Treść opublikowana przez tomash77
-
[B5 AFN] Czy jest jakiś limit w SERVICE OEL?
Dzięki wielkie!!! Mnie też jeden wkręcał, że może kiedyś nie odpalić
-
[B5 AFN] Czy jest jakiś limit w SERVICE OEL?
Witam! Mam mały problem, otóż pojawił mi się na wyświetlaczu km komunikat SERVICE OEL. Mechanicy, którzy mi wymieniali olej 2 miechy temu zapomnieli żeby tam zmienić. Jutro mają mi to wykasować VAGiem ale mam pytanko w związku z tym. Otoż czy jest jakiś limit w km ile mogę przejechać z takim błędem lub ilość uruchomień? Boje się żeby się nie zdarzyło tak, że gdzieś pojade i w końcu autko mi nie odpali. Autko to A4ka 1.9 tdi 110km model 2000
-
Jak usunąć uchwyt telefonu z podłokietnika
Witam. W swojej A4ce B5 we wnętrzu podłokietnika mam zamontowany taki wysuwany uchwyt na telefon, przyciska się 1 przycisk i wyskakuje do przodu. Denerwuje mnie to troche i dla mnie jest bezużyteczne a poza tym zajmuje mi miejsce w schowku. Próbowałem to wymontować ale nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś z was już to robił? Byłbym wdzięczny za wskazówki
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
Z tego co widziałem to mechanik, popryskał jakimś sprayem po turbinie, ściągnął jeden wężyk od niej i wsadził palca do środka turbo. Błąd oczywiście wykasował. Mam u siebie drugiego mechanika, zdolnego łebka ale teraz jest na urlopie i musze poczekać aż wróci do domu i zapytam się go o te logi dynamiczne. Narazie nie będe kupywał turbiny, poczekam na tamtego mechanika i zobacze co on powie na to, może rzeczywiście gdzie indziej tkwi przyczyna. Wiesz myślałem, że to może powodować jakaś dziura w intercoolerze (miałem podobny problem w CDI-ku w Sprinterze a tam to było przyczyną) ale nie widać nic.
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
AWX? Jak mój jest AFN!!! AWX jest na pompowtryskiwaczach to będzie pasował????
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
Mechanik stwierdził, że turbina się powoli kończy Jest olej w niej. Już rozpocząłem poszukiwania nowej. Może ktoś się orientuje jak to jest z regeneracją?Cena, efekty itd
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
Niestety nie znam. Jutro mam jechać do mechanika to się dowiem co się dzieje. Najciekawsze jest to, że gdy pojawi się błąd i tzw praca serwisowa silnika i wyłączy się silnik nawet podczas jazdy na chwile i potem znowu uruchomi to tak jakby komputer się "resetował" i działa wszystko poprawnie
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
Witam wszystkich. Mam pewien problem z doładowaniem w mojej A4 110KM (245tys km). Jakiś czas temu zauważyłem spadek mocy, pojechałem do mechanika, na VAGu wyszło, że jest brak doładowania, podkręcił mi coś na turbinie (jakiś zawór chyba) i było prawie OK, łapał moc przy ok 3 tys obr ;/. A teraz znowu zauważyłem spadek mocy, nie idzie tak jak trzeba. Byłem dziś u mechanika i znowu był błąd, mam jechać w środe na sprawdzenie turbiny. Bardzo się nie znam ale intercooler jest troche zaolejony. Czy to może oznaczać że turbina padła? Co może być przyczyną takiego zachowania auta?
-
Co Cię denerwuje w audi A4
A mnie denerwuje ta rączka do regulacji wysokości fotela kierowcy, jest z lewej strony i zawsze przy wysiadaniu nogawka spodni zaczepia o nią
-
[B5 AFN] Problem z popielniczką
HEHEH no widzisz. U mnie z lewej strony jest 1 zębatka a z prawej są dwie. Po środku jest jakaś "rolka" coś jak sprężyna taka żeby to gdzieś zaczepić i żeby się zwijała. Te zębatki są połączone takim wałkiem. Powiem Ci że zaczął mnie szlag trafiać i to rzuciłem, nie palę fajek więc popielniczka nie musi sie automatycznie mi otwierać. Dzięki za pomoc Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Problem z popielniczką
Dzięki za rade. Już ją wymontowałem ale....jest znowu problem Chodzi o to, że bardzo nie wiem jak to ma być teraz, założylem to ale nie otwiera się automatycznie tylko trzeba pociągnąć ją do siebie, ale przynajmniej się domyka
-
[B5 AFN] Problem z popielniczką
Witam! Mam mały problem z popielniczką w moim A4 B5 model 2000. Przy sprzątaniu samochodu otworzyłem popielniczkę i już jej nie mogłem wsunać (tej kieszeni), dochodzi do pewnego miejsca i coś ją "trzyma", nie pozwoli jej zamknąć. Próbowałem wyciągnąć tą całą kieszeń, siłowałem się z tym ale nic z tego, boję się żeby czegoś nie urwać lub ułamać. Miał ktoś z was podobny problem? Proszę o radę i pomoc
-
[B5 AEB] Brzydki zapach po wyłączeniu klimatyzacji
Ja mam podobny problem w swojej B5. Klima była niedawno odgrzybiana w serwisie za pomocą środka wpuszczonego w kanał przy filtrze przeciwpyłkowym i w nawiewy. N a początku wszystko było OK ale potem pojawił mi się problem w postaci niemiłego zapachu po włączeniu ECON. 2 tygodnie temu założyłem nowy filtr przeciwpyłkowy i problem nadal jest. Zapach jest taki jakby jakieś stare skarpetki siedziały w nawiewie. Po włączeniu klimy jest OK ale na nawiewie nieciekawie. Ten zapach trwa ok 5-10 min od włączenia ECON. Już mnie szlag trafia z tym. Proszę o pomoc
-
kontrolka AIRBAG
Bajer rzeczywiście niezły, chociaż szczerze mówiąc uwierzylem w niego. Wiem jakie jaja elektronika zrobić i jakie producenci zonki podłożyć więc mnie to nic już nie zdziwi. A to Audi napewno nie jest po wypadku
-
kontrolka AIRBAG
Wielkie dzięki za pomoc. Jeszcze dziś pojadędo znajomego mechanika, podłączy mi go pod komputer i sprawdzi co się dzieje. Myślę, albo skądś sam wyskoczyl błąd lub może coś się dzieje z jakimś czujnikiem od poduszek. Miałem niedawno tak samo w VW Vento. A swoją drogą za granicą to też się znają po chu...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Mam na imie Tomek, od kilku dni jestem posiadaczem Audi A4 Avant 1.9 TDI 110 KM, czy szczęsliwym, okaże się w trakcie ekspolatacji. Cieszę się, ze istnieje w internecie takie forum jak to, napewno będzie to źródło wielu pomocnych ięnformacji i rad dla mnie. Ja w miare swoich możliwości będe się starał także dzielić się swoją motoryzacyjną wiedzą. Pozdrawiam wszystkich członków Audi A4 Klub Polska
-
kontrolka AIRBAG
Witam, Kilka dni temu zakupiłem w Niemczech Audi A4 Avant 1.9 TDI z 1999 r (model 2000) i na tablicy rozdzielczej, a dokładnie na cyferblacie prędkościomierza świeci się czerwona kontrolka AIRBAG. Samochód napewno nie był bity, sprzedający w komisie twierdził, że Audi ma zasadę sprawdzać co 100 tys km stan poduszek powietrznych i dla przypomnienia zaświeca się ta kontrolka. Czy ktoś wie coś na ten temat? Czy jest to prawda? Jeśli tak, to czy ta sytuacja wymaga odwiedzenia serwisu Audi czy normalny mechanik może to zrobić, jesli posiada te wszystkie komputery