Treść opublikowana przez Labiel
-
Prośba o zdjęcie mocowania silnika
Haha masakra. Ktoś wyreżał sobie brakującą część. Jasne że wywal to w kosmos ale musisz wstawić to co było tam ori razem z odbojem bo zaraz pozrywasz poduchy skrzyni a jak się postarasz to silnik wgniecie ci maskę. Odbój musi być. Tak jak mówiłem mam całe to ori mocowanie od mojego ADRa razem z odbojem.
-
Prośba o zdjęcie mocowania silnika
Coś takiego podobnego w ADR miałem, ale oczywiście nie było to zakończone rurą, tylko odbojem. Aczkolwiek odbój jest chyba zakładana na element który można by nazwać rurą. Jak nie będzie odboju to oczywiście sinik będzie latał, szczególnie podczas odpalania i gaszenia. Jakby co powinienem mieć taki w chacie do oddania za grosze. Ewentualnie również z tą blachą. ---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ---------- Chodzi generalnie o coś takiego: poduszka odbój silnika audi a4 b5 90km (3391493246) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Prośba o zdjęcie mocowania silnika
Kurde wrzucaj to zdjęcie bo nurtuje mnie co ty tam masz.
-
Temperatura silnika 1.8 5V ADR
Co do czujników... Zależy jaki się wstawi. Dostałem kiedyś od kumpla nowy czujnik toprana. Mój był sprawny ale tak na testy podłączyłem też ten nowy. Zawyżał o około 10 stopni w stosunku do sprawnego oryginału. Jeśli chcecie wymieniać czujniki temp itp to tylko na ori. Zamienniki za parę złotych darujcie sobie od razu.
-
Świeci się kontrolna ABS oraz wykrzyknik (nie zawsze)
W ciemno oczywiście nie ma co wymieniać więc trzeba by podłączyć VAGa. Pogadaj z chłopakami z forum, może ktoś w okolicy będzie mógł sprawdzić ci błędy bo normalnie to biorą około 50 zł za podłączenie. PS: Jakby co mam sprawną pompę ABS ze sterownikiem z polifta do oddania za grosze.
-
Złącze elastyczne w A4 B5 1.9TDI przed katalizatorem jest potrzebne?
Plecionka musi być. Jak jej nie będzie to wydech będzie walił i prędzej czy późnej coś się i tak rozleci.
-
Prośba o zdjęcie mocowania silnika
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-adr-kolejna-audi-labiel-swap-apu-69305/index2.html Zajrzyj do mojego tematu, masz tam foty ze SWAPa, wszystko widać.
-
Temperatura silnika 1.8 5V ADR
Termostat. Częsty problem, nie ma co się za dużo rozwodzić.
-
Podwższone obroty
Podstawa to podłączenie VAGa i sprawdzenie co on mówi. Przyczyn może być kilka, nie ma co strzelać na ślepo. Potem warto sprawdzić logi statyczne i powinieneś wiedzieć mniej więcej o co chodzi.
-
dymi na niebiesko
0,7 l oleju na 6tyś to wcale nie jest dużo. U kumpla w hondzie silnik brał 1l na 1000 km i o dziwo nic nie dymił - sprawny kat robił chyba swoje. Co do twojego problemu to przychodzą mi do głowy 3 rzeczy - strona zimna turbo, pierścienie, uszczelniacze. Przy uszczelniaczach teoretycznie powinien po nocy przydymić przy odpalaniu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Cześć
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No nawet spoko wygląda. Ten znaczek po prawej musisz trochę poprawić, trochę lepiej wpasować tego orła czy tam gołębia
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Hehe, całkiem możliwe
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Rafał masz kompa by się podpiąć? Mam trzy sprawy do zdiagnozowania: 1. Zapalająca się kontrolka ręcznego głównie przy skręcaniu kierownicą, miga i miga i po jakimś czasie sama przestaje i po chwili od nowa to samo. Płyn hamulcowy jest, klocki wszystkie są OK, masakra, ręce opadywują bo nie wiem o co kaman. 2. Zapalona kontrolka pomarańczowa lub jak kto woli żółta silnika, wszystko chodzi i gra, a jakiś błąd jest. 3. Radio, przeważnie gdy jest mokro lub wilgotno na dworze, gra, gra, gra i nagle jebut znikają napisy na wyświetlaczu, który się pali i słychać nie do zniesienie głośne brzęczenie jakby jakaś zwara była. 4. Wykasowanie kontrolki palącej się przepalonej żarówki. No to by było na tyle Gdzie, kiedy i o której? W B6 szczerze ci powiem jeszcze nie grzebałem. Błędy odczytać itp to chyba raczej nie powinno być problemu. Co do kontrolki od przepalonych żarówek to kwestia przekodowania licznika. Robiłem to kiedyś u siebie w B5 ale tu też jest różnie. Ponoć w jednych licznikach można to wyłączyć w innych nie. Ja u siebie na przykład nie mogłem. Niby kodowałem go w ten sposób aby kontrolki nie było ale i tak działała. Ja u siebie ponieważ miałem swapa liczników i nie zamierzałem po prostu podłączać tej funkcji to w końcu zmasowałem kable żeby kontrolka się nie świeciła Jakby co to ja jestem na os. Kosmonautów. Kwestia jaka pogoda jeszcze będzie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pod wieczór ja jestem wolny.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Będę miał po weekendzie jak odwiedzę chatę bo mi się w Poznaniu skończył już zapas. Sivy86, zapomniałem ci jeszcze opowiedzieć jak w A80 wraz w olejem wyłowiłem kawałek tłoka
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
Chyba jakieś zabobony. Przypadek jeden na milion. Nawet jak by odpadła łopatka, to musiała by przebyć drogę przez cały dolot, po drodze ma jeszcze IC i przepustnicę.
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
Eh, często spotykam się z takimi stwierdzeniami - bo awaryjne, bo turbiny siadają. A co w TDi to turbiny nie siadają? Przecież to jest to samo. Problem z turbinami polega na tym że jak taką uturbionę benzynę dorwie jakiś "szczyl" i ciska na pałę czy zimny czy ciepły to oczywiście nie ma co się dziwić że turbina pada. Spalanie w odniesieniu do 1,8 którego miałem. Trasa duży plus dla 1,8T - jest oszczędniejszy. Miasto może trochę więcej ale to zależy oczywiście od stylu jazdy.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Ja ostatnio pakowałem do siebie stabilizator od 1,8T, był chyba z 3mm grubszy od mojego i z dwa razy cięższy i jest naprawdę różnica.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Korki dzisiaj w Poznaniu że ja p******
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Ciśnienie oleju kontrolka
Nie rzyga olejem? Może odma zapchana.- Ciśnienie oleju kontrolka
Dużo oczywiście zależy od stylu jazdy. Pałowanie i krótkie trasy 7,5k, długie trasy przy spokojnej jeździe powiedzmy nawet niech będzie to 15k ale nie 30k. Są niby oleje jakieś tam specjalne co można wymieniać co 30k ale ja w akie cuda nie uwierzę tym bardziej przy silniku z turbiną.- Ciśnienie oleju kontrolka
A co się dziwić jak olej zmieniany co 30tyś. A tak po za ty jakie w końcu miałeś ciśnienie tego oleju po mocnym nagrzaniu na wolnych obrotach i jakieś przy 3tyś obrotów bo to jest ważne. - Ciśnienie oleju kontrolka