Treść opublikowana przez leone1988
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
objawy kolego to tylko hałas pochodzący z pod miski olejowej. ja wymieniłem naped pompy oleju z turana 2007 rok. po prostu zamiast zębatki na wale włożyłem tryb i wszystko jest git. przejechałem z 30 tyś i jest ok
-
[B7 BLB] Swap silnika blb na inny niż bkd
może z ta wymiana od razu to troche przesadziłem ale chce wiedzieć jak najwiecej na ten temat żeby w razie co szybko zadziałać. Ale mam lekkiego wirusa i mój tunner cos tam zmieniał z dawka paliwa przy zapalaniu bo słabo palił. I od tego czasu pali na dotyk. może poszukam w tym kierunku i może uda sie mu zminimalizować te szarpania.
-
[B7 BLB] Swap silnika blb na inny niż bkd
ponieważ denerwują mnie te szarpania a skoro na formum pisza ze wymiana wtrysków,i koła zamachowego nic nie dają to nie wiem co może być tego przyczyną
-
[B7 BLB] Swap silnika blb na inny niż bkd
nie mówie że nie chce bkd. Chodzi o to że z jakim silnikiem będzie najmniej roboty?? Po prostu chciałbym zrobić tego swapa jak najszybciej i bez problemowo. A jeśli chodzi o powód tego to od ostatniego czasu mam lekkie szarpania w zakresie 2000 obrotów, na dojeżdzie do skrzyżowania obroty spadają oraz bujanie na biegu jałowym.[br]Dopisany: 18 Listopad 2009, 15:09_________________________________________________zaznaczam że napęd pompy oleju mam już wymieniony
-
[B7 BLB] Swap silnika blb na inny niż bkd
to w sumie jaki najlepiej znalezć silnik żeby pasował i żeby było jak naj mniej roboty??
-
[B7 BLB] Swap silnika blb na inny niż bkd
Jak w temacie. Prosze o porade odnośnie możliwości swapu silnika innego niż bkd.
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
zastanawiam sie na swapem i mam pytanie; Czy tylko silnik bkd pasuje do blb?? czy można również wmontowa silnik o innych oznaczeniach niż bkd??[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 12:12_________________________________________________bo u mnie występują: -lekkie szarpania przy 2000 obrotów -bujanie na biegu jałowym -i zadkie tracenie obrotów np;przy dojeżdzie do świateł skoro ciężko znalezc przyczyne tego to mysle że nie warto tego robic. Wiec pozostaje wymiana silnika.
-
[B7 BLB] Trudności z uruchomieniem silnika zimnego jak i ciepłego silnika.
dokladnie, ale bynajmniej zadowolony teraz jestem jak wszystko jast jak powinno. jedynie to lekkie bujanie na jałowym. chociaż mocno mi sie wydaje że po tej zmianie programu to bujanie lekko ustalo wiec może jast mozliwosć calkowitego wyeliminowania tego przez moda. chociaż żeby wiedziec z szym to ma związek to wtedy byłoby to latwiej naprawić. ale uważam że wszystko jast do zrobienia. i nie uważam że blb to kupa. ten silnik ma swoje slabe strony ale jak widać wszystko jest do zrobienia.
-
[B7 BLB] Trudności z uruchomieniem silnika zimnego jak i ciepłego silnika.
ja mowie ze mi to pomogło, ale ja nie mialem zadnych szarpań. moc też była w porzadku wiec wtryski na pewno padniete nie byly.[br]Dopisany: 28 Październik 2009, 21:37_________________________________________________podłączałem waga i też było w porządku wiec nie było innej opcji.
-
[B7 BLB] Trudności z uruchomieniem silnika zimnego jak i ciepłego silnika.
kolego jesli masz problemy z odpalaniem na ciepłym silniku to masz tem sam problem co ja mialem. Ale wczoraj moj tuner robil mi virusika i naprawil mi ten blad modyfikując program. Nie wiem do kladnie co zrobil ale w programie cos tam pozmieniął, dawkę paliwa na ciepłym czy coś i teraz pali na dotyk. i nie ma znaczenia czy zimny czy cieply. i teraz jastem bardzo zadowolony[br]Dopisany: 28 Październik 2009, 15:51_________________________________________________i zadne wtryski ani filtry itp nie maja z tym nic wspólnego tylko programy seryjne miały blędy.
-
Dobrzy chiptunerzy
rozumiem. Ciekawy jastem jak tuning mojego wyjdzie. Bo przyjade tam do ciebie tylko nie wiem czy przed zimą czy po. bo na zime to raczej nie ma sensu tym bardziej ze mieszkam poza miastem z tam drogi z reguły sa zasnieżone.. Ale jeszcze sie zobaczy
-
Dobrzy chiptunerzy
z czystej ciekawosci chcialem zobaczyć . nie jestem jakims znawca i po prostu bylem ciekawy jak wychodzil tobie tuning.
-
Dobrzy chiptunerzy
dzieki . chociaż chodzilo mi glownie o jakieś 2.0 tdi a nie 1.9tdi.
-
[B7 BLB] Swap silnika 2.0 tdi na 3.0
po prostu podejzewalem ze to praktycznie niewykonalne ale chialem za pytac jak bardzo niewykonalne. i tyle na ten temat. możesz juz zamknąc watek
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
no to ładnie na serii wyszło. MAJKI modyfikowałeś coś jeszcze oprócz programu?? i jak długo juz jezdzisz po virusie?
-
[B7 BLB] Swap silnika 2.0 tdi na 3.0
wiec pozostanie mi wstawienie drugiego intelcoolera i zmiana turbiny
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
wiec może podjade do tune up w gdansk i zobaczymy co powiedzą
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
ogólnie sa to bardzo lekkie drgania. ale sa. i zastanawiam sie nad virusem bo mocy brak?? natomiast nie odczuwam żadnego spadku mocy i oprócz tych szczegółów to wszystko jest ok. wiec wydaje mi sie ze lekki virus mu nie zaszkodzi. co o tym myslicie??
-
[B7 BLB] Swap silnika 2.0 tdi na 3.0
tak myslałem. alew chodzi mi o wieksza moc. bo 2.0 to nie jest odpowiednia jednostka do tuningu
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
dokladnie. jak zimny to lepiej a na ciepłym trzeba odczekać
-
[B7 BLB] Swap silnika 2.0 tdi na 3.0
jak w temacie. zastanawiam sie czy w ogóle ktos to robił i chcialby sie podzielic informacjami jak to zrobić i czy po wymianie tego silnika nie ma żadnych problemów
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
może bede miał możliwośc przetestowania innych za darmo bo kolega ma warsztat. wiec sie zobaczy[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 07:10_________________________________________________chodzi o to że ciężko pali. Czasami musze krecic go 2 sekundy a to dużo. no i lekkie bujanie na jałowym
-
[B7 BLB] Wymiana wtrysków
mam pytanko. ponieważ mój silnik charakteryzuje nie równa praca mimo wymienionego calego napedu pompy oleju. wiec zastanawiam sie czy warto było by wymienic tez wtryski żeby silnik zaczął "ładniej" chodzić. Poniewaz obiło mi sie o uszy że wtryski mogą mieć na to wplyw
-
Dobrzy chiptunerzy
chciałbym wiedziec jakie samochody tuningowali, jakieś wykresy czy coś bo za mało opini o nich jest.
-
Dobrzy chiptunerzy
był ktośmoże w tune up w gdańsku? może mi ktoś powiedzieć kilka słów na temat tuningu w tym warsztacie??