Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.8] - wysokie spalanie .


bartek-64

Rekomendowane odpowiedzi

[/i]Wiam waszystkich

jestem nowym posiadaczem pieknej A4 o jej zaletach chyba nie musze nikomu pisac martwi mnie jednak ilosc paliwa ktora moja pieknosc pochlania a mianowicie mam A4 1.8 benz bez rzadnych poprawek itp i na trasie jak pokonuje codzien do pracy i z powrtem tj ok 25 km w cyklu pozamiejskim spala 12l i cos mi tu wlasnie nie pasuje

nie jestem znawca nawet sie nie interesuje motoryzacja ale dbam o to co mam tak wiec jesli ktos jest "bieglejszy" w temacie wie jak i gdzie sprawczic? byc moze cos ustawic? poprawic a byc moze wszystko jest ok - chociaz nie wydaje mi sie- prosze o odp

Pozdrawiam wszystkich witaj i zapraszam do zapoznania sie z regulaminem

P.S zmienilem temat bo nie wiadomo o co chodzi .... spanky ....

P.S.1 A ja dodam żeby uzupełnił profil - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
w cyklu pozamiejskim spala 12l

Wnioskuję, że to spalanie w trasach, więc powiem ci, że jest za duże (chyba, że pocinasz ze średnią prędkością 180km/h). Mi pali w trasie 7-9l. Jedź na do diagnosty i podepnij VAG'a, przeczyść przepływomierz, wymień filtr powietrza jeśli dawno tego nie robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnio ile Ci pali. Bo ja z reguły pokonuje bardzo krótkie odcinki po 10-12 km i spala mi ok.10 ale sądze że to jest w miarę normalne.

Na takich trasach (dzieciaka woze do babci) tez pali mi srednio ok. 10l, wiejskie drogi, predkosc srednia pewnie cos z 70kmph.

zdravim

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie za wysokie. Podepnij VAGa ale zanim to jeszcze posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

kurcze, a mi sie wydaje, że spalam coś koło 20 l. :(.

Jezdze na razie po mieście, troche w korkach i powoli jezdze (skrzynia automat, brak klimy), ale to spalanie jest masakryczne. MAm benzynke 1,8 l i gaz. :(.

Nie wiem z kim o tym pogadać, nie znam warsztatów, - jestem z wrocka - może coś/kogoś

polecicie ? :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

[uzupełnij profil]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
serwus :)

kurcze, a mi sie wydaje, że spalam coś koło 20 l. :(.

Jezdze na razie po mieście, troche w korkach i powoli jezdze (skrzynia automat, brak klimy), ale to spalanie jest masakryczne. MAm benzynke 1,8 l i gaz. :(.

Nie wiem z kim o tym pogadać, nie znam warsztatów, - jestem z wrocka - może coś/kogoś

polecicie ? :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Chętnie pomogę. Masz pytania to napisz na gg albo PW. Podam ci namiary na sprawdzone dwa warsztaty, w których na bank zrobią ci porządek z tym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam silnik i przy cyklu mieszanym spala mi 7l czyli miasto nie szybciej niz 100 km/h a autostrada nie wiecej niz 130 km/h ( czasami jak ktos wyskoczyl to do 160 km/h ) a tak pozatym lajtowa jazda i oczywiscie kolka 15/185/60

a przy takim samym trybie jazdy tylko ze teraz mam z przodu 17/225/45 a tyl 17/245/45 spala mi 8l na 100 km wiec napewno moge ci powiedziec ze cos masz nie tak i tak jak mowi koledzy najpierw VAG :afro:

P.S

12l to mi spali jak ostatnio jechalem z Kezor-em na spocik :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.

witam,

ja mam taki smrodek z rury, co to może być? katalizator? spalanie mi się zwiększyło ale to pewnie przez nie do grzany silnik (termostat z tego co wyczytałem na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.

witam,

ja mam taki smrodek z rury, co to może być? katalizator? spalanie mi się zwiększyło ale to pewnie przez nie do grzany silnik (termostat z tego co wyczytałem na forum)

Jeśli chodzi o ten dziwny smród z rury to tez coś wiem na ten temat,właśnie u mnie tak jest ze śmierdzi jakoś dziwnie.W innych autach czuć normalnie zapach spalin, a u mnie normalnie jakoś dziwnie śmierdzi.

Pozatym jak odpale rano to oczywiście lekko kopci na ssaniu przez pare sekund a po chwili leci dość gęsta jakby para :blink: ale po pewnym czasie znika i jest juz ok. Mnie to niedrazni ale chciałbym sie dowiedzieć czy to normalne??

Sorki za ot. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.

witam,

ja mam taki smrodek z rury, co to może być? katalizator? spalanie mi się zwiększyło ale to pewnie przez nie do grzany silnik (termostat z tego co wyczytałem na forum)

Jeśli chodzi o ten dziwny smród z rury to tez coś wiem na ten temat,właśnie u mnie tak jest ze śmierdzi jakoś dziwnie.W innych autach czuć normalnie zapach spalin, a u mnie normalnie jakoś dziwnie śmierdzi.

Pozatym jak odpale rano to oczywiście lekko kopci na ssaniu przez pare sekund a po chwili leci dość gęsta jakby para :blink: ale po pewnym czasie znika i jest juz ok. Mnie to niedrazni ale chciałbym sie dowiedzieć czy to normalne??

Sorki za ot. :)

no właśnie u mnie też leci para i ten smród, jak auto sie rozgrzeje to pary niema, ale smrodek zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.

witam,

ja mam taki smrodek z rury, co to może być? katalizator? spalanie mi się zwiększyło ale to pewnie przez nie do grzany silnik (termostat z tego co wyczytałem na forum)

Jeśli chodzi o ten dziwny smród z rury to tez coś wiem na ten temat,właśnie u mnie tak jest ze śmierdzi jakoś dziwnie.W innych autach czuć normalnie zapach spalin, a u mnie normalnie jakoś dziwnie śmierdzi.

Pozatym jak odpale rano to oczywiście lekko kopci na ssaniu przez pare sekund a po chwili leci dość gęsta jakby para :blink: ale po pewnym czasie znika i jest juz ok. Mnie to niedrazni ale chciałbym sie dowiedzieć czy to normalne??

Sorki za ot. :)

Jeśli ten smrodek jest duszący to m.in. : padła sonda lub już nie domaga, padł czujnik temp. i auto chodzi na "zimnej" mieszance[br]Dopisany: 13 Listopad 2007, 08:32 _________________________________________________

no właśnie u mnie też leci para

A to jest normalny w świecie objaw - fakt nie zbyt dobry bo para skrapla się w tłumiku także a że tam jest kwaśne środowisko to wyrzera wydechy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziękuje za odpowiedż, w poniedziałek umówiłem sie na pełną diagnostykę w ASO Audi (179zł, ale może to jakoś przełknę), byłem u dwóch mechaników którzy nie podłączając pod VAGA chcieli od razu wymieniać pół silnika, normalnie geniusze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...