Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM


Dragon32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I oto mam do was klubowicze pytanie które wręcz niszczy mi psychikę

Od samego początku myślałem o zakupie audi a4 b5 1.8t

Jednak każdy mechanik mówi różne rzeczy na temat tej jednostki

Dlatego chciałbym poznać wasze opinie

Czy ten silnik jest awaryjny ?na co zwrócić uwagę? i argumenty za jak i przeciw kupna audianki z tym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche forum to wszystkiego sie dowiesz :)

Silnik to sprawdzona jednostka, która wiele wytrzymuje. Jak bedziesz o niego dbał to będzie ci służył bezawaryjnie długie lata. Podstawa to dobry olej i to pełen syntetyk. Jedziesz po auto to zabierasz VAGa i podłączasz - brak błędów i wartości pomiarowe sprawdzasz.

Jak ktoś ci mówi że 1.8t jest złe to więcej z nim nie rozmawiaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem poprzednia audiczka z takim silniczkiem i jak dla mnie byl bezawaryjny.jedyny minus to ze lubil bezyne a ja mialem ciezka noge:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem poprzednia audiczka z takim silniczkiem i jak dla mnie byl bezawaryjny.jedyny minus to ze lubil bezyne a ja mialem ciezka noge:decayed:

Lubi benzynę, ale i gazem też nie pogardzi.Dlatego też dużo jest zagazowanych 1.8T i nawet po podniesieniu mocy w zadbanym silniku i dobrze dobranej instalacji sprawuje się bardzo dobrze.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak najbardziej godny polecenia, bez problemu znosi lpg i jest podatny na zwiększanie mocy.

Przy zakupie warto sprawdzić dokładnie jego stan jak i osprzęt, który podnosi koszty i zwiększa ryzyko usterek.

Nie wiem czy wszystkie jeździły w trybie longlife czyli wymiana co 30k "oleju" nie najlepszej jakości pozostawiającego sporo szlamu i nagaru przysparzającego później problemy za smarowaniem:facepalm:

Spalanie nie jest takie straszne w porównaniu do silników o podobnej pojemności lecz bez turbiny a jazda zupełnie inna, według mnie o wiele przyjemniejsza.

Za podobne pieniądze chyba nie znajdziesz ciekawszego motoru w a4 z podobnymi możliwościami rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taka jednstke od roku i naprawde jestem z niej zadowolony,zalozylem jej instalacje lpg i chodzi bez zarzutu srednie spalanie 12/100Km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najwiekszym minusem sa krotkie przelozenia co na trasie daje sie we znaki, ale to jest wina bardziej montowanych skrzyn jak samego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczę taki motor od 3,5 roku. Lekko nie ma i od dawna nie jest seryjny. Do tego jest zagazowany. Przebieg około 300 tysięcy i nie ma z nim żadnego problemu więc mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ośce tego problemu nie ma, powiedziałbym że na trase jest idealnie.

dla mnie najwiekszym minusem sa krotkie przelozenia co na trasie daje sie we znaki, ale to jest wina bardziej montowanych skrzyn jak samego silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zbyt malo, wiem ze w osce sa nieco ale to niewiele dluzsze przelozenia ale mimo wszystko... ;) ale nei mozna miec wszystkiego, zawsze skrzynie od 1.9 mozna wsadzic i jechac na trojce 180-200km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I oto mam do was klubowicze pytanie które wręcz niszczy mi psychikę

Od samego początku myślałem o zakupie audi a4 b5 1.8t

Jednak każdy mechanik mówi różne rzeczy na temat tej jednostki

Dlatego chciałbym poznać wasze opinie

Czy ten silnik jest awaryjny ?na co zwrócić uwagę? i argumenty za jak i przeciw kupna audianki z tym silnikiem

A co mówią ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do czynienia z 1.8t q-b6 i oske b5 i w q przy 4000obr mam 140 a w osce 160 takze roznica jest znaczna:wink:

dla mnie to zbyt malo, wiem ze w osce sa nieco ale to niewiele dluzsze przelozenia ale mimo wszystko... ;) ale nei mozna miec wszystkiego, zawsze skrzynie od 1.9 mozna wsadzic i jechac na trojce 180-200km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 147 w Q przy 4000 wiec juz mniejsza ta roznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci ten silnik. mam go od 2 lat. a gaz w nim jest od 5 lat. wszystko super chodzi nigdy nie mialem problemu. przelot na liczniku 232tys km. ostatnio robione logi. jest zdrowiotki. jak o niego zadbasz to bedzie sluzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Mam AJL ośkę, poezja pod nogą, mam porównanie do ADR'a i AFN'a. Trafić na zadbaną jednostkę i dbać o nią. Najprzyjemniejsza jazda jest w trasie, przełożenia nie są krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza ze te silniki strasznie duzo palą . Mnie w miescie przy normalnej jezdze wyszedl niecale 10 litrow benzyny (kola 225/40/18) Dwa razy mierzylem ,pelny bak 100 km i dolewka paliwa na ful. Na komputer spalania nie patrze bo u mnie zawyza . Podstawa to olej pelny syntetyk . Kiedys wyczytalem w "auto -swiat " ze te silniki na gazie wytrzymuja gora 50tys km i potem nadaja sie do remontu ,nie wiem nie znam sie tylko tak pisalo .Niech sie wypowiedza uzytkownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ten auto swiat byl jeszcze za czasow mikserow i innych wynalazkow LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde...no to pięknie :/ moja jeździ na gazie już 100tysięcy, przegapiłem dwa remonty... :(

gaz to zło !!! hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem to mi mówili:

- bardzo dobry silnik

- dobry do gazowania

i jest dobrze od 20kkm chociaż nie gazowałem

spalanie w trasie 8

w mieście na krótkich odcinkach miałem 12

przy mrozach to chyba ze 20l/100km - na krótkich miejskich odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...