Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
W tym tygodniu coś na pewno będę miał tylko jeszcze dokładnie nie wiem kiedy - zależy od kilku rzeczy w tym pogody bo na ryby się wybieram Teoretycznie jutro mam wolne, ale zobaczymy jak będzie w praktyce.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
O rzesz k**wa że tak powiem. Po tuningu? Przecież to ktoś na wsi w betoniarce to urabiał!
-
problem z silnikiem
Odnośnie tego baku to sprawdź czy EVAP działa prawidłowo, czy czasem nie zaciął się w pozycji otwartej co tłumaczyłoby tak duże podciśnienie w baku. Miałem tak w ADR. Problemów jako takich nie było - natomiast przez lewe powietrze z baku nie trzymał wolnych obrotów. Błędu tego zaworu na początku mi wywalał a potem już nie mimo iż zawór stał w pozycji otwartej. ---------- Post dopisany at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany at 00:30 ---------- Aha, jak bak będzie miał duże podciśnienie to auto też może nie chcieć jechać bo pompa nie będzie miała siły ssać paliwa. Sprawdź jak się będzie jechało z odkręconym korkiem baku.
-
Wymiana/ modyfikacja odmy
Z odmą bawiłem się w ADR. Po zrobieniu wolnej odmy przez 1 km silnik trochę szarpał. Ale potem chyba się przestawił na nowe nastawy (w końcu przepływka powinna pokazywać trochę więcej tlenu) a potem było już ok.
-
Czujnik poziomu oleju.
Jak masz oleju o wiele za dużo to czym prędzej go zlej! Zbyt duży poziom oleju jest gorszy niż gdybyś miał nieco poniżej minimum.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Lepiej niż gdyby było 5 aut a 3 ludzi.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Taki nie za duży w porywach na 3 auta ale był
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
To co ty, dwa cylindry odłączyłeś czy co? Co do bezawaryjności to powiem tak. Silnik dobry, ale jak każdy silnik w nieodpowiednich rękach potrafi zostać zarżnięty więc trzeba uważać co się kupuje. Śledziłem allegro przez 1,5 roku w poszukiwaniu anglika pod SWAPa i była cała masa A4 typu "auto w 100% sprawne tylko w silniku coś stuka i świeci się kontrolka oleju". Pękniętych bloków, głowic, tłoków wychodzących bokiem to nawet nie zliczę. Był czas gdzie nawet zwątpiłem w ten silnik bo było tak dużo ogłoszeń z zajechanymi silnikami.
-
Ori głośniki tył - jak podłączyć
Nie nie, jak już wzmacniacz jest to się przyda Mam aktualnie na tyle dość dobre głośniki ale radio nie ma chyba wystarczającej mocy żeby je obsłużyć, więc te ori głośniki ze wzmacniaczem przydadzą się tylko muszę rozszyfrować kable i przyjrzeć się jeszcze swojemu radiu.
-
Ori głośniki tył - jak podłączyć
Nie mam niestety ori radia, kostki też przerabiałem bo chcąc podpinać pod ori kostki radio nie miało mocy, natomiast dając dodatkową masę paliło mi bezpiecznik więc pociągnąłem sobie osobne kable do zasilania radia żeby mieć święty spokój.
-
Ori głośniki tył - jak podłączyć
A więc tak, z anglika który posłużył mi jako dawca APU mam tylne oryginalne głośniki. Jeden wygląda zwyczajnie (dwa piny) natomiast drugi ma dodatkowo zamontowane coś pod spodem. Jeśli chodzi o car audio to jestem generalnie zielony więc sory za mało fachowy opis. Jest tam aluminiowy radiator i trochę elektroniki. Wtyczka która do niego dochodzi ma aż 7 pinów. Pytanie co to jest i jak to teraz podłączyć Numer jaki widnieje na głośniku: 8D5035401
-
swap 1.8--->2.4 pytanko do czornego
Primo to chyba nie było z tego co kojarzę w 95 2.4 a bynajmniej nie tego o mocy 164 km bo te słabsze wersje nie ma co wkładać. Po za tym jak się dobrze poszuka i wyczeka to można kupić lekko uszkodzonego anglika z okolic 2000 roku w cenie 3-4 tyś.
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
Po za tym przydałoby się zwalić michę i sprawdzić/wyczyścić smok.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Można pomyśleć. Jest jeszcze trochę czasu
-
Spoty Słupecko - Konińskie
To jak Panowie?
-
swap 1.8--->2.4 pytanko do czornego
Dokładnie. Kupuj angola. Szukanie poszczególnych części na rynku wtórnym jest bez sensu - no chyba że koszty nie grają roli.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
To jest nas trzech jak dobrze liczę.
-
[B5 ADR] Kolejna Audi by Labiel SWAP na APU
Nie miałem tego, ale blenda hella. Szczerze póki co nie wiem jeszcze czy zostanie u mnie czy nie. Ale jeśli chodzi o jakość wykonania to jak przystało na tą firmę jest super.
-
układ podciśnienia
Stawiałbym na nieszczelność w dolocie, między innymi właśnie na tą odmę o której mówiłem. Na luzie faluje?
-
układ podciśnienia
Ciężko mi powiedzieć bynajmniej nie zetknąłem się jeszcze z takim problemem. A gaśnie typowo podczas hamowania czy podczas wrzucania na luz?
-
[B5 ADR] Kolejna Audi by Labiel SWAP na APU
Co do gleby to już nie pamiętam, ale z przodu jest coś koło -70 mm, z tyłu też coś koło tego, może trochę mniej. Jeśli chodzi o koła to musiałbym spojrzeć bo też nie pamiętam ale jest maks ET jakie można wsadzić (a i tak trzeba było nieco podginać zagięcia przednich błotników) - generalnie równo z błotnikami. Dzisiaj wleciała dwururka od 1,8T i na tym można by powiedzieć zakończyłem SWAPa Do zrobienia jest jeszcze dużo bo trzeba wsadzić manetkę pod fisa, zastanawiam się czy nie przerzucić instalacji od poduch bo mam kubełki z poduchami ale do tego musiałbym wymienić jeszcze 4 pasy żeby podłączyć do nich pirotechnikę bo nie kojarzę żeby u mnie była (wszystko jest ale od gruna zabawy z tym), trzeba przerobić prawą kratkę zderzaka pod kontem ICka i dorobić kierownicę powietrza (środek tymczasowy bo w planach jest FMIC), muszę nieco przerzucić reduktor gazu bo zawadza po puszczeniu rur od turbo, wpadną przednie lampy poliftowe, trzeba podłączyć resztę funkcji od FISa (podpiąć czujnik temp zewnętrznej, klocki, drzwi, kontroli żarówek chyba nie będę robił), potem jeszcze elektryka przednich szyb bo u mnie korbki... Generalnie zabawy mam jeszcze od najebania ---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------
-
układ podciśnienia
Zwróć uwagę na odmę (to takie plastikowe powyginane kolanko który przychodzi do bloku po prawej stronie silnika) bo bardzo często jest pęknięta i puszcza lewe powietrze.
-
układ podciśnienia
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie ADR to wal bo rozbierałem wszystko wokół niego nie raz tak że mogę to robić prawie z zamkniętymi oczami
-
[B5 ADR] Kolejna Audi by Labiel SWAP na APU
Trzeba się jeszcze z nimi pobawić, dać inne dekle i przed sezonem co nie co poprawić bo podciera mi delikatnie z prawej strony tyłu, pewnie o plastikowe nadkole które nieco opadło i odstaje od błotnika i z przodu o lewy błotnik ale to też kwestia zabawy bo widzę że jest źle spasowany i delikatnie bardziej wpuszczony do środka niż ten po prawej gdzie nic nie podciera. Ale do sezony jeszcze sporo czasu więc będzie czas na zabawę. I może wreszcie też te lampy porządnie spasuje bo na razie są bo są. Zgubiłem gdzieś jeden kierunek i trzeba było szybko na sztukę montować te. ---------- Post dopisany 25-11-2012 at 12:59 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2012 at 12:53 ---------- Mała sesja – 21.11.2012 Taka mała sesja jeszcze przed zimą. ---------- Post dopisany 06-06-2013 at 23:52 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2012 at 12:59 ---------- Temat mam cholernie zapuszczony. Jak będzie trochę czasu to może wreszcie trochę go zaktualizuje bo wiele rzeczy w między czasie zrobiłem a się nie chwaliłem: między innymi SWAP na APU.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Był SWAP z ADR na APU