Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
E tam trochę. Jestem zdania że jak weźmie 1l na 10k to jeszcze nie tak źle. Wszystko zależy od stylu jazdy. Ja po SWAPie zrobiłem 6tyś z czego pierwsze 4,5k zrobiłem można powiedzieć spokojnie, normalną jazdą i ubytków oleju nie było żadnych. Następne 1,5k zrobiłem na trasie Poznań-Kleczew i jeżdżąc po Poznaniu a tam wiadomo jak się jeździ i coś tam oleju wciągnął.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja po zmianie liczników nie miałem żadnego problemu z ładowaniem. Wydaje mi się że liczniki nie mają chyba tutaj nic do rzeczy. Poziom ładowanie licznik bierze z instalacji. Kontrolka zapala się kiedy ten poziom spada poniżej jakiegoś minimum i tyle.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Si, co 2h ciągłej jazdy jest taki komunikat. Są też dwa typy komunikatów o przekroczeniu zadanej prędkości.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No ale do dobrego wieczoru to trzeba byłoby wypić jakieś piwko. Po piwku nie można kierować. A kierowanie mojego auta przez osoby bez licencji "jeżdżę na glebie" jest nie możliwe
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Sory ale jestem po kilku piwkach Jeśli chodzi o manetkę to ja wrzucałem do siebie (auto z 95 roku) całą manetkę z polifta z 2000 roku. Jeśli chodzi o wycieraczki to tam jest dodatkowa funkcja wycieraczek czasowych. Jest od tego osobny przekaźnik. Ale nie miałem czasu się z tym bawić więc póki co podłączyłem wsio bez tego. Na starej manetce jak i na nowej każdy pin był opisane. Jakieś tam 58B i tak dalej (potrzebna jest oczywiście kostka ale i bez tego można się obejść). A więc po kolei łączyłem kable - kabel ze starej manetki pod ten sam pin w nowej. Ostatecznie został jeden kabel którego w nowej kostce od nowej manetki nie był. I bez tego kabla faktycznie tak jest że wycieraczki stają. Ale.... ale dany pin w samej manetce jest! Dałem więc tylko złącze w nową kostkę w odpowiednim miejscu i podłączyłem kabel który mi został i wszystko działa jak trzeba.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Co do całej manetki z polifta do przedlifta to nie ma najmniejszego problemu. Sam jakiś czas temu taką przekładałem. Trzeba było dodać chyba tylko jeden pin w wycieraczkach czy jakoś tak. Doszedłem do tego porównując oba przełączniki i wszystko śmiga jak trzeba. Docelowo będę montował tą funkcję czasową wycieraczek ale póki co jest bez tego.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Weekend zostaje w Poz więc też się piszę.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A tak, faktycznie. Ale w sumie z tego co czytałem to nikt nie pisał o problemach z miejscem lutowania do płyty tylko zawsze pisali o tych łączeniach na klej. Ale kto tam wie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To nie są zimne luty bo licznik nie jest lutowany do płyty. Łączy się z nią po przez taśmę która jest klejona specjalnym który przewodzi prąd i tu jest problem. Z biegiem lat klej traci swoje właściwości i pojawiają się zanikające linię.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Albo turbo puszcza olej.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
U mnie jest to typowo taśma. Jak jest zimno to wyświetlacz jest czytelne, jak się nagrzeje to gasną kolejne linie. ---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ---------- Frimuś zapodaj stronkę gdzie to patrzyłeś na tą wymianę FISa, czy też wymianę taśmy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na temat usterek mechanicznych o ile nie wpływają na pracę silnika to nic ci nie powie. A i z takimi usterkami które wpływają na pracę silnika nie jest łatwo.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
VAG ci dźwięku nie wykryje Kwestia czy auto idzie czy nie. Bo jak idzie to szukałbym problemu mechanicznego.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A ktoś jest w stanie to przełożyć w preferencyjnej cenie?
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Raczej nie ma opcji chyba że ktoś coś przerabiał ale to również mało prawdopodobne. Szukaj koło mocowań poduch skrzyni biegów.
-
Osłonki tłoczków hamulcowych - tył
każdemu się wydaje że to takie proste jak w polonezie A potem , pedał wpada w podłoge. Tylko żebyś przy okazji tej regeneracji nie osuszył zbiorniczka z płynem , bo będziesz siedział i płakał jak niemowle:polew: Spoko, spoko. Zielony nie jestem Zawsze też po takiej operacji podchodzę bardzo ostrożnie do jazdy - bo nigdy nic nie wiadomo.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jestem za.
-
Osłonki tłoczków hamulcowych - tył
Zmieniałem na alu z polifta a przedtem rozebrałem je w drobny mak i malowałem więc wszystko było rozebrane.
-
Osłonki tłoczków hamulcowych - tył
Odpowietrzenie to pikuś. Nigdy nie miałem z tym problemu, zwłaszcza że ostatnio robiłem to chyba ze 3 razy
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Co do frytek to coś mi się przypomniało. Jechałem któregoś razu do Kielc i gdzieś chyba już w łódzkim zatrzymałem się z kumpelą na stacji gdzie był bar. Zamówiliśmy po porcji frytek chyba za 3 zł. Wtedy pierwszy raz miałem problem żeby wciągnąć całą porcję. Arek wstąp na lody tradycyjne na Kościelnej. Naprawdę warto.
-
Osłonki tłoczków hamulcowych - tył
A masz na to jakiś patent czy po prostu ukryte zdolności? Bo jeśli chodzi o zdolności manualne to jakiś kaleki nie jestem - swego czasu sklejało się kartonowe modele więc ręka ma wprawę ale z tej jednej strony nie było bata - nie mogłem założyć. Póki co zapaćkałem cały tłoczek smarem i założyłem osłonkę tyle o ile. To tylko rozwiązanie do czasu kolejnej wizyty w chacie ale jak pomyślę że muszę to zrobić to szlak mnie trafia.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Powiem tak, dobre to i może były - choć w chacie jadałem lepsze. Ale za mało jak na mój żołądek żeby się najeść. Były chyba 3 niezbyt duże placki. W Kleczewie chyba co roku jest dzień ziemniaka i serwują między innymi placki ziemniaczane ale jeszcze ani razu nie skosztowałem
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
W barze mlecznym "Santos" są placki ziemniaczane, ale głowy nie urywa.