Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak przez korek może ci ubyć płynu? Korek albo trzyma ciśnienie albo nie (ewentualnie może trzymać za wysokie). Jak koło korka sucho, ewentualnie przy spuście od spodu zbiornika i jak w dodatku po nagrzaniu silnika i odkręceniu korka jest ciśnienie (nie za duże) to raczej to nie korek.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Jeśli chodzi o dolną to masz ją montowaną do karoserii czy do sań? Bo jeśli do karoserii to ona nie daje takiego efektu.
-
odma
Dlatego ciągle powtarzam że lepiej już wyjąć sam kolektor. Jedyny minus wyciągania kolektora to konieczność spuszczenia płynu - nawet nie całego. Ja miałem to już tak opanowane że wyjęcie kolektora ssącego zajmowało mi 15 minut roboty - bez ściemniania. A nie raz trzeba było go ściągać: a to odma, a to czyszczenie przepustnicy, króciec głowicy itp. Po wyjęciu kolektora z wszystkimi tymi rzeczami nie było problemu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Problem z pukaniem rozwiązany. Ostatecznie okazało się że winne były klocki MS. Były tak jakby z 1 mm większe co powodowało luzy na jarzmie stąd pukanie. Tak że raczej nie polecam na przyszłość. Nie wiem czy moje akurat takie były czy co. Przy okazji wpadły na przód wentyle z nowymi zaciskami
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Do FSI założysz lpg ale jest to cholernie drogie.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Przez forum chyba 33 zl z kw.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Spora różnica na tym jednym cylindrze.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bo urlopy się pokończyły :-P
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Niestety nie mam teraz możliwości robienia górnych. Jestem w domu tylko na weekendy a to za mało czasu żeby coś takiego ogarnąć. PS: wpakowałem ostatnio do siebie drążek stabilizacyjny od 1,8t gdzie był zawias 1be - nie wiem czy to ma znaczenie ale drążek był grubszy chyba o 3mm i dużo cięższy. Powiem że jest jeszcze lepiej niż było.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ok, to odezwij się po weekendzie z przypomnieniem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja mam i nawet leży u mnie w aucie w Poz ale niestety jutro zaraz po robocie wybywam do Sosnowca i będę dopiero w niedziele. W sumie sam muszę się podłączyć bo pika mi cholerstwo od przeglądu.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No i odkryłem przyczynę moich niepokojących odgłosów. Niestety nie jest dobrze. Hałasuje wewnętrzny klocek hamulcowy. Ale nie to jest najgorsze. Na piaście tarczy hamulcowej pojawiło się pęknięcie. Idzie od otworu na szpilkę i kończy się cm od samej tarczy. Tak że masakra. Auto niestety muszę zostawić do piątku na parkingu, przesiąść się na komunikację miejską i w piątek znów wrócić na chatę. A w chacie leży już jakiś czas odmalowany nowy zestaw zacisków pod wentyle razem z tarczami.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Temperatura wody i oleju nie szła w górę?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pany, macie jakieś pomysł co może mi napierniczać w tym lewym kole? Odgłos wyraźny, metaliczny, jakby coś cholernie luźno było. Byłem na weekend w chacie żeby to ogarnąć i d*pa - problemu nie rozwiązałem. Myślałem że to coś z półośką-przegubem. Właściwie coś tam było nie tak bo pierścień dystansujący był jakiś cieńszy niż te które miałem, a podkładka dystansująca była założona odwrotnie. Był więc luz wzdłużny między półosią a przegubem zewnętrznym. Zniwelowałem to ale bez zmian. Potem wykryłem luz na wahaczu nośnym. Tragedii nie było ale on odpowiadał jedynie za pojedyncze głuche uderzenie - sprawa znana. Wymieniłem ale to też było nie to. Wkurwiłem się i rozebrałem całe zawieszenie z tej strony - nic. Więc to nie kwestia zawieszenia. Plus jest taki że wleciał przynajmniej drążek stabilizacyjny od 1,8T Cholera z 3 razy cięższa od mojego starego.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No niestety nie dałem rady, dopiero dobiłem do poz.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No ja w sumie może wpadnę. Dawno nie byłem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pytanie laika: co to jest to KC-2?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A gdzie ten spocik i o której?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Chyba się jednak wybiorę na weekend do domu bo trochę strach tak jeździć.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Problem już zdiagnozowałem. Półośka wypina się z lewego przegubu - wyskakuje z zabezpieczenia więc d*pa blada. Jak wskakuje na swoje miejsce to jest dobrze - dlatego nie zdiagnozowałem problemu w domu, była na miejscu więc wszystko było sztywno. Teraz jak wyskoczy to jest luźno i napiernicza. W chacie to pół godziny roboty. Wywalam całą półośkę, daje nowe zabezpieczenie i montuje. Nawet koła nie trzeba ściągać Ale tu d*pa, nic nie zrobię bo brakuje kilku narzędzi. Zastanawiam się tylko czy jakoś z tym jeszcze tydzień przejeżdżę. Chyba opcji żeby półośka wypadła całkiem z przegubu nie ma. Pytanie tylko czy mi jakiejś sieki z przegubami nie narobi
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No najlepiej jakiś darmowy żeby sprawdzić co jest grane i na ile pilne. Już mi to stukało ostatnio jak byłem w chacie. Wtedy myślałem że to podłoga pod silnikiem - mam metalową. Sprawdzałem zawieche itp i nic innego nie znalazłem.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
I co tam wyszlo z tym dołem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pany nie wiecie gdzie tu w Poznaniu można podjechać na jakiś kanał oblukać auto? Coś mi cholernie wali w lewym kole, raczej nie zawiecha i też nie zawsze. W chacie jestem dopiero za tydzień a odgłosy czasem są takie że strach. Nie wiem czy coś nie z półosią czasem.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Kiedyś czytałem sporo o konstrukcjach dolotu itp. z tym że w odniesieniu do wolnossaków ale myślę że częściowo będzie to miało miejsce również w uturbionych silnikach. I powiem wam że mała zmiana w dolocie i auto potrafi zachowywać się inaczej. Na przykład: skracając dolot będziemy mieli lepsze wkręcanie się na obroty przy wyższych obrotach, za to spadnie Nm przy dole. Głupie przestawienie rur dolotowych w ADR (kiedyś nie zauważyłem że ustawiłem go inaczej) i już auto miało nieco inną charakterystykę pracy. Różnica była minimalna ale przeze mnie odczuwalna. Więc wszystko to może mieć związek z elastycznością pracy silnika.
-
odma
Ja miałem typowo wolną odmę. Wypitolone całe te kolanko, od tego plastiku na bloku silnika szła rura pod aut i tyle. Oczywiście trzeba było zaślepić otwór w dolocie. Plusy to czysty dolot, bez syfu i więcej świeżego powietrza. Minus to kapiący czasem szlam z tej rury.