Treść opublikowana przez mamci
-
[ALL] Naprawa wgniecenia w aucie
to też zależy wszystko od głębokości i stopnia/kąta załamania blachy... zapodaj fotki jak ktoś ma ochotę z okolic Radomia spróbować mogę użyczyć sprzętu bo jeszcze trochę "lepiku" zostało
-
[ALL] Naprawa wgniecenia w aucie
raczej nie... chyba że jest to miejsce gdzie blacha jest bardzo cienka i elastyczna... ale takiej to w japońcach można szukać ale takie jak ma kolega ferdek77 można już próbować
-
[ALL] Naprawa wgniecenia w aucie
Koledzy takiego oftopa zrobiliście że hoho Ja kupiłem ten wynalazek jakiś rok temu jak miałem jeszcze e36. Oczywiście jak zauważyliście pewnie pistolet jest taki sam jak do kleju na gorąco ale same wkłady troszeczkę jakby się różniły, te są bardziej plastyczne i po roztopieniu szybko nie twardnieją (zachowują się bardziej jak guma). Specyfik radzi sobie z wgnieceniami ale nie takimi małymi po kamykach czy tym bardziej na załamaniach lub profilach. Jeżeli ktoś ma wgniota powiedzmy średnicy 20cm to ok (np. jakaś piącha na masce, lub jakaś dupsko na błotniku) równie dobrze można go palcem wypchnąć z drugiej strony Urządzonko znajduje zastosowanie raczej w miejscach gdzie nie można od drugiej strony wsadzić ręki i pchnąć... Na forum bmw już robiłem bodajże jakąś fotorelacje poszukam i najwyżej podrzucę. Na audiczce próbowałem z 2 wgniotami na drzwiach kierowcy średnicy 2-3cm i bez skutku. Wracając do tematu panienka z podpisu na pewno ma pchnięcie
-
[B5 AJL] Black Arrow :) Czas sie pochwalić
słyszałem słyszałem możemy się łapać tylko jest jeden warunek nie wrzucasz 2 biegu :> ani żadnego powyżej oczywiście
-
[B5 AJL] Black Arrow :) Czas sie pochwalić
w pierwszym poście dorzuciłem obiecane fotki... jakość może nie jest zadowalająca (ostre słońce) ale jakiś tam podgląd na sytuacje jest... rozważam możliwość usunięcia oznaczeń z tylnej klapy i malowanie środków lamp przednich oczywiście czarnym matem
-
[B5 AJL] Black Arrow :) Czas sie pochwalić
oczywiście zaszła pomyłka miało bć odwrotnie tył -30 przód -40. Chciałem zrobić delikatny "klinik" a z tego co napisałem wyszedł startujący JumboJet
-
[B5 AJL] Black Arrow :) Czas sie pochwalić
zapomniałem oznakować fotkę więc się poprawiam i wrzucam od nowa
-
[B5 AJL] Black Arrow :) Czas sie pochwalić
A4 B5 1999r. sprowadzony ze Szwecji 1.8T 180PS -Klimatronik -FIS pełny -pakiet oświetlenie -Xenon 4300K + białe postojowe LED -Elektryka -4 poduchy -podłokietnik -pakiet komfort -Tempomat -Felgi BBS 17" -Opony 225/45/17 -grzane dupki -i pewnie jeszcze wiele innych o których zapomniałem Jest: -DV z TT 225PS -wskaźnik doładowania na słupku W planach: -wywalenie katonga i testpipe - TIP -przyciemnienie wszystkich szyb o 30% (oprócz czołowej ) -gleba tył -30 przód -40 -była ale zrezygnowałem... teraz jest seria i polowanie na 1BE nowe zdjęcia wkrótce
-
[B5 ADR] Nie idzie otworzyć klapy bagażnika
dobra latarka i włazisz do bagażnika przez siedzenia... odkręcasz tapicerke i ręcznie za cięgno... powinno puścić. Miałem to pasku b5. Najprawdopodobniej cięgno stanęło jak otwrzysz ręcznie to powinno sie rozruszać.
-
[ALL B5] Usunięcie zamków z drzwi - zabezpieczenie antykradzieżowe
no dzięki panowie i chyba dam sobie spokój z tym usuwaniem zamków jeżeli ktoś może niecha napisze na PW coś na temat tego odcięcia zapłonu i pompki paliwa
-
[ALL B5] Usunięcie zamków z drzwi - zabezpieczenie antykradzieżowe
wlasnie myślałem żeby zostawić zamek w bagażniku, do tego jest kilka innych sposobów żeby dostać się do auta "na spokojnie"
-
[ALL B5] Nie mogę otworzyć tylnych prawych drzwi
Kolego ja miałem to w passku b5... zablokowały mi się tylne lewe drzwi oraz bagażnik... o ile do bagażnika się dostałem od środka, zdjąłem tapicerke i jakoś odblokowałem klape, to z drzwiami mordowałem się kilka dobrych dni. Mechanicy i elektrycy kazali mi zrywać tapicerkę i próbować wyłamywać zamek. Boczek zdjąłem bez większych problemów bez uszkodzenia go, zlokalizowałem wiązkę idącą do centralnego, przeciąłem dwa kabelki i dałem do nich 12V. Na początek spróbuj zrzucić linkę z klamki a jak to nie pomorze to instrukcja z forum passata:
-
[ALL B5] Usunięcie zamków z drzwi - zabezpieczenie antykradzieżowe
Szukałem... szukałem i nie znalazłem... Wpadł mi do głowy pomysł aby usunąć zamki z drzwi i kierowcy i pasażera w celu utrudnienia potencjalnym złodziejaszkom dostanie się do auta (zbicie szyby to już jakaś oznaka dla otoczenia). I tu pytanko czy to ma sens bo być może nie ma.Jeżeli ma to gdzie dostane jakieś zaślepki. Oczywiście myślałem także o odcięciu zapłonu lub/i pompki paliwa metodą pstryczka elektryczka, szukałem czytałem i doczytałem tylko tyle że takie informacje mogę dostać na PW, więc jeśli jest taka możliwość to proszę o informację co gdzie i jak. Pozdrawiam
-
[B5 AJL] Kilka pytań od "świeżaka"
na wstępie dziękuje za wszystkie odpowiedzi... alarm jak już pisałem to CarGard model 950 S będę szukał, ewentualnie najlepiej niech zajmie się tym elektryk/elektronik samochodowy co do rozrządu to znalazłem oś takiego: http://moto.allegro.pl/item570257949_rozrzad_audi_a4_a6_vw_passat_1_8_1_8t_sklep.html nadaje się? czy szukać coś lepszego ? a co do sprysków to wysuwają się oba próbowałem czyścić włosiem od szczotki ale nic z tego... będę informował o dalszych postępach... Na razie jestem zadowolony.
-
[B5 AJL] Kilka pytań od "świeżaka"
Witam, To mój pierwszy post nie licząc tego z działu NEWBIE, więc przypuszczam, że dostanę pewnie jakąś reprymendę. Chwilka minie zanim odnajdę się na nowym forum. Posiadam kilka pytań odnośnie mojego nowego zakupu. Wiem że dział dotyczy tylko silników, lecz przy okazji pozwolę sobie zadać kilka pytań z innej beczki . Mianowicie: 1 - czy silnik który posiadam (1.8T AJL 132KW) jest na łańcuchu czy na pasku? Według ETK wyszło mi że to łańcuch, ale wolę sie upewnić, 2 - jeżeli na pasku to jak często się go wymienia? Tak jak w innych 60k km lub 3 lata? 3 - jaki olej byście polecili 4 - posiadam spryskiwacze reflektorów, co może być przyczyną nie psikania jednego z nich? 5 - czy antena od radia jest w tylnej szybie? Pod trzecią osłonką przeciwsłoneczną (ta mała nad lusterkiem wstecznym) na kablu wisi coś w rodzaju anteny kształtem przypomina łuk. 6 - posiadam alarm CarGard. Nie wiele informacji znajduje się na ten temat w sieci. U mnie brak syreny alarmu i tu pytanie gdzie tego szukać być może gdzieś w bagażniku (tak miałem w Passacie B5 97r.). Dodam, że pod maską nic nie widać, a po wzbudzeniu alarmu migają kierunki jak to zwykle ale brak jakiegokolwiek dźwięku. Pewnie już kilka z tych pytań padło wcześniej, ale jeszcze sobie słabo radzę na nowym layoucie. Z góry dziękuję :hi: i liczę na wyrozumiałość.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich klubowiczów ! Od 2 dni jestem posiadaczem A4 1.8TS. Autko jest z 05.99r. Przyjechało ze Szwecji. Mam nadzieję, że dowiem się tu kilku ciekawych rzeczy. Już mam przygotowane kilka nurtujących mnie pytań. W miarę możliwości będę starał się pomóc. Pozdrawiam !!!