Treść opublikowana przez diesel1473
-
spadajaca osłona przegubu
Mialem to samo jak zmienilem oslone na nieoryginalna. Dopiero jak kupilem oslone w ASO , oslona przetala spadac. Zamiennik jest do kitu, wiec nadaje sie tylko do kosza na smieci. Musisz kupic oryginal. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Chip tuning Audi ze skrzynią biegów Multitronic
Panowie Odswiezam kotleta !!! Ktos chipowal multitronica w B8 w silinku diesla? Jak sie sprawuje? Prosze o sugestie :-)
-
Chiptuning skrzyni biegów Multitronic
Kamil, dzieki za odpowiedz. Duzo zrobiles jus km po czipie? Czuc przyrost mocy? Noi czy przegramowali Ci skrzynie?
-
Chiptuning skrzyni biegów Multitronic
Witam, Panowie jak w temacie. Interesuje mnie chip tuning multitronica. Mam 2.0 tdi 143 km i chcialbym podniesc moc do ok.170 KM. Ma ktos z Was jakies doswiadczenie z ta skrzynia? Jak sie sprawuje po czipie i czy wytrzymuje moment? Wiele jest tematow zwiazanych z chip tuningiem, ale tematow dotyczacych multitronica nie znalazlem. O opinie prosze osoby, ktore maja taka skrzynie i czipowaly swoje auta. Z gory dziekuje.
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Witam, Mam pytanie. Jak wyglada chip tuning w multitronicu? Czy ktos z Was robil lub ma doswiadczenie z tym? Chcialbym sobie troszke podniesc moc, ale boje sie o moj automat. Wszelkie sugestie mile widziane.
-
skrzynia multitronic w trybie S
Nie sprawdzalem tego na tempomacie, ale u mnie jest tak samo czyli w trybie S dochodzi do 7 biegu i o 8-mym biegu nawet nie mysli. Najwidoczńiej wszystko jest OK.
-
Problem z moca, dusi szarpie i kopci przy ruszaniu
Sprawdz EGR. U mnie wlasnie byly takie objawy przy niesprawnym zaworze. Zdejmij na probe wezyk z EGR i zobacz czy cos sie zmienilo.
-
trzesienie podczas gaszenia
Pisalem, ze EGR wymieniony na nowy, a wiec co za tym idzie gruszka tez.
-
trzesienie podczas gaszenia
Hmmm... To jak wyjasnic to, ze wszystko wrocilo do normy po zmianie EGR? Szkoda tylko, ze na tak krotko. Moze to byc wina vacum pompy, ktora podaje za male cisnienie do klapy gaszacej? Sam silownik ogladalem podczas gaszenia i chowa sie tak jak powińien.
-
trzesienie podczas gaszenia
Wszystkie mocowania sprawdzone, poduszki silnika wymienione na nowe oryginalne. Problemu doszukuje sie gdzies przy EGR/klapie gaszacej badz sterowaniu/podcisnieniu. Wymiana EGR pomogla, ale tylko na 4 dni. Wtedy zadnych ojaow telepania niebylo, a silnik pracowal gladziutko. Teraz znow gasnie zle i telepie.
-
trzesienie podczas gaszenia
Panowie, pomocy. Mam nastepujacy problem. Trzesie mi silnikiem podczas gaszenia , jak rowniez jest twarda praca silnika na biegu jalowym. Pierwsza diagnoza EGR. Wymiana na nowy, auto znow zaczelo ladnie gasnac i ladnie pracowac. Niestety trwalo to tylko 4 dni. Gdzie szukac przyczyny? Wydalem na nowy EGR 400 PLN , a auto znow ńie domaga. Macie jakies pomysly? Moze zawor N289 lub N18? Prosze o sugestie.
-
Poduszka silnika
Dzięki za info. Zapowiada sie troche trudnej roboty. Mam nadzieje, ze sie uda.
-
Poduszka silnika
CARLO czy udało Ci się ostatecznie wymienic ta poduszkę? Dzis walczyłem z nią i niestety poległem , a dla mnie jako laika ten rysunek jest mało czytelny. Które elementy trzeba odkrecic zeby te ustrojstwo wyjąć?
-
Szarpanie, drżenie...
Panowie, Jestem po wymianie 2 oryginalnych poduszek z ASO pod silnikiem i 1 pod skrzynia biegów. Po tym zabiegu silnik na biegu jałowym bardzo sie trzęsie, doszlo jeszcze do tego przemieszczanie sie lewarka zmiany biegów przód-tył przy nagłym operowaniu gazem. Ile jest poduszek pod skrzynią w AWX-ie? CZy rozwalona poduszka na pasie przednim może dawać takie objawy? Gdzie szukać przyczyny?
-
Przepustnica EGR - PILNE
Daj znać jak efekty?
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Dziekuję kolego. Właśnie tak zrobiłem. Samochód stoi już w warsztacie no i oczywiście kilka stówek mniej w kieszeni. Tak to jest jak ktoś sam wymienia.
-
[B6 AWX] Kruciec plastikowy cieknie
Detter czy rozwiązałeś problem? Mam tą samą usterkę, a koledzy mówili o kroćcu do B5, a nam potrzebny do B6. Tam chyba idzie metalowy? Prosze daj znać czy jest jakiś zamiennik i czy rozwiązałes ten problem.
-
A4 B5 ADR ADP Termostat
Panowie błagam pomocy. Wymieniałem dziś czujnik i niestety tak to zrobiłem niefortunnie, ze ułamało mi się kawałek gniazda. Teraz nie wiem jak to ma wyglądać, a czujnik na tych pozostałościach sie nie chce trzymac. Spinka jest cala tylko nie ma jej za co zaczepic. Bede wdzieczny jak ktoś podeśle zdjęcie ze swojej Niunii lub pokaże to w ETCE. Z gory dziekuje.
-
silnik 1.9 SDI 75PS zalety i wady
Byłem użytkownikiem Seata Ibizy 1.9 sdi. Jeżdziłem nim ponad 5 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Dynamika do miasta całkiem niezła, gorzej na trasie, ale tragedi nie ma. Do 140 km/h całkiem przyjemnie sie jedzie. Doswiadczony kierowca da sobie rade. Największy plus to małe spalanie i bezawaryjność. Brak turbiny- tam nie ma co poprostu się psuć. Zawsze bede polecał ten silnik - jest nie do zajechania!!!
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Panowie proszę powiedzcie jak wymienić czujnik cieczy chłodzącej. Przeczytałem wszystkie posty, znalazłem jego lokalizację , ale za nic na świecie nie dam rady go wypiąć. Proszę o poradę...
-
[ALL B5] Mój najnowszy zakup ;)
Jaki by nie byl. Gratulacje
-
[B6 AVF] Działanie tempomatu
Dziekuje za tak liczną odpowiedz. Niestety chyba bez Vaga się nie obejdzie. Na czym miało by polegac kodowanie i czy da sie to zrobic vagiem?[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2009, 19:48_________________________________________________Problem rozwiązany. Winny był czujnik przy pedale sprzęgła. Po wymianie tempomat śmiga, aż miło. Cena w ASO 62 PLN
-
[B6 AWX] A4 + BLACK EDITION nowe foty 19 czerwca
Bardzo ładna ,żal się pewnie rozstawać. Ile kosztowało pomalowanie dokładek w kolor?
-
[B6 AVF] Działanie tempomatu
Odświeżam temat. Mam ten sam problem. Mam manetkę oryginalną od tempomatu, lecz on nigdy nie działał. Czy tempomat ma swoją kontrolkę w zestawie wskaźników,bo u mnie nie świeci. Bezpieczniki sprawdziłem i są OK. Moze ktos znalazł rozwiązanie problemu?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
...forumowiczów. Jestem nowym i szceśliwym posiadaczem Audi A4 2002 1.9 tdi 130 km.