Im urządzenie bardziej skomplikowane tym potrzebuje więcej serwisu i tym samym korzystania z usług warsztatu, ja chce to ominąć. Pamiętacie przebiegi samochodów z lat 80/90? Audi 80 albo C4, prosty silnik, bez elektroniki i innych wodotrysków, po prostu nie do zajechania. Teraz wszędzie sensory, rozwiązania techniczne wielokrotnie na tyle skomplikowane, że łatwiej kupić sprawny niż stary naprawić. Ale to tak na marginesie.

No właśnie to jest to o czym wspominałem tj. używanie pojazdu w sposób zupełnie dziwny. Jedynka a potem trójka bo silnik elastyczny. Z mojego punktu widzenia, bez względu na możliwości silnika tj. mocy i momentu jak w parowozie, takie używanie prowadzi jedynie do szybkiego zużycia urządzenia, :confused4: i jego fizycznego zajechania. A potem zdziwienie bo szarpie, no jasne i będzie szarpał. Po to są obroty, aby je wykorzystywać, wtedy samochód pracuje w optymalnych warunkach. Z mojego punktu widzenia, ten styl jazdy przynosi tylko wizyty w warsztacie. Zresztą to jest jakaś paranoja: najpierw kupuje się stary i zużyty samochód, potem zakłada do niego gaz i rzadko wymienia olej bo tak powinno być. Brak serwisu corocznego jest standardem, używa się samochód niezgodnie z jego parametrami a na końcu o KU..WA szarpie, sprzęgło wysiadło, wtryski się zapiekły itp.

Może i będzie Turbo, ale tylko nowe.

Zdrówka mechaniory :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie klucicie? Problem poruszony w temacie zupelnie inny. :thumbdown:

[email protected] sprawdz przeplywke, przepustnice, moze byc czujnik halla, sprawdz dolot czy jest szczelny, przewody od swiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Przepraszam bardzo za polemikę z Roninem.

Jednak uważam że niema sensu "kręcenia" silnikiem do 6k , jeśli moment maksymalny dostępny jest już od 1750 obr.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jesteś pewny, że masz maks moment przy 1750 ? Bo ja to czuję kopa zdeka później :cool1:

Sry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega RONI ma racie i rzeczywiście było o tym wiele razy na forum - nie pisz kolego bzdur że 1750 - ciekaw jestem skont ty masz takie informacje - turbo w aeb załącza się od 3 tyś i powyżej tych obrotów dopiero pokazuje pazur a jak mu depniesz a potem gwałtownie spuścisz noge z gazu to i szarpnie autem - chyba że szarpie przy wolnych obrotach i dodawaniu gazu to wtedy warto by sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w AEB ale w APU wg danych producenta moment max zaczyna sie od 1750 obr, tez sie zdziwilem, ale tak naprawde zaczyna ciagnac w okolichach 2500, a co do szarpania, tez mi lekko podszarpywalo na nizszych obrotach, czyszczenie przepustnicy pomogło na 100%, nie była jakoś brudna a okazalo sie ze po czyszczeniu miedzy scianka przepustnicy a sama klapka jest szczelina, ktorej nie bylo widac przed czyszczeniem, pracy na 5 minut a o wiele lepsza jazda, no i poranne odpalanie bez falowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wiadomo że w twoim silniku tak może być i pewnie jest ale nawet książka serwisowa pisze jak wół że aeb zaczyna się się wkręcać od 3k :) wystarczy poszukać dla zainteresowanych i wszystko będzie jasne bo jak wspomniałem było już o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...