Treść opublikowana przez audiKSP
-
Czy drgania na kierownicy mogą być groźne?
Koła były wyważane przed założeniem (przynajmniej tak powiedział wulkanizator bo zostawiłem mu je). Może faktycznie zamienię przód na tył tylko że przód jeszcze mam względnie dobry jeśli chodzi o bieżnik natomiast tył jest "do d...py".
-
Czy drgania na kierownicy mogą być groźne?
Zmieniłem teraz koła na lato i niestety pojawiły się delikatne (aczkolwiek wnerwiające) drgania na kierownicy. Na 100% to przez opony bo są już kiepskie ale niestety na ten sezon nie mogę sobie pozwolić na nowe i postanowiłem go przejeździć na tych paździochach. Moje pytanie brzmi czy jak będę jeździł z takimi lekkimi drganiami przez cały sezon letni to może to mieć negatywny wpływ na zużycie innych części zawieszenia?
-
Coś zaczęło pukać w fotelu kierowcy. Czy coś się urwało?
Wczoraj gdy usiadłem za kierownicą poczułem coś jakby sie poderwało w fotelu (plecy). Od razu wyczułem że coś jest nie tak. Od tej gdy oprę się mocniej to w okolicy pleców czuję że takie puknięcie. Gdy odpuszczę siłę opierania to coś co jest w fotelu wraca do swojej pierwotnej pozycji znowu powodując takie delikatne puknięcie. Co tam w środku fotela jest? Czy coś się tam mogło urwać/naderwać? Jeśli to ma znaczenie to fotel podgrzewany i oczywiście z poduchą oraz kubełkowy.
-
Piłka nożna
Dziś jadąc na mecz pod samym stadionem panienka wjechała mi w tyłek i mam do malowania zderzak. Na mecz się spóźniłem ale na szczęście nasi kopacze poprawili mi humor odprawiając Białostocczan 4-1 Teraz odliczanie do derbów.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
No i mnie spotkał pęknięty zawias schowka. Niestety nie jestem za bardzo techniczny i nie podejmę się tego. Czy ktoś z Warszawy i okolic podjąłby się naprawy mojego schowka? Jeśli tak to pisać na PW i oczywiście jaki koszt i gdzie.
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Czy w dalszym ciągu można kupić tylko przednie dywaniki w ASO? A najlepiej jakbym kupił tylko ten od kierowcy bo on właśnie po 8 latach delikatnie mi się przeciera. Może zna ktoś numery?
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Mam możliwość odgrzybić swoją klimę ozonem lub ultradźwiękami. Obydwa sposoby kosztują mnie 50zł. Który sposób jest lepszy? A może robić i jedno i drugie dla lepszego efektu? Dodam że śmierdzi mi jak w lato przełączam na ECON.
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
Tom77 pisał mi że jednak mam D1S. Ksenony mam oryginalne na pewno. Nie można tego jakoś sprawdzić na 100% bez wyjmowania lamp?
-
[ALL] Zamarzła ropa w a4
Dokładnie. Wczoraj mój znajomy mechanik doradził mi żebym na bak ropy wlał 2 litry benzyny i będzie spoko. Nawet powiedział żeby nie lać żadnych uszlachetniaczy bo te mogą się zżelować tylko właśnie benzynkę. Nic nie będzie zamarzać.
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
Tak, tak. Od Tomka właśnie wróciłem wczoraj z kompletem rozrządu i filtrów, ale czuję że niedługo znowu u niego się pojawię. Dzięki chłopaki za porady. Pozdrawiam.
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
A jakie mam opcje? Co byś polecił? Przyznam się, że nie mam pojęcia o "barwach xenonów". To pierwszy mój samochód z takimi lampami. A odpowiadając na Twoje pytanie, to wiadomo że chciałbym mieć najładniejszą
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
http://allegro.pl/promocja-zarowka-d2s-ge-xenon-vw-wwa-ksenon-audi-i2062135363.html czy coś takiego będzie ok czy jednak polecacie coś innego?
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
Przyznam że nie zwracałem na to uwagi. Teraz się im przyjrzę i może faktycznie to już najwyższy czas. Chodzi Ci o to że wymienia się komplet (dwie) żarówki???
-
[ALL B6] Czy to oznaka końca ksenonu???
Wczoraj byłem na przeglądzie i jak mi sprawdzali światła to powiedzieli że ksenony już długo nie pociągną. Zalecili powoli przygotować się na wymianę. Oznaką tego podobno jest to że wpadają w barwę fioletową a nie świecą na biało. Nie znam się zupełnie na elektryce, więc moje pytanie brzmi czy to faktycznie już początek końca moich żarówek? Jeśli tak to czy wystarczy wymienić żarówki? A jeśli żarówki to jaki jest symbol żarówki ksenonowej w moim A4 B6 z 2004roku? D2S???
-
[ B6 AWX] Problemy ze schowkiem
No właśnie chodzi mi o to czy ktoś miał taki objaw i jest to na pewno zawias. Po mojemu jeśli by był to zawias to nie zamykałoby siew ogóle, ale może się mylę.
-
[ B6 AWX] Problemy ze schowkiem
Podepnę się pod ten temat bo mój problem też dot. schowka tyle że pasażera. W pewnym momencie zauważyłem że nie mogę zamknąć schowka pasażera po jego otwarciu. Próbuję raz, drugi, trzeci i nic. Opada z powrotem. Zaczałem się przyglądać i widzę że chodzi o prawą jego część. Po bardzo mocnym dociśnięciu z prawej strony schowek się zamyka. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak jakby się bardzo delikatnie odkształcił (odgiął) i nie zaskakuje przy zwykłym zamknięciu. Miał ktoś już taki problem?
-
Czy mechanizm wycieraczek przód kombi jest taki sam w B6 i w B7 ???
Dzięki za info. W takim razie kupuję.
-
Czy mechanizm wycieraczek przód kombi jest taki sam w B6 i w B7 ???
Witam. Mam zepsuty mechanizm wycieraczek przód i mam możliwość kupienia na allegro używanego z B7. Będzie on pasował do mojej B6??
-
[ALL B6] Wymiana rozrządu i sprzęgła
sabi zrobiłeś już rozrząd i sprzęgło? Jeśli nie to mogę Ci polecić mojego sprawdzonego mechanika w Twoich okolicach a konkretnie w Złotokłosie. Będziesz miał fachowo zrobione i zupełnie niedrogo. Polecam.
-
[ALL B6] Zestaw głośnomówiący
Panowie, ja w moim autku mam taki uchwyt do telefonu jak kolega na zdjęciu powyżej pokazał. Generalnie nie używam go gdyż telefon łączy mi się przez BT i wszystko mi ładnie hula. Czy mogę zdemontować ten uchwyt bo tylko miejsce mi zabiera i żona mi cały czas kolanem go obija jak wsiada. Po prostu zbędna rzecz. Czy może bez tego nie będzie działał Blutooth? Jeśli można go zdemontować to czy jest jakiś patent na to żeby po zdjęciu zamaskować jakoś dziury po śrubach żeby ładnie wyglądało?
-
[B6 AWX] Przednie wycieraczki
To niestety nie takie proste. Zdjąłem zaślepkę, jednak ta śruba jest dokręcona na maxa. Lata cały trzpień czyli luz jest tam głębiej. Czuję że bez mojego mechanika się nie obędzie. Mam tylko nadzieję że wystarczy to rozebrać i podokręcać a nie będę musiał całości wymieniać.
-
[B6 AWX] Przednie wycieraczki
Nie chcę zakładać nowego tematu a problem dotyczy wycieraczek. Zauważyłem że wycieraczka po stronie kierowcy nie zbiera zbyt dobrze. Uznałem że po prostu się "skończyła" i czas wymienić na nowe. Jednak gdy zacząłem się przyglądać stwierdziłem że całe ramię razem z tym trzpieniem bardzo lata i ma bardzo duży luz. Po stronie pasażera jest sztywno. Sama wycieraczka jest ok a słabo zbiera tylko dlatego że z powodu tego luzu, piórko nie przylega dobrze do szyby. Pytanie moje jest takie: czy da się to jakoś po prostu dokręcić czy może jest to jakaś grubsza robota? A może co najgorsze trzeba będzie wymieniać cały ten osprzęt od wycieraczek? Z góry dzięki za info.
-
[INNE] Reanimacja akumulatora
Nie no instrukcji nie mam. Ale spoko, jeśli nic się nie stanie po dolaniu wody to gitara. Dzięki.
-
[INNE] Reanimacja akumulatora
ja mam takie pytanie: Mam akumulator w którym nakrętki są zaklejone fabrycznie naklejką producenta. Czy to oznacza że ten akumulator jest bezobsługowy? Czy jeśli jest bezobsługowy a ja jednak zerwałem tą naklejkę i dolałem do każdej celki wody to może się spierniczyć bardziej? Generalnie samochód odpala mi super, natomiast operację tą robiłem gdyż przeczytałem w innym wątku że jak mi wywala komunikat na Fisie dot. hamulców (na czerwono) to może to być słabnący aku.
-
[ALL B5] Pali w pupe-podgrzewanie foteli!
Witam wszystkich. Podepnę się do tego tematu z moim problemem. Niestety włączyłem po okresie letnim ogrzewanie foteli i poszedł mały swąd... Na początku nic nie zauważyłem ale po jakimś czasie zorientowałem się że mam wypaloną dziurę (ok 2cm) na fotelu kierowcy z lewej strony. Okazało się że popalona jest gąbka i widać przez tą dziurę żywy drut od podgrzewania. Czy ktoś może mi doradzić gdzie coś takiego w Warszawie naprawić? Czy myślicie że to coś poważnego? Czy każdy tapicer samochodowy sobie z tym poradzi?