Treść opublikowana przez Labiel
- Opinia na temat 1.8
-
Polecane opony zimowe
Na lodzie to chyba żadna opona się nie trzyma, chyba że z kolcami
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Film to film, nie odda rzeczywistości. Czyścić uszy, otwierać maskę i nasłuchiwać.
-
Kontrolka z oleju się zapala po zatrzymaniu dziwny nalot wokół korka
A co ma wspólnego kontrolka o niski ciśnieniu oleju z czujnikiem temp silnika? Przecież to w żaden sposób nie jest połączone ze sobą.
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
Cewka jest podwójna - daje 2 iskry jednocześnie. W skrócie można by powiedzieć że ECU daje jedynie dwa sygnały - jedna cewka i druga cewka - każdy obsługuje dwa cylindry. Jak nie będzie jednego z sygnałów to normalne że nie będzie palił na dwa cylindry. Pisałeś że podmieniałeś cewkę z kablami i było tak samo więc pozostają dwie możliwości. Albo instalacja, albo ECU.
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Mogą ale nie muszą. Często po rozgrzaniu dźwięk się zmienia.
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
Sprawdź czy dochodzi sygnał do cewki dla tych cylindrów. Jeśli nie (a pewnie tak będzie) to musisz szukać dalej po kabelku.
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Zawsze można zdjąć wąż z turbo i zobaczyć jak tam mają się luzy na wirniku.
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Powiedziałbym że może łopatki turbo ocierają o korpus ale nie wiem czy to możliwe.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Często widzę A4 na PKNach pod Carrfurem na Murowej w Poznaniu. Ktoś z forum?
-
brak iskry na 1 i 4 cylindrze
Cewka jest podwójna i tak jak piszesz, daje iskrę jednocześnie na dwa cylindry. Jeśli chodzi ci na 3 to raczej samą cewkę na pewno bym wykluczył. W "sam naprawiam" jest opisana procedura sprawdzenia czy do modułu dociera sygnał o zapłonie. Może coś z kablami idącymi do cewki jest nie tak - jak wskazuje opis błędu - zwara.
-
chłodnica oleju adr
W APU jest bynajmniej taka sama jak w ADR
-
Dzwięk turbo? Jakieś sugestie?
Auto idzie normalnie? Sprawdź dokładnie kolektor. AEB miały problem z jego pękaniem i może spaliny gdzieś się wydostają.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Kuźwa, mnie też nie będzie a akurat jestem w Kleczewie. Niestety nie zdążyłem dzisiaj złożyć auta.
-
Polecane opony letnie
Na kapciach 225/45/17 jeździłem w B5, nie było tak źle, ale większych już bym nie chciał.
-
wymiana paska alternatora
Z przodu auta masz napinacz który jest na sprężynie. Klucz płaski bodajże 17 i możesz go odchylić.
-
Szarpie,chodzi na 3 cylindry,stuka
Cieszę się że obyło się bez większych kosztów.
-
Audi A4 B5 1.8 ADR nie wchodzi na obroty tylko na benzynie
Raczej Hall nie ma związku z LPG. On określa położenie wału aby ECU wiedział kiedy dać zapłon itp. LPG czy PB nie mają wpływu na pracę Halla ale odwrotnie już tak.
-
Zmiana silnika - pomóżcie
Nie wiem dokładnie, ale patrząc w parametry to wszystkie są takie same więc podejrzewam że silniki różniły się głównie osprzętem. ---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:54 ---------- Głido, sama mechanika to jak dla mnie pryszcz. Gorzej z elektryką. Ja robiłem SWAPa z ADR 95 na APU 2000. Mechanika pryszcz. Miałem fuksa że trafiłem na elektryka który był kumaty i w parę dni za 300 zł podłączył mi wszystko łącznie z licznikiem z polifta (z pomięciem FISa ale to akurat prościzna).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No co, koleżanki fajne
-
Audi A4 B5 1.8 ADR nie wchodzi na obroty tylko na benzynie
Ponieważ ECU nie wiem o istnieniu LPG. Istota regulacj LPG polega na tym aby LPG nie zmieniało nic w pracy PB.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Osobiście to nie wierzę w profesjonalnie przygotowane ogłoszenia. Bo jak ktoś takie robi to znaczy że z tego żyje. A jak z tego żyje to znaczy że zależy mu na jak najwyższym zysku. A nie po to kupuje się auto za 50tyś żeby zarobić na nim grosze. A dobrze to się nie da zarobić na aucie nie bitym bo okazje typu "Niemiec sprzedał super auto za pół darmo" to wiecie gdzie można sobie wsadzić. ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:38 ---------- PS: "zarejestrowany w Polsce" a na Belgijskich blachach
-
Kontrolka z oleju się zapala po zatrzymaniu dziwny nalot wokół korka
Woda w oleju może być brana równie dobrze z powietrza - efekt krótkich odcinków, niedogrzania auta. Jeśli płynu nie ubywa to nie problem.
-
Problem z odpaleniem
Nie kojarzę aby coś takiego było, chyba że w samej pompie bo w filtrze paliwa na pewno nie ma - z rok temu rozbierałem swój filtr, jeszcze ori z 95 roku
-
Szarpie,chodzi na 3 cylindry,stuka
Czekam w takim razie na efekty.