Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ruszenie wskazówki nic nie da, w sensie nie przestawisz licznika itp. Ale takie ustawienie jak tam jest bez rozbierania nie ustawisz.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z drugiej strony trochę dziwnie te wskazówki siedzą jak na wyciągane. Powinny leżeć wszystkie po lewej stronie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hmy, w tym pierwszym czyżby wskazówki były ściągane?
-
Odpowietrzenie bloku silnika
Ja tam zawsze wolałem zwalać kolektor. Raz dałem nowe opaski a potem jak cokolwiek chciałem robić to 10 minut i kolektor miałem na wierzchu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja tam raz widziałem jak na ostatnim poziomie koleś w Uno wymieniał sobie wahacz
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Wahacze Taki żart bo osobiście uważam że zawieszenie wbrew temu co się mówi jest dobre, kwestia jak się jeździ i na co się wymienia.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To zapraszam na spota. Tylko głowa może cię lekko rozboleć od natłoku informacji
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
600 lecia już zrobiona Jest nowy asfalcik. A drogą Słupca-Sompolno nie jeżdżę, tam faktycznie jest tragedia. Jak lecę na Słupcę to lecę przez las i omijam tą drogę.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No u mnie gleba jest większa. W najniższych miejscach to jakieś 5-6 cm od ziemi więc na prawdę muszę uważać. Metalowa osłona pod silnik swoje już przeszła - lepiej ona niż miska. Generalnie jeżdżę bardzo zachowawczo, jedno oko śledzi drogę przed a drugi monituje dziury i koleiny itp. U mnie w okolicy dobrze mi się jeździło na 17, drogi były w miarę dobre, żadnych torowisk itp. W Poznaniu niestety jeździ mi się gorzej ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Cześć.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Moim zdaniem duże alu 17/18 i do tego standardowe zawieszenie bez obniżania itp wygląda kiepsko. Już parę A4 czy tam passatów widziałem w takiej konfiguracji i moim subiektywnym zdaniem nie wyglądało to ciekawie. Według mnie do większego alu musi być już jakaś choćby nie wielka gleba żeby to wyglądało ładnie. A4 poliftowe siedzą już chyba w serii nieco niżej niż B5 przedlifty które na prawdę czasem sterczą jak kozy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
po dwóch sezonach na 18" mogę potwierdzić że bez problemów się da. Wszystko się da. Służbowym to nawet i pod metrowy krawężnik się podjedzie. Ja bujam się po Poznaniu aktualnie na 17 i nie ukrywam że jest to męczące. Auto mam w dodatku dość nisko więc muszę się pilnować na tych Poznańskich dziurskach żeby czegoś nie urwać.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Arek w Poznaniu to się tak nie da Chyba że ktoś nie zamierza jeździć autem.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co do tego czujnika w podstawie filtra oleju to on przecież jest od ciśnienia a nie od temperatury więc raczej nic nie wykombinujesz. Jest tam jeszcze jedno miejsce na czujnik więc je ewentualnie można wykorzystać.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Nie, czujnik działa na zasadzie styku. Jest odpowiednie ciśnienie to jest przejście i kontrolka ginie. Nie ma odpowiedniego ciśnienia, albo uwali się kabel to kontrolka świeci. Jaki sens miałoby odwrotne postępowanie? Wtedy ucinasz przewód i nie masz pojęcia o tym że coś się dzieje z ciśnieniem. Po za tym twoje postępowanie zmierza do zajechania silnika. Skoro kontrolka cię wkurza i chcesz ją na sztywno ominąć i jeździć nadal to prosta droga do tego aby za jakiś czas szukać innego silnika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pany, nie wiecie jak tam sprawa wygląda z taką manetką tempomatu? PRZEŁĄCZNIK Z TEMPOMATEM PASSAT B5 AUDI A4 GOLF IV (3548449343) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Aktualnie mam u siebie całego pająka od A4 B5 z 2000 rok. Latam teraz trochę na trasie Poznań - Kleczew i tempomat przydałby mi się.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mam przed lifta ale w zasadzie serce i elektronika to już II lift więc tutaj z podłączeniem też nie byłoby problemu. Silnik, zegary, manetka itp to wszystko II lift. A kiera nawet z B6
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pany, nie wiecie jak tam sprawa wygląda z taką manetką tempomatu? PRZEŁĄCZNIK Z TEMPOMATEM PASSAT B5 AUDI A4 GOLF IV (3548449343) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Aktualnie mam u siebie całego pająka od A4 B5 z 2000 rok. Latam teraz trochę na trasie Poznań - Kleczew i tempomat przydałby mi się.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Jaki czujnik kupiłeś? Firma?
-
Ciśnienie oleju kontrolka
To nie tyle o szlam chodzi. Czyściłem pokrywę zaworów w ADR, przy SWAPie czyściłem górę jak i duł w APU. Silnik generalnie był chyba czysty - olej od wymiany nadal jest czyściutki mimo że to już 6tyś km ale i tak na misce i pokrywie było pełno nalotu olejowego. To nie jest szlam tylko jakby przesmażony olej. Jak się to drapało to odchodziły niezłe kawałki. Parę tego typu sztuk miałem już na sitku smoka ssawnego. Po za tym, w Audi 80 miałem taki motyw że uszkodzeniu uległ tłok. W sumie pewnie nigdy bym się tego nie dowiedział gdyby nie to że mały kawałek tłoka przykleił się do sitka smoka ssawnego właśnie i pojawiły się problemy z ciśnieniem. Kawałek był naprawdę niewielki a mimo to już w takim stopniu wypływał na ciśnienie.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Dokładnie. A niestety z nami polakami jest tak: o świeci kontrolka oleju to trzeba wlać moto doktora i do żyda. A potem dziwić się że chwila moment i silnik się wysrał.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Może i by dało radę, ale będzie ciasno. Smok pompy będzie wadził. Ja w A80 zawsze wolałem wywalać sanie niż babrać się z mało ilością miejsca.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Widzę że to nie machanik tylko już jasnowidz skoro widzi rysy na wale bez zaglądania. Olej kolesia bo to typowy naciągacz. Już po gadce widać że gówno wie i próbuje cię naciągnąć na drogą naprawę. Ściągaj michę i patrz do smoka i pompę. Zawsze przy okazji można zdjąć jedną panewkę i zobaczyć.