Treść opublikowana przez Norbunio
-
[ALL] Malowanie felg aluminiowych proszkowo czy natryskowo (wzór na zdjęciach)
Powitać! Potrzebuję pomalować felgi na kolor jaki jest na zdjęciach. Ktoś mi powiedział że taki efekt uzyskuje się metodą proszkową jaką srebrzanką czy jakoś tak. Efekt musi być taki jak na zdjęciach, mam 16" w takim kolorze i jest idealnie-nowe felgi 18" musze pomalować w ten sam sposób. Jak to zrobić ? Proszę o porady, która technika będzie najlepsza.
-
[ALL] Felga 18x8 jaka opona 215/45/18 czy 22/40/18 ?
Witam, Mam felgi 18x8 i potrzebuje kupic do nich opony. Obecnie są 245/40/18 i taka wysokość opony mi odpowiada, lecz mogłoby być węższe. Najciekawszym rozwiązaniem byłyby 215/45/18 bo mają bardzo podobną wysokość co 245 przy profilu 40. Obawiam się tylko że felga 18x8 może być zbyt szeroka na taką oponę i opona może być zbyt mocno naciągnięta na felgę przez co może to nie być bezpiecznym rozwiązaniem a przy okazji mogą wyglądać dziwnie. Ostatnio nawet widziałem 215/45/18 na audi lecz nie wiem jakiej szerokości była felga. Czy felgi 18" wystepują w szerokości 7 (18x7) ? Może ktoś z Was jeździł na 215/45/18 i może podzielić się opiniami. W ostateczności planuję kupić 225/40/18 lecz ich niski profil trochę mnie odstrasza patrząc względem naszych dróg. Proszę o porady
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
Nie mam jak zrobic bo folię zerwałem, bo okleiłem tylko częśc grilla żeby choć trochę zobaczyć efekt. No i teraz sam nie wiem czy w ogole sie za to brac, czy nie bedzie wiochy
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
Zdaje sobie z tego sprawę... ale do odważnych świat należny;) W każdym razie jest nadzieja, prawdopodobnie da się nałożyć tak folie żeby się wyłożyła na styk, kwestia odpowiedniego dogrzania i przycięcia[br]Dopisany: 19 Maj 2010, 16:05_________________________________________________Pierwsze próby już za mną... Grill prawdopodbnie da się zrobić w całości ale jest to poza moimi możliwościami:) Jeżeli go w ogóle zrobię to tylko żeberka bez wybrzuszenia w kształcie logo Audi. Tego wybrzuszenia nie uda mi się okleić tak żebym był zadowolony z efektu końcowego:) Ogólnie robota będzie ciężka bo trzeba dużo nagrzewać i rozciągać folię. To co wstępnie okleiłem wyszło w dość dobrze, więc jakbym się przyłożył to na pewno dam radę. Po wstępnym przymierzeniu pojawiła się wątpliwość czy w ogóle jest sens to robić i czy to nie będzie dziwnie wyglądało... Ogólnie folia jest bardzo łądna ale coś mi nie pasuje, może to tylko świadomość że to folia...
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
Nie bede robil ramki grilla - zostaje w chromie tylko grill(kratke) , listwa tylna od zderzaka (cabrio) . Może być ciężko, dziś zakleję jakiś mniejszy kawałek, żeby sprawdzić jak się wyłoży folia.
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
tak też zrobię, choć pewnie trochę zejdzie zanim wszystko ogarnę. Myślę że największa męczarnia będzie z grillem, bo będzie dużo zagięć, załamań i duzo podgrzewania. Lusterka i zderzak z tyłu pójdą pewnie gładko. Jeszcze nie widziałem grilla od audi wyklejonego ta folią, więc zrobię do tego jakiś tutorial o ile w ogóle uda mi się go okleić.
-
[ALL] Okleiny laminat (carbon, czarny połysk, mat)
Kupiłem folię 3M Cabron czarna. Folia wygląda zajebiści, byłem sceptycznie nastawiony no bo jak to możliwe żeby folia wyglądała podobnie do carbonu, a jednak. Widać że produkt jest najwyższej jakości. Dziś zrobię pierwsze przymiarki i coś okleję. W planach lusterka, grill oraz dokładka tylnego zderzaka. Jeżeli wszystko wyjdzie tak jak sobie wymyśliłem to efekt powinien mocno mieszać w głowie:)
-
[ALL] Sprawdzenie kiedy był wymieniany rozrząd po numerze VIN ?
Witam, Czy ktoś mógłby mi sprawdzic po numerze VIN ile km temu był robiony rozrząd ? Jeżeli tak to proszę o info, wyślę VIN na priv. Pozdrawiam
-
[ALL] S4 czy RS6 felga 18"
S4 B6 też robił ronal i jest dość ciężka:)
-
[ALL] S4 czy RS6 felga 18"
Ja jestem fanem S4 B6 dlatego też sam takie kupiłem Co prawda jeszcze nie założone bo szukam opon, ale jak dla mnie ten wzór jest idealny.
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
tutaj tez szału nie robi a jest to 19" [br]Dopisany: 04 Maj 2010, 23:10_________________________________________________Vimesor - dzięki, mnie się podoba, tylko na moje oko brakuje dystansów i będzie miodzio. Jak na 18" felgę wygląda na dużą, łądna fela bez szaleństw
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Opcja 3 fajna, ale z tego ujecia już tak nie robi...
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Wzór R8 V8 też biorę pod uwagę bo jak widać na zdjęciu wyżej robią wrażenie:) Jest tylko jeden problem, repliki mnie nie przekonują, tym bardziej przy oponie 225/40/18 i naszych polskich drogach:/ Do tego dochodzi cena, nie to że sobie żałuję, ale za dużo taniej mam ori S4 i tak sobie pomyślałem, że jednak chyba wezmę używki ori w idealnym stanie polatam trochę a jak się znudzą to kupie coś nowego. Ori S4 B6 mają w sobie to coś mimo, że nie są jakimś wyszukanym wzorem. Nie wiem może się starzeję ?
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Vimesor - jak nie sprawi Ci to problemu to wklej foto. pozdro
-
[ALL] Felgi ori Audi vs felgi allegro
Ori już mam zaklepane, pisząc "fegi z allegro" miałem na myśli repliki bądź coś do 2000zł za 18". Ori mam za nieco ponad 1000zł więc cena konkretna, do tego dokupię nowe opony i będzie fajny komplet za nieco ponad 2000zł Temat założyłem głównie po to żeby dowiedzieć się jak wytrzymałe są repliki i jak u nich z trwałością lakieru/wykonania.
-
[ALL] Felgi ori Audi vs felgi allegro
Stoję przed dylematem wyboru felg. Zastanawiam się miedzy ori felgami od S4 B6 (używki w idealnym stanie) a felgami z allegro. Felgi od S4 B6 może nie są najnowszego wzoru i nie robią ogromnego wrażenia, ale zawsze to oryginał więc wytrzymałe i jakby nie patrzeć pasują perfekt wizualnie lecz bez wodotrysków. Te z allegro... wiadomo duży wybór wzorów (trochę droższe niż ori używki) i prawdopodobnie mniej wytrzymałe. Słyszałem opinie, że szybko się gną i po krótkim czasie odchodzi lakier/chrom. Czy ktoś może potwierdzić te opinie?
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Dziekuje! Opcja z R8 V10 jest najbardziej szpanerska, ale mimo wszystko chyba jednak zdecyduje się na te felgi od S4 B6.
-
[B6 BFB] 1.8TQ - jaka propozycja wydechu, najlepiej okolice Radomia.
Zrobiło się coś głośniej wew auta ?
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Oooo gasi japę, tylko obawiam się że 18" może nie być taka spektakularna, ale jestem raczej zdecydowany na 90% na ten zwór. Rozmyślam też wzór od S4, da radę jeszcze te jakos upchnac pod VT ? Dziękuje bardzo za pomoc! Pozdro!
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
eee nie gadaj, może być grubo tylko nie wiem czy 18" nie za mała. Ogólnie mało które fele mnie kręcą (z tych tańszych:) ) w grę wchodzą albo R V10 albo S4 B6 ale te trudno dostać :/
-
[ALL B6] Jaki intercooler pod FMIC
OK a co powiecie o ciut wiekszym coolerze czyli 180 ? Tu by trzeba wyciac belke i zderzak ? Czy przy coolerze 180 da rade zachowac halogeny ? Duza roznica w efektywnosci bedzie miedzy coolerem 140 a 180 biorac pod uwage moc 200-210km ?
-
[ALL B6] Jaki intercooler pod FMIC
Panowie imponujące są te wszystkie obliczenia , ale co jak ktoś często uciekał z matmy ? (żart) Do BFB = 163km brać tego chinola ? Może jest coś na rynku skuteczniejszego a niewiele droższego. Ja chće mieć 200-210 koni na nic więcej nie liczę i do tego właśnie chciałbym kupić IC. Pozdro
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
nie ten model , to sa R8 V8, ja szukam R8 V10:)
-
[ALL] Felgi R8 V10 prośba o VT
Witam, Proszę o VT felg od Audi R8 V10 - nigdzie na necie nie mogę znaleźć . Interesują mnie w rozmiarze 18" choć tego i tak się nie da idealnie odzworować Każde zdjęcie VT będzie przydatne. Z góry dziękuję pozdro Moje auto Felga
-
[ALL] Renowacja felg, warto? Proszę o opinie, zdjęcia.
No właśnie też średnio mi się to widzi, bo za taką cenę można wyrwać komplet i nie bawić się w szukanie dekielków ani renowację która nigdy nie wiadomo jak do końca wyjdzie. Dekielków nie ma, szukałem, więc to też loteria czy się je tak łatwo dostanie