Witam!
W mojej A4 1.8T ANB zawór kombinowany od pompy wtórnego powietrza znajduje sie z tyłu za silnikiem. Wchodzi do niego przewód od pompy SAI, a do czego jest ten drugi cienki wężyk, który wychodzi od tego zaworu, idzie w stronę kolektora, taki zaizolowany. U mnie jest on pęknięty, jakie jest jego zadanie?
Hej! jestem po wymianie przepływomierza (oryginał Bosch regenerowany) i problem z obrotami nie występuje. Ładnie, równo trzyma obroty. Sprawdź przepływke, odepnij ją, a najlepiej podłącz kompa, są jakieś błędy? Natomiast, ja będę musiał jeszcze wymienić sondę lambda bo chyba jej życie się juz kończy.
Witam Szanownych Kolegów!
Mam taki problem: falowały mi obroty na biegu jałowym przy włączonej klimie, wyczyściłem przepustnice i przeprowadziłem jej adaptacje, po tym falowanie ustąpiło ale na zimnym silniku obroty dochodzą do 2200 obrotów! dzieje się to tylko na zimnym silniku, po ok 30 sekundach spadają do 800 i tak sie utrzymują. Dodatkowo wyczyściłem więc przepływke ale bez poprawy. Poza tym VAG pokazuje błędy które da sie wykasować ale pojawiają sie po przejechaniu kilkudziesięciu km:
17536 - d cylindrów 1; adaptacja mieszanki (multyplikatywnie): system za ubogi
P1128 - 35-10 - - - Sporadyczny
17584 - Zespół 1; korekcja sondą lambda za katalizatorem: osiągnięta granica regulacji
P1176 - 35-00 - -
czy to wina sondy lambda?
Proszę o pomoc i pozdrawiam!
Dołączam się do tematu, mam podobne objawy. Obroty silnika falują tylko przy włączonej sprężarce klimy w zakresie 800 do 1000. Sprężarkę miałem regenerowaną.
Właśnie dzisiaj stałem się posiadaczem A4 AVANT 1.8T 2000rok! pozdrawiam wszystkich!
*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich