Treść opublikowana przez Labiel
-
Problem z pompą paliwa. Pomocy..
no chyba sie mylisz kolego Nie mylę się bo tak w ADR miałem i tak też wiele osób pisało. Po przekręceniu stacyjki pompa nie pracowała. Pracowała dopiero podczas kręcenia rozrusznikiem. Po SWAPie na APU jest inne sterowanie i teraz po przekręceniu kluczyka pompa uruchamia się na 1-2 sekundy, ponownie zaczyna działać dopiero jak zakręcę rozrusznikiem. ---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ---------- W VAGu można nawet uruchomić sobie procedurę diagnostyczną w której pompka jest uruchamiana. Zresztą jest to też opisane w "sam naprawiam" jak ręcznie uruchomić pompkę paliwa w celu jej sprawdzenia bo właśnie nie działa po przekręceniu kluczyka lecz dopiero przy rozruchu.
-
Opinia na temat 1.8
Oczywiście jak się będzie jeździło wykorzystując 10% mocy, zmieniając biegi przy 2tyś to pewnie się nie odczuje różnicy ale przy normalnej jeździe różnica jest kolosalna, przecież to coś koło 100 Nm różnicy między tymi silnikami.
-
Opinia na temat 1.8
A uwierz że trochę pojęcie mam. Ale nie wiem na ile pojęcia masz ty skoro mówisz że TDi i wolnossąca benzyna chodzą dla ciebie tak samo a zachowanie tych silników jest diametralnie inne: inne maks obroty, inne przełożenia skrzyń, inny poziom Nm, inny rozkład Nm. Jak ktoś może powiedzieć że te silniki chodzą tak samo?
-
Opinia na temat 1.8
Może silnik nie zajeżdżony ale turbina pewnie zdechła skoro nie widzisz różnicy w momencie obrotowym.
-
Problem z pompą paliwa. Pomocy..
Nie wiem jak dokładnie jest w AEB, ale w ADR pompa zaczyna pracować dopiero jak kręci się rozrusznikiem. W APU za to pompa odpala jedynie na chwilkę po przekręceniu kluczyka i milczy, dopiero przy rozruchu zaczyna ponownie chodzić.
-
Ciężko odpala, czy to pompa ?
Pompę paliwa możesz sprawdzić podłączając manometr, albo sprawdzając ile tego paliwa podaje w określonym czasie. Jest to opisane w książce "sam naprawiam".
-
Proszę o pomoc wiązka elektryczna
Instalacja sekwencyjna czy jaka? Przy sekwencyjnej, przynajmniej w STAGu tak mam sonda nie musi być podłączona do instalacji LPG - jest jedynie potrzebna do strojenia. Ale tak czy siak bez sondy auto raczej dobrze ci chodzić na pewno nie będzie więc teraz nie kombinuj. Jak będziesz miał sondę i wszystko ok to wtedy możesz zacząć szukać przyczyn a nie teraz.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
ok
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Niop, a ja bym musiał za niedługo wyjeżdżać i nie wiem czy warto.
-
Leniwa wskazówka temperatury oleju
Chyba że masz dodatkowe zegary, wtedy po lewej stronie masz dodatkowo temperaturę oleju. Ale na początek to radzę zabrać się za lekturę pod tytułem "instrukcja obsługi A4" bo skoro nie wiesz nawet co jest wyświetlane na zegarach no cóż... O czym my tu mówimy?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
1. Slo 2. Lele 3. Labiel Czyli 18sta?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja w sumie dawno nie byłem
-
Proszę o pomoc wiązka elektryczna
A dla czego niby nie można lutować? Czyli co, każdy urwany kabelek to zakup nowej instalacji? To co powiesz na to że jak ludzie robią SWAPa z anglików to często skracają całą wiązkę. Cała wiązka jest przecinana i lutowana i nie ma z tym problemu.
-
Proszę o pomoc wiązka elektryczna
Jak będziesz potrzebował instalacji od 1,8 to pisz, bo mam tą samą co podałeś w linku a sprzedam taniej (50 zł).
-
Proszę o pomoc wiązka elektryczna
Od ADR nie do końca będzie pasować, choćby z tego powodu że inaczej wygląda sterowanie zapłonem itp. Kwestia jak mocno masz uszkodzoną swoją instalację. Jakby co mam swoją starą instalację od ADR gdyby twoja nadawała się do odratowania i potrzebowałbyś z niej jakiś elementów.
-
Wentylator (wiatrak chłodnicy) nie włącza się.
Napinacz paska wielorowkowego też wymieniałeś?
-
Czujnik poziomu płynu chłodząceg nie informuje o jego braku, dlaczego??
Z tego co pamiętam to wypięcie czujnika powoduje iż kontrolka gaśnie.
-
Wentylator (wiatrak chłodnicy) nie włącza się.
Szumieć może jeszcze rolka napinająca.
-
Przepływomierz pytanie
Pytanie jaki dokładnie był to błąd przepływomierza bo takich jest sporo. Mogło być tak że wtyczka gdzieś nie łączyła itp.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
kontakt masz jak coś :naughty:oczywiście z Paniami wychodzimy No ba, a ty myślisz że samego by mnie puściła? hah to masz kierowce przynajmniej Haha a kto by dał jej prowadzić
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
kontakt masz jak coś :naughty:oczywiście z Paniami wychodzimy No ba, a ty myślisz że samego by mnie puściła?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja wstępny plan mam taki aby na ten weekend zostać w Poz ale to jeszcze nie jest pewne więc może też bym się wybrał.
-
wadliwy przepływomierz?
Mi po odłączeniu przepływki trochę falował na obrotach ale do zgaśnięcia to dużo mu brakowało.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jakieś szczegóły odnośnie tych kręgli?
-
Szarpanie przy jeździe na gazie oraz czasy wtrysków w Audi a4/b5 '95 1.8 PB+LPG
Po pierwsze, świece żarowe to masz w dieslu - u ciebie są świece zapłonowe Po drugie jeśli są problemy z układem WM to objawia się to między innymi właśnie szarpaniem przy dużym obciążeniu (niskie obroty, gaz do dechy). Kable najprościej sprawdzić: ciemny garaż, ściągasz osłonę silnika, odpalasz silnik i delikatnie spryskujesz wodą. Jak kable będą naprawdę słabe to nawet i bez spryskania będziesz widział przeskok iskry. Niedomagania układu WM na pewno będą bardziej odczuwalne na LPG niż na PB gdyż przy jeździe na LPG występują znacznie większe napięcia.