Treść opublikowana przez bialy4
-
[B5 1.8] Dziwne dzwięki z silnika. Coś jak cykanie !
Tego się nie wymienia tak często jak rozrządu z przodu-przynajmniej mi się tak wydaje ale jak auto ma przebieg powyżej 150 kkm to lepiej tam zajrzeć przynajmniej wymienić łańcuch bo po tym przebiegu już by się przydało.Ja mam książkę z servisem do końca-przebieg 165 kkm (nie chce mi się jednak wierzyć że orginalny) i łańcuch się zerwał.Przy okazji wymiany łańcucha można sprawdzić kondycję napinacza.Ale ja na Twoim miejscu to zastanowił bym się czy te odgłosy to napewno ten właśnie napinacz bądź łańcuch. Dodam że ja zrobiłem głowicę wymieniłem wtedy przedni rozrząd i łańcuch z tyłu ale napinacza łańcucha nie wymieniałem bo nie było takiej potrzeby.
-
[ALL B5] GAZ
Nie wiem jak kto ale jeśli za ta samą cenę to ja wziął bym tą z LPG :razz:
-
[B5 1.8] Dziwne dzwięki z silnika. Coś jak cykanie !
To nie jest takie proste.Tu chodzi o napinacz drugiego wałka rozrządu,Jak zauważyłeś pasek napędza tylko jeden wałek z tyły głowicy z pierwszego wałka jest łańcuch,który napędza drugi wałek,ten łańcuch jest właśnie napinany tym napinaczem o którym mowa.Koszty takiej naprawy nie są przyjemne.Mi pękł ten łańcuch nie wiadomo dlaczego-skutki: katastrofalne do roboty cała głowica.
-
[B5 1.8T] Zmiana silnika na 2.7 bi-turbo
A co powiecie na tą przeróbkę RS'a z 2000 czy 2001roku. http://www.h-o-t.pl/slow/samochody.php?dir=0
-
[ALL B5] GAZ
Ja mam instalacje składaną z różnych podzespołów-Na Omegas mnie nie stać U mnie wtryski też delikatnie słychać ja mam listwę REG ale listwa bosch to zagłusza cały samochód jak byłem na założeniu gazu to podjechała A8 2.8 z tymi właśnie wtryskami,jak otworzył maskę to tylko cykanie było słychać.U mnie też podkręcał ciśnienie przy reduktorze i teraz jest ok.
-
[ALL B5] GAZ
Miałem w tym tygodniu identyczny problem.Przejeżdziłem z gazownikiem za 100 gazu i nic-objawy szarpał przy redukcjach i podczas gwałtownego przyspieszania było szarpnięcie. Normalnie wychodziłem z siebie(miało być tak pięknie :???: ).I w końcu udało się przejechałem ze 30 kilometrów jazdą standardową na benzynie,komputer narysował mapę benzyny i i jednocześnie mapę dla gazu.Na podstawie punktów z tej mapy komp automatycznie dobrał sobie optymalne ustawienia. A u Ciebie jakie są objawy :?:
-
Jaki aku do 1,8?
Dzięki za podpowiedź wstawie 60 Ah.A co do kodów to jak odczytać z tego kodu rodzaj wyposażenia-chyba musi być do tego jakaś ściągawka co jaka litera w kodzie oznacza.
-
Jaki aku do 1,8?
Fajnie tylko z kąd te kody i oznaczenia tych kodów zdobyć.O ile mi wiadomo to kod wyposażenia odczytuje się z numeru VIN.Ale co jaki kod oznacza i jaki aku dla jakiego kodu to ja nie wiem.Czy mógł byś to bliżej wyjaśnić.
-
Jaki aku do 1,8?
Witam potrzebuje informacji na temat aku do 1,8 bo ja mam 44Ah ale to jest chyba za mały.W domu mam prawie nową centrę 60 Ah nie wiem czy nie będzie za duży.Podpowiedzcie mi jaki powinien być tam aku.
-
[B5 1.8] Dziwne dzwięki z silnika. Coś jak cykanie !
W 1,8 Jest pasek i łańcuch.Pasek jest z przodu i napędza jeden załek, a łańcuch jest z tyłu(pod pokrywą zaworów) i z pierwszego wałka napędza drugi.Wiem coś o tym bo mi się zerwał i cała głowica do roboty także warto tam zajrzeć.
-
[ALL] Szum powietrza przy większych prędkościach
Dzięki musze się za to zabrać jak najszybciej.
-
[ALL B5] GAZ
Wczoraj odebrałem wóz.Jak go testowałem z mechaniorem to do 180 nie trzeba prosić potem jest gorzej ale jeszcze ciągnie tyle że nie było gdzie.Gaz odcina gdzieś lekko powyżej 6000 obr.W jeżdzie nie ma zauważalnej różnicy.Co do tego wyciągania prędkości to może być odpowiedzialna średnica dysz wtrysku gazu ja mam założone 2,2-takie pośrednie bo można załoyć 2,0 albo 2,4(podobno nie ekonomiczne).
-
[ALL] Woda w aucie
to jest właśnie wężyk do akumulatora żeby odprowadzać wydzieliny z aku.
-
[ALL] Szum powietrza przy większych prędkościach
dark79, Czy możesz opisać bliżej jak to zrobić.
-
[ALL B5] GAZ
Pewnie nie odcina poprostu tyle wyciąga na gazie i więcej nie chce ale za to w miarę spalanie.Zobaczymy u mnie, a Tobie ile pali.
-
[ALL B5] GAZ
Już za późno poszła na stół operacyjny. Może nie będzie tak źle jak by co to mam na nią 24 miesięczną gwarancję.A poza tym ta instalka u innych kosztuje ok. 3000 także może nie będzie zła.
-
[ALL B5] GAZ
Też tak myślę dlatego zakładam tą droższą ( ale to nie musi oznaczać lepszej ) :neutral:
-
[ALL B5] GAZ
Ja dzisiaj odprowadzam autko do zagazowania.Zakłada mi znajomy mechanik za sekwencję firmy DIEGO czy jakoś tak powiedział mi 2500, za STAGA 2300.Sam polecił mi tą diego i chyba tą założe.Najlepsza podobno jest LANDI RENZO ale kosztuje u niego 3500 :?: z mozliwością przerobienia na gaz ziemny (do końca w to nie wierze):?:Dzwoniłem po innych gazownikach i w Siedlcach znalazłem sekwencję już nawet za 2000 ale nie wiem czy warto się aż tak szczypać a potem się z nią mordować.Mam pytanie co sądzicie o tej Diego jeżeli ktoś wogóle o takiej słyszał bo przyznaje się że słyszę o niej pierwszy raz.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów po odpaleniu i na biegu jałowym?
A czy mi moze ktoś powiedzieć co to jest ze kiedy jadę wolniutko przeważnie dwójeczką i mam na obroty 1000 - 1500 to czasami silnik zaczyna szarpać,po czym chwilę jest normalnie i znowu to samo..Niezależnie czy jest zimny czy rozgrzany.Mechanik powiedział że pada przepustnica Co wy na to :?:
-
[A4 1.8] - wysokie spalanie .
A średnio ile Ci pali. Bo ja z reguły pokonuje bardzo krótkie odcinki po 10-12 km i spala mi ok.10 ale sądze że to jest w miarę normalne. [uzupełnij profil]
-
[B5 1.6]padlo ogrzewanie wew, gotujacy plyn ch
Nie chcę Cię martwić ale to może byc także uszczelka pod głowicą.Sprawdź czy płyn ulewa się ze zbiorniczka.Ale najlepiej skonsultuj się z konkretnym mechanikiem.
-
wymiana radia
To musze poszukać i coś wymyślić.
-
wymiana radia
Ale gdzie tą trzecia kostkę podłączyć w radiu jest wyjście na wzmacniacz ale na czincze a tam jest mała kostka. Pewnie trzeba dokupić jakieś przejście ale czy takie coś wogóle jest.
-
wymiana radia
A mi ktoś może powiedzieć jak podłączyć Kenwoonda bo w radiu są dwie kostki iso a w samochodzie jest jeszcze dodatkowa małóa kostka. Przy normalnym podłączeniu grają tylko przednie głośniki.
-
[B5 1.8]Napinacz rozrządu
I tak powinno być. Ja chyba go do tego zmusze. I chyba trzeba zmienić mechanika.