Treść opublikowana przez mobopx
-
Problem z wężem od klimy
Czy on jest taki cienki, to bym nie powiedział. Na oko to ok. 1 cala. To ten: http://allegro.pl/vw-passat-b5-3b0-waz-klimatyzacji-1-6-8d0260701f-i5305900537.html Ale poszperaj na allegro bo w bolesławcu też jest chyba firma, która sprzedaje nówki sztuki
-
Problem z wężem od klimy
W 1.9 tdi nie potrzeby zdejmować zderzaka - nie wiem jak jest w benzyniakach. Potrzebne trochę miejsca od spodu, musisz zdjąć nakładkę pod zderzakiem, bo z nakrętkami jest trochę zabawy. Od sprężarki i osuszacza odkręciłem bez problemu, natomiast przy chłodnicy musiałem ciąć nakrętkę i to w 3 miejscach - tak gnida chwyciła. Chyba jeszcze szwab zakręcał. Ale to nie ma reguły. WD40 i do dzieła Acha, klucz 30.
-
Zagieta rurka klimy.
W okolicy zagięcia jest nieszczelność - to powód wymiany. Zagięcie miałem przez x lat i nigdy nie miałem problemów przez to problemów. A pytam bo byłem u gościa, który zakuwa węże i zaproponował kupno samych używanych końcówek (rurki + nakrętki) za ok 50-60 zł i zakucie nowego węża za 80 zł. Suma sumarum raczej mija się z celem skoro nówka z 24m GW można mieć za stówkę. Mowa np. o tym: LINK
-
Zagieta rurka klimy.
Podepnę się pod temat. Też mam zagiętą rurkę (wąż sprężarka-chłodnica) i rozglądam się za nowym wężem. Na allegro używki są w cenie nowych... wtf? Który lepiej kupić?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No nie wiem, bo raz skacze z zakresie 30-60 km/h, raz 70-100, a np. w drugą stronę jak prędkość maleje to w ogóle nie skacze w żadnym zakresie. Mimo wszystko sprawdzę to, o czym wspomniałeś.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wskazówki są wkładane, ja przerobiłem w swojej karierze 4 liczniki i zawsze były wkładane. Dlaczego u mnie ta wskazówka skacze - nie mam bladego pojęcia. Zanim zacząłem tam grzebać, działała idealnie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale co jest wkładane? Bo coś nie mogę zaskoczyć o czym mowa
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale co nie jest lutowane?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wyreguluj i sprawdź jak to wygląda. Tylko ostrożnie z tymi wskazówkami to można je łatwo spi*lić. Ja tak skopałem prędkościomierz, teraz nie leci mi płynnie jak przyspieszam tylko takimi schodkami co 2-3 mm...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja też się ostatnio bawiłem pływakiem, ale gdybym wylał deklem chociażby setkę to już by *ebało w środku. Do ramek nie trzeba zdejmować wskazówek, aczkolwiek mógł przy zakładaniu je przestawić. Zrób test wskazówek i zobaczysz czy leci od min do max oraz czy zatrzymuje się na środku.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie bez przyczyny Orlen to największa polska firma aż zaglądałem czy czasami pod auto nie wylałem z 3 litrów.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Może dziwnie to zabrzmi, ale u mnie wskaźnik paliwa potrzebował kilku dni aby się "zaaklimatyzować" po zmianie auta. Po wsadzeniu też miałem lipę. Jak wskaźnik był na 1/4 to w zbiorniku były 2 litry, rezerwa nie zapalała się z lewej strony wskaźnika... tylko z prawej jak zalałem na full . Pisałem tutaj na forum, kombinowaliśmy wszyscy z pływakiem itp i nic. Po 2 tankowaniach wszystko samo się naprawiło i pokazuje idealnie. Z tego co wiem, nie zmienia się kodowania jeśli chodzi o bak paliwa. BTW, masze zbiorniki w 1.9 TDi wcale nie mają 62l. Ja ostatnio wyjeździłem do ostatniej kropli aż auto stanęło i tankowaniem pod sam korek upchałem 65,5l. Mogę pokazać paragon
-
Wskaźnik paliwa - 1/4 = pusto
Odwołuje alarm. Rezerwa działa prawidłowo, widocznie po zamontowaniu zegarów musiała się zaaklimatuzowac :-P teraz zapaliła się na dole choć trochę późno bo zrobiłem na niej 50 km i auto zgasło. Czyli niecałe 3 litry. Wysłane z Zetki przez Tapatalk
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No wrzuć ten opis, ciekaw jestem jakie są różnice. Ja mam 96 rok i opis z tego forum pasował idealnie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co znaczy brak komunikacji z fisem?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Opis kabelków masz w pierwszym poście, tyle że po angielski. Tam masz opis pinów w kostkach 26 pin. A jak chcesz dodatkowo opis pinów w kostkach 32 (wraz ze zdjęciami kostek) to znajdziesz je np. w poradnika soulmastera na chomikuj (link w pierwszym poście) W kierunku może poszła żarówka, abs - może błędy? Podłącz vaga i sprawdź. A kontrolka ręcznego to sorry ale pierwsze co przychodzi na myśl to po prostu: spuść ręczny
-
Licznik audi a4 b5 1.9 TDI
Robiłem, robiłem. Skacze, choć na teście wskazówka leci dosyć szybko i nie jest to tak zauważalne jak przy normalnym przyspieszaniu. Wrzucę filmik za chwilę na YT i pokaże o co chodzi.
-
Licznik audi a4 b5 1.9 TDI
A co powiecie jak wskazówka od prędkościomierza w pewnym zakresie nie leci płynnie do góry tylko takimi skokami w przerwami, jakby się zacinała? Dodam, że zdejmowałem tą wskazówkę i od tego momentu jest kicha. Zj_bałem silniczek?
-
Rezerwa Test Wskazówek Dziwne rzeczy się dziejooo !
Pany co zepsułem jeśli wskazówka od prędkościomierza w pewnym zakresie nie leci płynnie tylko takimi skokami? Ostatnio ściągałem wskazówkę i od tej pory tak mam... silniczek do wymiany?
-
czy da radę w b5 zrobić doswietlanie zakrętów?
Kiedyś pisałem taki temat, ale nie mogę go odszukać bo historia tematów na profilu działa do roku wstecz... W autach poliftowych w dużej taśmie airbag jest czujnik kąta skrętu wykorzystywany prawdopodobnie do esp. Pomyślałem, że można by to wykorzystać właśnie do doświetlania zakrętów. Ktoś tam pisał, że trzeba zmierzyć czy wzrasta (maleje) napięcie na niektórych pinach przy ruchu kierownicą, ale ponad to żadnych konkretów. Chyba nikt się jeszcze w to nie bawił.
-
palemka a antena od radia gps
I to się aktualizuje raz dziennie jakoś w nocy? Zdaje się, że gdzieś to wyczytałem na forum, ale nie mogę zlokalizować tego wątku.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Taśma od dysku pasuje ale to trochę druciarstwo, tutaj kolega z forum ma te kostki po 2 dyszki http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296742-czerwona-kostka-fis-20-pin-sterownik-samopoziomowania/
-
palemka a antena od radia gps
Ja mam licznik VDO z radiowym zegarkiem i tam z tyłu jest miejsce na dodatkową wtyczkę (chyba 4 pin). Czy to może być miejsce na podłączenie antenki? Pytam, ponieważ ja nie mam żadnej antenki, a mimo to obok zegarka świeci palemka non stop. Mało tego, śmiem twierdzić, że zegarek faktycznie sam się po ostatnim odłączeniu akumulatora ustawił. Na allegro widziałem antenki do zegarków radiowych i to mnie trochę zmyliło że do nowo nabytego licznika takowej nie dostałem. Sprawdzę jeszcze raz odłączając aku, czy zegar sam się zaktualizował.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kostka ok, tylko myślałem że albo są piny 2x26 + 20 (przedlift) albo 3x32 (polift) a tutaj mamy 2x32 + 20 z czym się po prostu jeszcze nie spotkałem. Zbiorniczek to zobaczysz. Jak będzie wrzeszczał że coś nie halo z chłodzeniem to zmienisz, a jak nie to nie Ja za zbiorniczek poliftowy razem z czujnikiem dałem uwaga... 10 zł.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pierwszy lift był w 97, jak masz 98 to masz polift wg mnie oczywiście, bo widzę, że jesteś innego zdania Mogą być, tylko jakaś przejściówka z którą się jeszcze nie spotkałem, bo kostka fis ma 20 pinów, ale rozpiska w razie czego jest na pierwszej stronie. Bądź co bądź ja bym szukał z cyfrowym...