Treść opublikowana przez Labiel
-
przepustnica i przepływomierz, czyścić?
Co do przepływomierza to można czyścić ale trzeba uważać bo to cholernie wrażliwe urządzenie. Ale jeśli chodzi o przepływkę to zanim zabrałbym się za jej czyszczenie w celu jej ratowania to raczej bym ją w pierwszej kolejności zvagował żeby zobaczyć jak działa. Bo jeśli okaże się że działa prawidłowo to nie ruszałbym. Co do szarpania: cały układ WM, filtr paliwa, szczelność dolotu.
-
ciezko pali :(
W ADR miałem że pompka załączała dopiero po rozruchu więc u ciebie może być podobnie. Zacząłbym od czujnika temperatury. A po za tym standard, świece, kable i no kopółka czy co tam jest u ciebie. Filtr paliwa kiedy wymieniany?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja już szybę skrobałem dwa razy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Pewnie jest różnica w odczytam prędkości stąd błąd.
-
Świeci się kontrolna ABS oraz wykrzyknik (nie zawsze)
To powiem wam że sama płyta licznika (zwykłego najprostszego z 95) kosztuje 1,8k Cena elektroniki w serwisie jest kosmiczna.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Pracujemy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Niestety niektórzy pracują Sam przecież swego czasu pracowałem w niedziele i bardzo sobie to chwaliłem bo i tak w ten dzień nic za bardzo nie mogłem zrobić w domu a przynajmniej w tygodniu było wolne.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W niedziele ty bezbożniku
-
Spadki obrotów po odpaleniu
1,8T może chodzić o moduł wzmocnienia zapłonu bo faktycznie jest coś takiego umieszczonego na puszce filtra powierza. Czasami siada i faktycznie różne cyrki są.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Panowie w niebieskim go złapali
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jeszcze lampki choinkowe by się przydały.
-
Spadki obrotów po odpaleniu
Kolego, przepustnica to przede wszystkim falowanie obrotów itp. i moim zdaniem można ją spokojnie VAGiem sprawdzić bo ona może popsuć się chyba tylko na dwa sposoby. Albo siądzie ten silniczek który reguluje wolne obroty i wtedy będzie falował na wolnych ale raczej nie będzie to miało wpływu na jazdę, albo popsuje się potencjometr - komp nie będzie wiedział na ile przepustnica jest otwarta. To czy potencjometr działa będziesz widział w VAGu, bo on pokarze aktualne otwarcie przepustnicy. Moim zdaniem nie ma sensu jej podmieniać skoro można zapiąć VAGa. Z drugiej strony w 1,8T to też nie jest jakiś duży problem bo masz ją na wierzchu. Gorzej w 1,8. Co do problemu. Świece kiedy wymieniany? Sprawdź w nocy czy cewki nie mają przebicia. Teraz rano jest chłodno i przede wszystkim wilgotno, idealna sytuacja do ujawnienia się wszelkich problemów z układem WN.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Kurcz, zaczyna się sezon łowienia na żywca tylko szkoda że dopiero w weekend będę mógł wpaść na rybki, tak to może by się coś przydało
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dzięki również. Ja tam nie byłem z dwa lata
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To dali bo już czekam.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
1. Arkadiush:wink: 2. Miedzik [ jak zdążę to wpadnę przejazdem 3. Piechol 4. Labiel PS: byłem na myjni bezdotykowej na pb nie daleko ronda Solidarności. Masakra, kompletnie nic ta myjnie nie myje. Nawet lekkiego zakurzenia mi nie zmyła.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Spadki obrotów po odpaleniu
Co do obrotów na "ssaniu" to ja po SWAPie póki co też zaraz po odpaleniu na razie cały czas mam obroty 900. W ADR przy tych temp miałbym już ssanie, ale może w 1,8T jest jakoś inaczej tym bardziej że silnik szybciej łapie temp.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to już jest ładna grupa.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja również się pisze... wreszcie. Na ten weekend jestem w Poz więc wreszcie by mi pasowało.- Ciśnienie oleju kontrolka
Bo to nie był mechanik tylko wymieniacz części. Go nie interesowało usunięcie przyczyn + usunięcie skutków bo przy pierwszej czynności trzeba myśleć. Wymiana uszkodzonych części nie wymaga myślenia, natomiast znalezienie przyczyny tych uszkodzeń już tak. Niestety w naszym kraju tak jak czytam wiele postów mało jest kumatych mechaników - bo wbrew pozorom mechanika wymaga sporej inteligencji. Prawdziwy mechanik to specjalista w tym co robi, człowiek inteligentny, obeznany w technologii, potrafiący logicznie myśleć i przede wszystkim szukający usterki i jej przyczyn a nie wymieniający części jak leci.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mogę się wybrać.- opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg
Sylver.. w skrócie. Na rezerwie liczy kilometry, powyżej rezerwy bierze fatyczny stan. Jak będziesz miał w baku paliwo ponad rezerwę to wszystko ci będzie wskazywało ok i przy jeździe na LPG wskazówka nie będzie opadać. Rozwiązanie moim zdaniem świetne, zmusi cię do tego abyś nie jeździł z rezerwą.- opadanie wskazów od PB w jezdzie na lpg
Zatankuj ponad rezerwę bądź odłącz klemy. - Spadki obrotów po odpaleniu