Treść opublikowana przez Gracjan
-
[ALL B5] Audi S4
Ciężko ze środka cokolwiek zobaczyć, nie mam pojęcia... To tylko kawałek materiału a nie cegła, szkód nie narobi
-
[ALL B5] Audi S4
Nie ma co popadać w paranoje, na pewno większe szkody robią drobne kamienie i piasek spod kół niż ten materiał Lakier jest dośc dobrze zajechany, na wiosnę będzie co robić Oprócz maski i przedniego zderzaka, na reszcie ori lakier.
-
[ALL B5] Audi S4
Wydech już na aucie, według mnie nic się nie zlewa, zmiana na plus Wpadła pętla holownicza Sabelta:
-
BMW E38 740d
Ja jestem mega zadowolony, jak na razie minusów nie ma, zero muła, biegi zmieniane łagodniej no i dźwięk przy bucie mega... Katy sprzedane, jestem na sroooooogim plusie. U mnie nie ma ani jednej sondy więc nie ma problemu z tym.
-
[ALL B5] Audi S4
Szukam ale raczej samych zacisków, nie spieszy mi się z tym
-
[ALL B5] Audi S4
www.waly.pl
-
[ALL B5] Audi S4
Podpora, przegub, krzyżak, montaż + wyważenie
-
[ALL B5] Audi S4
Nie mam pojęcia ile samo wyważenie, całość 900zł.
-
[ALL B5] Audi S4
Żadnej cudów nie robię czego nie można by samemu zrobić, auto poskładali tylko ludzie ... Nie bałem się wchodzić, spróbój zabujać autem na 4 kobyłkach to się przekonasz że tak łatwo nie ma żeby spadło
-
[ALL B5] Audi S4
Właśnie te polerowane mi nie bardzo pasowały... 78mm
-
[ALL B5] Audi S4
RS4 B5
-
[ALL B5] Audi S4
Czas odkopać temat, więc pokolei... Na początek hamulce przód: Później auto na kobyłki. Wylot robi wał, dyfer, półosie tył Stanowisko do spuszczania oleju z zdemontowanego dyfra z samochodu Dyfer umyty, można rozbierać. Ostatnie zakupy żeby dyfer można było poskładać... Wał odebrany z regeneracji, nowa podpora wału, przegub od strony skrzyni, krzyżak, na koniec został wyważony. Podpora dyfra była też już dość "miękka" więc wpada wzmocniona od 20VTurbo. Końcówki wydechu pomalowane proszkowo w czarny mat. Podczas ostatniej wizyty w Pro-Tune okazało się że leżą nieporzebne przewody w stalowym oplocie idealne do mnie więc decyzja mogła być tylko jedna
-
BMW E38 740d
Dzień zaliczony do udanych, udało się po nie małej walce pozbyć katów... Nie to auto, reakcja na gaz dużo szybsza, płynniejsza zmiana biegów, czuć że auto dużo "łatwiej" jedzie a i dźwięk dużo przyjemniejszy Wielkie podziękowania dla Pro-Tune za ogarnięcie auta
-
BMW E38 740d
Ale wtedy spływa tylko 8l z 13, wolałbym pozbyć się całości i zastąpić to wszystko świeżym olejem
-
BMW E38 740d
Felgi 19" z E66. "kanał" daję radę Felgi to repliki, wzór tak jak piszesz M5/M6.
-
zablokowany zacisk hamulca
czemu mam podgrzać i czmeu może okazac się że do wymiany 4? Żebyś nie ukręcił odpowietrznika... Jak ukręcisz zostanie ci rozwiercenie, gwintowanie na większy, trochę kłopot...
-
zablokowany zacisk hamulca
Przemek, przede wszystkim podgrzej dobrze odpowietrzniki jak będziesz płyn wymieniał bo może się okazać że zaraz 4 zaciski będą do zrobienia
-
S4 B5 2.7 Avant Quattro
Przede wszystkim wymień rozrząd jak nie ma pewności co do niego, wycieki pewno jakieś się znajdą to w końcu 2.7 , zajrzyj do podciśnień i dv-ek, wymień N75, jak wszystko mechanicznie sprawne można bawić się w moc i tu tez standardowo, wydech, fmic i tyle....
-
BMW E38 740d
Silnik 3,9l V8 Biturbo 245KM 560NM, diesel całkiem przyjemny, nie "klekota", nie kopci, spalanie jak na razie wychodzi 13l/100km w mieście i 9-10l/100km w trasie, jak na 2 tony i automat nie ma chyba tragedii. Porównując komfort w E38 a E39 to można powiedzieć że w E39 go nie ma wcale.
-
BMW E38 740d
Wełna stalowa + pasta do polerowania metalu Mothers.
-
BMW E38 740d
Do wymiany, planuje w przyszłym miesiącu ogarnąć... Musze znaleźć kogoś kumatego co wymienia metodą dynamiczną
-
[S4 B5] Nogaro Blue by emay
Ładna, powodzenia w modach... Będę śledził temat
-
BMW E38 740d
Dupowóz, przesiadka z E39 na E38... Po przyjeździe... Jak zwykle na początek zmiana oleju z filtrem i filtrów kabinowych: Detailingi, na razie tak na szybko żeby nie było wstydu jeździć, na wiosnę konkrety. Na gotowo: Zakupy... Na pierwszy ogień czyszczenie EGR. Na jakiś czas spokój... Wymiana oleju w dyferencjale, po 14 latach ma już dość. Ładna pogoda więc trzeba korzystać... Na pierwszy ogień wymiana uszczelki pod miską olejową i kontrola śrub pompy oleju ( wada silników V8, lubią się odkręcać i wiadomo jak to się może skończyć ). Pierwsze co osłony robią wylot: Trzeba oczyścić miejsce wokół miski żeby po jej odkręceniu jakiś syf nie wpadł do miski z olejem który trzeba wlać do silnika ponownie. Spuszczamy olej i można odkręcać miskę: Śruby pompy oleju wkręcone na nowo dla pewności na kleju. Wszystko wyczyszczone, można przykręcać miskę z nową uszczelką i nową śrubę spustową wraz z uszczelką: Olej wlany, jedna robota gotowa... Kolejna sprawa, myślałem że wytrzymam do wiosny i odmaluje zaciski przy okazji wymiany klocków ale nie wytrzymałem, nie mogłem patrzeć na czerwone - ten kto to pomalował na taki kolor powinien smażyć się w piekle ;-) Można brać się za czyszczenie, odtłuszczanie i malowanie... Wygląda jak powinno wyglądać od początku Na koniec cieknący przewód od wspomagania, przy okazji wymiana płynu do wspomagania + płukanie układu, ale to już do ogarnięcia w zaprzyjaźnionym warsztacie.
-
[ALL B5] Audi S4
krzyżak ? Krzyżak to dzwoni przy ruszaniu, tam nie ma co stukać... Może podpora dyfra.
-
[ALL B5] Audi S4
Z przodu to jak koła ok to bardziej bym stawiał na krzywą półoś, przegub prędzej będzie stukał...