Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1.8] - wysokie spalanie .


bartek-64

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. dziękuje za odpowiedż, w poniedziałek umówiłem sie na pełną diagnostykę w ASO Audi (179zł, ale może to jakoś przełknę), byłem u dwóch mechaników którzy nie podłączając pod VAGA chcieli od razu wymieniać pół silnika, normalnie geniusze. pozdrawiam

To daj znać po wizycie co było nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dziękuje za odpowiedż, w poniedziałek umówiłem sie na pełną diagnostykę w ASO Audi (179zł, ale może to jakoś przełknę), byłem u dwóch mechaników którzy nie podłączając pod VAGA chcieli od razu wymieniać pół silnika, normalnie geniusze. pozdrawiam

Tez jestem ciekaw co ci wykaze ...poniewaz rowniez mam wysokie spalanie i nic z tym zrobic nie moge ;/ A tak apropo smrodow to ostatnio u siebie tez zauwarzylem ze zaras po wlaczeniu auta rano strasznie smierdzi nawet w srodku ale tylko przez moze 3min - ale to chyba normalne co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO i sprawa wygląda tak:

Gość powiedział żebym zaczął od wymiany czujnika G62, ten smród z rury to jest niewłaściwa mieszanka (zimna mieszanka), a para z wydechu to jest normalna sprawa (tak musi być przy takiej temperaturze otoczenia jaka jest teraz) , co chodzi o spalanie to gość powiedział że to czujnik wysyła błędne dane do komputera przez to silnik jest nie dogrzany i dlatego więcej pali, u mnie dodatkowo auto łapało muła po wykasowaniu błędów jest cacy, aż sie chciało deptać jak wracałem z ASO :polew:

a i miałem rozłączone jakieś kostki z przodu auta, ale nie wiem o jakie kostki chodzi, miałem błąd jakiś z regulatorem napięcia itd to może właśnie te kostki miały coś z tym wspólnego.

czujnik zamówiłem 111,78zł a z ciekawości zapytałem ile kosztowała by u nich wymiana tego czujnika i usłyszałem 199,90 + czujnik 111,78 = 311,68 więc pięknie podziękowałem

takie błędy mi wyskoczyły

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/136db77109df26a0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d604d33de8c672ba.html

spalanie przed wykasowaniem błędów i po wykasowaniu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc24a37ffa403310.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 - to czujnik temp. płynu więc jedna z opcji które obstawiałem ;) Pozatym i inne krzaczki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to mozliwe, ale w moim przypadku zwiekszone zuzycie paliwa spowodowane było przez to, ze zuzyly się klocki i nie odbijał tłoczek hamulca. Felga szybko sie zagrzewala, az czuc było spaleniznę. Kolo ledwo się obracalo.

Po wymianie tarcz i klocków oraz wymianie opon na wezsze z 205 na 195 (zimowki) w ostatnich pomiarach wyszło mi 9,1 - 9,2 l LPG w tym 90% trasa. Wczesniej palil tak z 2,5 l LPG więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...