Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM


Dragon32

Rekomendowane odpowiedzi

ja już jeżdzę 4 lata i silnik rewelka 250tys , gaz od roku i wszystko w najlepszym porządku, dobry olej to podstawa mniej pali niż zwykły 1.8 następny też będzie 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 2 lata AEB i z czystym sumieniem polecam:decayed:

Znosi super gaz a i silnik potrafi przetrwać długie lata.

Tych mechaników to mijaj tym samochodem z daleka:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że VW tak długo montował jednostki 1,8t w różnych markach mówi sam za siebie. To tak jakby mówić, że 1,9 tdi były nieudane. Miałem 3szt. 1,8t. 2 AEBy a teraz AWT. Jak na razie z żadnym nie miałem problemów. W jednym miałem nalatane 300k i grama oleju nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem uzytkownikiem 1.8T AEB od 4 lat i złego słowa nie powiem.Owszem,czasem brakuje tej mocy,bo człowiek się przyzwyczaił,ale narazie brak kasy na chipa.Ważne żeby auto było zadbane,nie sprawiało problemów i pamiętać o wymianach na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtrącę i ja swoje 4 grosze :) Do nie dawna jeździłem 1,8, ale jestem już po SWAPie na 1,8T. W sumie długo szukałem jakiegoś dawcy. Przeglądając allegro dzień w dzień bardzo często natykałem się na ogłoszenia gdzie zajechany był silnik. A to tłok wyszedł bokiem a to inne takie. Generalnie silnik za***iście przyjemny w jeździ. W porównaniu z wolnossącym nie oszałamia wcale różnica w mocy tylko elastyczność. Jedziesz na 4ce, masz 2tyś obrotów, wciskasz gaz a on przyśpiesza tak jakbyś w wolnossącym miał ze 4 tyś.

Minus tego silnika jest taki że ciężej dostać zadbany egzemplarz niż wolnossaka. Tak jak każdym uturbionym autem trzeba umieć jeździć. Wolnossaka raczej ciężej zajeździć niż uturbione auto. Dorwie takie jakiś młodzik, odpał po nocy, ogień na tłoki itp Dodając do tego Polską mentalność lania najtańszego oleju wiele nie trzeba żeby zajechać taki motor. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

---------- Post dopisany at 01:10 ---------- Poprzedni post napisany at 01:07 ----------

Aha, a co do przełożenia skrzyń, nie wiem jaką ja dokładnie mam ale w porównaniu do wolnossącego 1,8 jest o wiele dłuższa. W APU przy 6tyś na 2 biegu miałem ponad 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Posiadaczy Audi z motorownią 1.8T

Jestem nowy na forum i mam zamiar nabyć auto z takim oto silnikiem . docelowo ma być A4B5 1.8t

początkowo szukałem zwykłego 1.8 bez dmuchawki ale natrafiłem na B5 1.8T z jednym mankamentem ze strony technicznej a mianowicie gruba warstwa czarnego nagaru pod korkiem wlewu oleju i na osłonce wałka rozrządu co morze być powodem gromadzenia się takiego nalotu czy to jest poważna wada ? auto sprowadzone z niemiec z przebiegiem 206 kk.

pozdrawiam łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

gruby nagar olejowy świadczy o tym że olej nie był za często wymieniany w tym aucie bądź był wymieniany w trybie longlife co 30000km, rezultatem tego jest właśnie szlam w silniku

zmierz przede wszystkim w takiej sytuacji ciśnienie oleju bo to jest szybka droga do zatarcia silnika - można to porównać do zawału i otyłości holesterolowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym przydałoby się zwalić michę i sprawdzić/wyczyścić smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posciemniaj ze taki nagar to silnika juz koniec i w ogole... moze zejdzie z ceny a co utargujesz to bedziesz mial kwote awaryjna na doprowadzenie silnika do ludzi, bo tak naprawde nie jest powiedziane ze na bank bedzie wszystko ok po wymyciu go od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musisz go remontowac czy nei to wyjdzie dopiero

1. musialbys zrobic plukanke silnika przy zlewaniu starego oleju

2. zdjac pokrywe zaworow i miske olejową i wyczyscic wszystko co sie da i co jest wtedy widoczne, szczegolnie pompe oleju

3. zalac swiezy olej i filtr

4. dopiero wtedy pomierzyc wszystko, czy cisnienie oleju dobre i czy kompresja na chlodnym silniku tez dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musisz go remontowac czy nei to wyjdzie dopiero

1. musialbys zrobic plukanke silnika przy zlewaniu starego oleju

2. zdjac pokrywe zaworow i miske olejową i wyczyscic wszystko co sie da i co jest wtedy widoczne, szczegolnie pompe oleju

3. zalac swiezy olej i filtr

4. dopiero wtedy pomierzyc wszystko, czy cisnienie oleju dobre i czy kompresja na chlodnym silniku tez dobra

ja właśnie tak zrobiłem w mojej + wymieniłem pompę i czujnik ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jeździe jak emeryt udało mi się zejść do 5,7 na 100km a przy ostrym deptaniu to 12 mało ;)

To co ty, dwa cylindry odłączyłeś czy co? :P

Co do bezawaryjności to powiem tak. Silnik dobry, ale jak każdy silnik w nieodpowiednich rękach potrafi zostać zarżnięty więc trzeba uważać co się kupuje. Śledziłem allegro przez 1,5 roku w poszukiwaniu anglika pod SWAPa i była cała masa A4 typu "auto w 100% sprawne tylko w silniku coś stuka i świeci się kontrolka oleju". Pękniętych bloków, głowic, tłoków wychodzących bokiem to nawet nie zliczę. Był czas gdzie nawet zwątpiłem w ten silnik bo było tak dużo ogłoszeń z zajechanymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :) jestem nowym użytkownikiem tego forum i również podpinam się pod ten temat. Chcę kupić sobie właśnie takie auto tylko dodatkowo z napędem Quattro, z tego co przeczytałem do silników jest znikoma ilość zastrzeżeń czy do napędu 4x4 również? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka siedlczaninie

co do napedu, sam w sobie jest bezobslugowy i bez awaryjny

jedyny minus to luzy ktore robia sie w sposob naturalny, objawia sie to stukaniem mechanizmu roznicowego przy zmianie biegow, mozna nauczyc sie umiejetnie zmieniac biegi zeby nei stukalo i da sie do tego przyzwyczaic, podobno takie luzy sa czasem juz w nowych autach o znikomym przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten silnik każdemu z czystym sumieniem. Mam taki od roku w A4 B5 1999r i jestem mile zaskoczony jego apetytem na paliwo.

Jest zagazowany i pali około 12l i 13l z klimatyzacją i to w cyklu miejskim( bez modów i chipa ). Jak na swoje lata i przebieg 170 tyś.km jest w bardzo dobrej kondycji i nie miałem jeszcze nawet najdrobniejszej awarii. Padła pompka od centralnego i rozrusznik, ale to normalne po latach użytkowania.

Na początku bałem się tego silnika bo też czytałem jak to turbo lubi padać i ile kosztuje naprawa, a do tego że pali jak smok. Teraz szukam następnego w nowszej budzie i też z takim silnikiem bo już wiem że nie ma się czego obawiać. No i właśnie jest problem bo nie mogę trafić na takie auto, same diesle i to daje do myślenia. Nikt nie chce sprzedać?

Gdyby ktoś słyszał to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu Avanta 1,8T 2001 z kwietnia(ostatnie modele szły chyba).Wcześniej miłem sedana 1,6 ale skasowałem :kwasny: Mam problem z rozrządem konkretnie łańcuchem chodzi jak tdi.Prócz tego ostatnio zapaliło się EPC VAG wykazał G28 :facepalm:Mimo tego jeździ mi się super ma kopa :).Planuje gazowanie ale słyszalem że głowice nie wytrzymują.Gazownicy proszę o opinie.Sym.sil.AWT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik lepiej na gazie chodzi jak na benzynie jak jest dobrze zalozony... ile jeszcze będzie zapytan ze "ktoś powiedział ze na gazie cos się sypie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ogarnij ten łańcuch i sprawdz ciśnienie oleju. Co do LPG to chodzi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...