Treść opublikowana przez Labiel
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Nie no, to raczej byłoby słychać. U mnie audi z urwanym tłokiem z jednej strony pod pierwszy pierścień generalnie chodziła dobrze tylko dziwnie cykała. I jeździłbym tak pewnie nieświadomy dopóki ten kawałek nie dostałby się do smoka Na szczęście w garażu leżał w częściach inny 1,6TD to tłok przerzuciłem i latał dalej.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Miałem podobny przypadek w A80 1,6TD, z tym że tam zatrzymał mi się kawałek tłoka
-
Zawieszenie 1BA
A to spoko. Tak pytam bo różnie jest z ludźmi. Często tył siedzi bo zarwany a oni walczą z przodem bo wydaje się za wysoko a wiadomo że jak pupa usiądzie to przód może się trochę podnieść.
-
Nie odpala
Przy walniętym czujniku byłby problemy z odpalaniem ale by odpalał. Tym bardziej przy tych temperaturach. Mam przecież lato a nie zimę.
-
Utwardzenie tuleii
nie rozumiem co to ma do omawianego tematu Po za tym mu tu wszyscy mamy aluminiowe zawieszeni
-
Utwardzenie tuleii
Tego ci nikt nie powie. Powiem tylko tyle. Na przodzie mam amorki 1BE przy bardzo niskich springach (jakieś -70%) i też słyszałem że to nie porozumienie bo amory zaraz się wysrają. A te cholery jakoś nie chcą. 3 lata i jakieś 50 tyś na nich zrobiłem i ostatnio na badaniu wypluły 76% czy jakoś tak a miały koło 80% jak je zakładałem. Wszystko zależy jak się jeździ. Jakbym za***rdalał po każdej dziurze która jest na drodze - uwierzcie, nie brakuje takich kierowców, to może i wszystko by się srało co chwilę bo jest sztywniej - wiadomo. Jak się już obniża i usztywnia zawiechę to trzeba się liczyć z pewnymi niewygodnościami. Jest fajnie jak droga płaska, auto się trzyma i jedzie tam gdzie ja tego chce, ale z drugiej strony jak są dziury i nierówności to nie ma już zapierdalania.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ja to tak jak już Arkowi mówiłem, prawdopodobnie na weekend lecę do Poznania.
-
Zawieszenie 1BA
A tył czasem nie siedzi?
-
Ciśnienie oleju kontrolka
Piszesz że sprawdziłeś ciśnienie oleju i jest książkowe. Z drugiej strony piszesz że włącza się kontrolka i zaczyna klekotać co bezpośrednio wskazuje na brak ciśnienia. Generalnie jedno wyklucza drugie - chyba że sam silnik jest zdrowy a za spadki ciśnienia odpowiada pompa oleju. Ojciec miał taki przypadek, w pompie oleju jest zawór który puszcza nadmiar ciśnienie z powrotem do miski. Zdarzało mu się że zawór się przycinał i chwilami nie miał ciśnienia oleju. Generalnie jak dla mnie silnik aktualnie nie nadaje się do jazdy, chyba że chcesz go zajechać. Co do drugiego pytania - nie walcz ze skutkami tylko z przyczynami. Nawet jak będziesz miał nowe regulatory a nie będzie ciśnienia to i tak będą napierdalały.
-
Czy to przepływka?
Świece, kable ewentualnie ta nieszczęsna cewka - to w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Jak będzie miał przebicia i słabą iskrę to oczywiście będzie go zalewało stąd wszystko o czym piszesz.
-
Zalane swiece olejem
Alternatywą dla uszczelek jest masa uszczelniająca. Jak dobrze to zrobisz to masz dożywotni spokój. Ja już od dawna zrezygnowałem z kupowania drogich uszczelek. PS: nie mylić z sylikonem. Masa uszczelniająca to trochę coś innego.
-
Nie odpala
Hmy, żaden z błędów nie wskazuje na problem. Pierwszy to po prostu padnięty aku a drugi związany z EVAPem - co najwyżej nierówno by chodził. Odkręć korek zbiornika i sprawdź czy czasem nie tworzy się za duże podciśnienie. Wykręć świece i sprawdź czy ich nie za lewa. A tak po za tym filtr paliwa kiedy wymieniany?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jestem za.
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Każdy wstawia to co chce i co uważa. Porządne ledy z homologacją niestety trochę kosztują.
-
Utwardzenie tuleii
km to nie powiem, bo nie sprawdzałem. Pewnie jakieś 10 tyś. Zawiecha - bardzo nisko, średnio twardo, koła 17'' 225
-
Utwardzenie tuleii
Jak z wytrzymałością tego nie wiem. Na razie cały czas jeździ i spisuje się dobrze.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Czołem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Z drugiej strony szkoda mi ruszac grill bo jest w idealnym stanie. Gdyby coś złaziło to co innego
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Nie wiem czy do mojego koloru czerń będzie pasować.
-
Zmienna długość kolektora dolotowego
Zadanie tego jest takie że masz maks moment obrotowy chyba 500 obrotów niżej.
-
Metaliczny dzwięk przy odpaleniu i dodawaniu gazu
Miałem podobnie jak mi się monolit w kacie oderwał od obudowy.
-
odma
Jak dla mnie to wyciąganie samej przepustnicy to kombinacja. Jak już i tak musicie rozpiąć węże od przepustnicy to ja bym się nie bawił z jej odkręcaniem tylko wywalił cały kolektor - przecież to 20 minut roboty. Szybciej jest chyba wyjąć cały kolektor niż samą przepustnicę.
-
"Dzwonienie" podczas odpalania
Przyczyn możemy chyba wszyscy tu zaraz podać ze dwadzieścia ale nie wiem czy w czymś ci to pomoże. Najlepiej to chyba otworzyć maskę, jeden odpala a drugi nasłuc**je.
-
Zmienna długość kolektora dolotowego
Pierwsze modele ADR nie miały zmiennej długości dolotu więc oczywiście możesz tego nie mieć. Ja sam tego nie miałem. Z tego co słyszałem to jest z tym więcej problemów niż pożytku.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Już poleciało. Muszę go kiedyś trochę po aktualizować.