Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bialy4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bialy4

  1. Mam dylemat odośnie sondy.Szukałem w innych tematach ale nic nie znalazlem.Czy może mi ktoś pwiedzieć jakie są ( i czy wogóle są) objawy padniętej sondy,bo cos mi szwankuje silnik (kicha,prycha,nie równo chodzi i nie równo przyspiesza).Nie mam możliwości podpięcia pod vaga bo go nie mam ale byłem u mechanika i wyskoczyły błędy adaptacja sonby lambda i czujnik halla.Po wykasowaniu samochód wrócił do normy ale po tygodniu objawy powróciły.Niestety nie bede co tydzień jeździł na kasowanie błędów bo to nie o to chodzi.Dodam że ta niepokojąca praca silnika zaczęła się nie długo po zagazowaniu auta.Może ktoś mi pomoże w tej kwestii Bo wątpię że to jest wina uszkodzonej plecionki bo wcześniej mimo jej wady było ok.
  2. Miałem to samo w poprzednim aucie.Założyłem nowe tarcze i klocki no i co-próba hamulców-100km/h i pedał hamulca do końca :twisted: Hamował nieżle ale mądry Biały nie wpadł na to i nie doczytał że nowe klocki i tarcze powinny przejeździć conajmniej 500 a nawet 1000 km żeby się dobrze ułożyły.Wyjąłem tarcze i co cała fioletowa Przetaczałem je ale na niewiele to pomogło-klocki się po prostu na nich paliły zmieniałem co 5000km.Może ta przyczyna jest i u Ciebie
  3. bialy4 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    pre_pl, Daj spokój poprostu miałem taką przypadłość.Jak Możesz to powiedz z kąd masz takie piękne schemaciki
  4. A nastawnik przepustnicy można się do niego dobrać i wyczyścić :?:
  5. bialy4 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Pewnie że jest łańcuch z tyłu głowicy.Łańcuch bedzie kosztował ok 100 napinacz nie wiem bo nie wymieniałem.Co do awaryjności to się pusją przynajmniej u mnie.Zaraz po zakupie auta pękł mi właśnie ten łańcuch.O skutkach chyba nikomu nie musze mówić. pre pl zauważ że ADR ma 20V,a więc co za tym idzie muszą być dwa wałki rozrządu-to czym jest napędzany ten drugi wałek-właśnie tym łańcuchem.
  6. bialy4 odpowiedział(a) na Furio temat w Audi A4 B5
    to wydech też ma się do spalania.Dobrze wiedzieć bo u mnie poszła plecionka i silnik zaczął głupieć(Nierówno pracuje i falują obroty)Przeczyścilem przepustnicę ale to nie wiele pomogło.Jakie mogą być koszty takiej plecionki z wymianą bo pytałem się u dwóch speców to poniżej 200 nie schodzą :shock:
  7. bialy4 odpowiedział(a) na dave temat w 1.8
    ja miałem przytkaną odmę ale tą ze skrzyni korbowdowej.Poprostu ten przewód co idzie od bloku silnika do przewodu powietrza był zagięty i ogólnie było tam trochę szlamu. Sprawdzałem u siebie-też podskakuje jak się go nie zakręci ale tak powinno chyba być i się tym nie przejmuje.
  8. Właśnie u mnie jedna wtyczka jest 4-o pinowa podpięta do jednego czujnika a druga 2-u pinowa wolna.Jak patrzyłem w takim samym silniku to ta 2-u pinowa była podpięta pod czujnik obok,którego ja nie mam i nie mamnawet pojęcia do czego on służy.
  9. bialy4 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    MAJKI_3646, I co poprawiło się u Ciebie bo ja mam teraz taki sam problem i nie wiem jak to zdiagnozować.Może ktoś inny miał kiedyś podobne objawy lub wie coś na ten temat.
  10. bialy4 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Też mi się wydaję że nie warto się bawić w dolewki lepiej zmienić.Podobno dobry jest MOTUL. http://www.allegro.pl/item148397958_olej_przekladniowy_motul_motyl_gear_1_l.html Choć ja w poprzednim aucie wlałem MOBIL i nie narzekałem.
  11. Też mi się tak wydaje.Poza tym jeden czujnik tam jest.Ale jest jeszcze miejsce na jeden no i ta nieszczęsna nigdzie nie podpięta kostka.
  12. Nie wiem jak jest z metalikami.Myślę,że powinieneś poczekać aż dokończy swoje arcydzieło jeżeli coś zwali to niech poprawia.A co do tego papieru to słyszałem że stosuje się takie metody.
  13. Pewnie że nie jest tak źle.Jest w sam raz :twisted:
  14. Zdjęcia były robione tel. i w dodatku wieczorem. I nie ma żadnych błędów.
  15. Zgodzę się z Tobą i dlatego ja osobiście wybrał bym wariant drugi :razz:
  16. Witam.Ostatnio jak się dobierałem do przepustnicy zauważyłem,że z tyłu głowicy (ADR) jest jedna wtyczka nigdzie nie podpięta.Pomyślałem że to nie możliwe,że w takim aucie fabrycznie ktoś zostawiłby nawet nie zaślepioną wtyczkę.Po dłuższych oględzinach stwierdziłem że powinna ona być wpięta z tyłu głowicy obok tej z 4 kablami.Jest tylko mały problem ponieważ tam powinien zapewne znajdować się jakiś czujnik a tam jest włożona zaślepka.Co to za czujnik i do czego służy niestety nie wiem :?: Proszę o pomoc.
  17. Ta antena jest od tel.Antena od radia ma swój początek tak jak pisał Hugo, czyli na ogrzewaniu tylniej szyby potem przechodzi w tylni prawy słupek gdzie znajduje się wzmacniacz, a swój koniec(ISO) powinna mieć w konsoli środkowej.Może gdzies się zawieruszył-poszukaj dokładnie.Wtyczka powinna wyglądać tak: http://www.allegro.pl/item146570452_redukcja_przejsciowka_antenowa_din_iso_wtyk.html
  18. Jak je połączysz ze sobą to stanie się to o czym pisał spanky,
  19. Nie wiem jak u Ciebie ale ja mam takie same zegary jak Ty i u mnie jest podpięta tak jak powinna być czyli do czujnika pod zbiorniczkiem.Może poprostu masz wymieniany zbiorniczek i nie ma w nim tej opcji
  20. To na 100% od zbiorniczka-powinna być wpięta od spodu.Wiem bo wczoraj tam grzebałem :mrgreen:
  21. Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.U mnie autko zaczęło nie równo chodzić na benzynie i słabo przyspieszać(Na gazie Ok).Pojechałem do mechanika podpiął pod pod komputer i wywalił błąd z czujnikiem halla i adaptacja sondy lambda.Po sprawdzeniu okazało się że napięcie na niej wynosi na wolnych obrotach 0,04 V -w przybliżeniu.Mechanik powiedział że sonda ma za małe napięcie.Moje pytaniebrzmi czy można ją jakoś zadaptować czy trzeba ją poprostu wymienić bo mi się wydaje że raczej to dru gie .A może to nie wina sondy tylko czujnika halla.Dodam jeszcze ze po wykasowaniu tych błędów auto zaczęło jeżdzic normalnie a teraz są podobne objawy.
  22. Tez mam coś takiego ale u mnie to nie jest ani skrzynia ani poduszki czy też kolektor.To poprostu łącznik elastyczny układu (jak kto woli plecionka,czy tam harmonijka) wydechowego się rozsypuje i puszcza tam spaliny co daje taki dżwięk.
  23. Jeśli tego nie wiesz to lepiej wymień cały komplet (pasek i rolki).Tu nie ma co gdybać wytrzyma :mrgreen: czy nie wytrzyma :twisted:
  24. Ja również nie wymieniałem pompy w ADR jest przecierz napędzana paskiem klinowym i nawet jak by się rozsypała :smile: lepiej nie :smile: to i tak nie uszkodzi rozrządu.
  25. Słyszałem że powinny wytrzymać 200 kkm ale na 100% nie wiem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.