Treść opublikowana przez Reeno
-
skrzynia-trojka sie rusza ,czworka nie wchodzi- HELP!!
Ja tam tez bym najpierw rozebrał i zobaczył co się popsuło i ile naprawa. Kupić zawsze zdążysz
-
skrzynia-trojka sie rusza ,czworka nie wchodzi- HELP!!
Ja tez obstawiałbym synchronizator ale najpierw sprawdz mechanizm lewarka, jeśli to nie przyniesie efektu niestety trzebaby zajrzeć do wnętrza skrzyni
-
[B5 AFB] PROBLEM TIPTRONIC ??
Jeśli chodzi o olej bardzo dobra decyzja. Natomiast jeśli chodzi o sterownik może być problem z poprawnym działaniem skrzyni, trzeba by przeprogramować. Nie mam 100% pewności ale postaram się dowiedzieć i napiszę [ Dodano: 11-05-2007, 14:22 ] Z tego co się dowiedziałem możesz mieć problemy z innym sterownikiem - nie są kompatybilne więc trzebaby zmienić mapy :frown:
-
Cos chyba przesadzilem , az sie zadymiło
Raczej się sprzęgiełko przypaliło ale chyba tak od razu się nie zepsuje Poganiaj dalej tylko nie strzelaj ze sprzęgła
-
AUTOMAT - A4 B6-tiptronic-BRAK SKRZYNI (czasami)
Sprawdź też kostki połączeń przewodów przy skrzyni pod autem. Też w tipie barata mieliśmy problem z komunikacja między silnikiem a skrzynią a w warsztacie nawt tam nie zajrzeli - podłączyli jedynie kompa i powiedzieli ze nie ma komunikacji. Po wymianie kostki komunikacja wróciła jednak nie miałem takich problemów jak ty. Jak znajdziesz przyczynę napisz co to!!
-
[B5 AFB] PROBLEM TIPTRONIC ??
Tak jak Norbi napisał - wejdzie 6l. Tylko po nalaniu połowy odpal silnik i po zmieniaj biegi jeden raz wszystkie wystarczy i dolej resztę. Z tego co wiem a wymieniałem już dwa razy olej w tipie to tylko ATF zalecany przez producenta i żaden inny. Jeśli chodzi o vaga to tak powinno być ale niestety nie każdy to robi Przy wymianie nie zapomnij wszystkiego dobrze wyczyścić szczególnie magnesów z opiłek metalu. U mnie po I wymianie ustąpiło szarpanie. Miłej pracy. Napisz jak poszlo
-
[ALL] Olej w automacie - zmieniać czy nie ?
Mój brat ma automat w A6 tiptronic. Audi zgadza się podaje że oleju w automacie się nie wymienia ponieważ po ok 200-250 tyś km bez wymiany oleju wymienia się skrzynię. Każdy dobry specjalista od ASB zaleca a wręcz nakazuje wymianę oleju maks co 60 tys km w każdym automacie. Należy wymienić filtr i odessać stary olej ponieważ wszystko nie spłłynie. Wymienić też trzeba uszczelki i wyczyścić magnezy z opiłem metalu. Olej jak jabardziej ten zalecany przez producenta (do AUDI jest to ATF i jest on dosyć drogi ok 60 zeta za litr) Temat automatu mam na bieżąco ponieważ sporo jeżdże brata tiptronikiem. Olej nie wymieniany traci swoje właściwości smarujące co przy automacie jest gwoździem do trumny-olej po rozgrzaniuu robi się jak zupa i nie trzyma ciśnienia. WYMIENIAJCIE OLEJ W ASB!!!To tańsze niż wymiana skrzyni!!
-
mieszanie pół syntetyka z full syntetykiem
jeżeli masz full synthetic to możesz dolać każdy olej nawet mineralny LOTOS :lol:Lepiej żeby był kiepski ale był niż dobry a za mało. W drugą stronę też nic się nie stanie chyba że dolejesz kujawskiego Ale wymienić nie zaszkodzi - koszt nie aż taki duży a bedziesz miał pewność co masz w środku - przynajmniej teoretycznie
-
skrzynia-trojka sie rusza ,czworka nie wchodzi- HELP!!
No niestety zły znak...mechanik ma rację bez zajrzenia do skrzyni niewiele sie dowiesz :frown:
-
nowa skrzynia inne przełożenia
Jak obroty spadły znaczy lepsza :biggrin: Może sporo nowsza od poprzedniej więc ma już inne przełożenia
-
Nowicjusz - wątek powitalny
No cześć witaj i jak już kolega wcześniej zauważył zawiasów szukaj w innym dziale
-
[B5 2.8 Q Avant]Kocurek ze Szczecina
Fajne fele świecą się w amerykańskim stylu - ładniutkie!! Autko też bardzo fajne - ja tylko wolałbym TDI
-
[audi a4 b5 1,6] Czerwoniutka A4 (nowe zdjęcia dodane)
No fajna, fele ciekawe. Ja bym zglebował troszke i lampy zmienił
-
[A4 B5 1.9 tdi] srebrna strzała... :P
Fajna....Właśnie szkoda że nie AVANT :twisted:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam!! Obecnie jeżdżę Vectrą ale miałem juz AUDI i następny samochód też będzie AUDI. Obecnie szukam A4 Avant 1.9 TDI 110KM. Dołączyłem do Was w celu poszerzenia wiedzy na temat tych wspaniałych samochodów... Pozdrawiam wszystkich i miło mi gościć wśród fanów AUDI