Treść opublikowana przez Chowix
-
Pytanie dot. sondy
regulacyjna przed katalizatorem a diagnostyczna za katalizatorem tak mi się wydaje jedna pewnie sprawdza spaliny a za katem jak to za katem sprawdza czystość spalin (stan katalizatora) ale pewny nie jestem
-
Problem brak mocy na PB, problem z odpalaniem
Witam, autko odwiedziło już elektryka (dobrego). Otóż problem polega na problemie na benzynie. Posiada instalację LPG sekwencję półroczną. To pokolei - auto odpala bardzo ciężko - jest błąd pamięci ROM którego nie można usunąć (sprawdzane Vagiem) gdy przełączy się już na LPG jest ok. Gdy odpali już to wciskając gaz auto dławi się i ale jak się go wkręci na obroty to trzymia obroty. Co jeszcze.. elektryk wgrał nowy soft i nadal wyskakuje ten bład. Dawniej usunięty (również u niego) immo i wszystko było ok. W co celować ? Podmieniłem też sterownik z tego samego silnika ino nieco inny kod. Odziwo - odpalił (immo?) ale też ten sam błąd :/
-
[Przedlift] Usunięty immobiliser a zmiana sterownika silnika
Tz usuwał mi go elektryk więc za dużo nie wiem a jak to sprawdzić ? ---------- Post dopisany 26-06-2013 at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2013 at 13:36 ---------- Mam pytanie do Was.. Otóż podmieniłem ECU od OLI numerami trochę się różniły Mam nr 8D0 907 558 B Na zamianę 8D0 907 557 B I nadal mam błąd ecu, czy to może być spowodowany różniącymi się numerami ? Jest ten sam bład
-
[Przedlift] Usunięty immobiliser a zmiana sterownika silnika
Witam, pytanie mam takie. Posiadam przed lifta i usunąłem immo (parę miesięcy temu) teraz mam błąd pamięci ROM i trzeba wymienić sterownik - kolega OLI wysłał już. Teraz mam takie pytanie w przed liftach jest osobno immo ale czy przy usunięciu immo elektryk też "grzebie" w ECU ? Czy jak włożę nowy ECU to nie bedzie pluł się ?
-
Immobilizer
Jeżeli miga kontrolka immo na zegarze to jest to immo. Też walczyłem z immo i poddałem się i oddałem do elektryka na usunięcie immo z auta. Koszt 200zł tyle, że mój rocznik to 96 immo jest osobno w puszcze (w poliftach jest bodajże w liczniku) też działało to że stuknąłem i działało raz tak raz nie.. po czym padło całkiem..
-
[B5 ADP] Projekt powoli do przodu :) Gleba
Niebieskie ---------- Post dopisany 17-06-2013 at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2012 at 20:58 ---------- Dawno nie aktualizowałem tematu Więc odgrzeje swojego kotleta
-
BRAK MOCY, V-MAX 100KM/h.... :(
VAG to podstawa wywali jakieś błędy i można sprawdzić sonde i przepływkę. Silnik (dzwięk) chodzi normalnie trzepie czy jak ? Wciskasz gaz i poprostu nie przyspiesza ? Czy szarpie ?
-
[A4 b5 1.6] zamiast katalizatora strumienica
Oczywiście że tak sonda znajduje się przed katalizatorem tak więc nie będzie żadnego problemu - strumienice są dostępne na allegro - tylko wspawać
-
Dobry i nie za drogi lakiernik ? Śląsk (katowice tychy)
Witam, poszukuje dobrego lakiernika co by ogarnął błotnik od strony pasażera - lekkie wyklepanie i pomalowanie go na kolor nadwozia. kom: 505-099-049
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
A ją to na kleju zrobiłem jak się ociepli to poprawie xD Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
Super dam to koło pompki od szyb bo mam chyba ten 3,5L standardowy.
-
Montaż układu spryskiwaczy reflektorów
Pytanie co do montażu pompki - gdzie ją zamontować ? Bo na tej fotce to nie wiem gdzie to zamontowane dokładnie jest. I czy zasilikonowałeś jakoś czy jest na wciśnięcie (w sensie wywierciłeś dziurę na tyle ciasną żeby weszła pompka na styk i tyle ?)
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
tz jak ? wlać do nagrzewnicy odkamieniacza i zostawić czy wlać odkamieniacza ogólnie do przewodów i się przejechać i wymienić płyn ? ---------- Post dopisany 16-03-2013 at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany 15-03-2013 at 14:23 ---------- Chyba na 99% to uszczelka pod głowicą... Przy ostrej jeździe sprawdziłem przewody - sztywne i twarde... Za 2 - 3 tygodnie mechanik mi to sprawdzi i oszacuje
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
sprawa wygląda tak - prawdopodobnie zapchana nagrzewnica.. węże są nadal ciepłe ale nie przepuszcza przez nie płynu.. Ciśnienie jest płyn leciał słabo ale leciał trzeba było znow ostro odpowietrzyć (przepchać płyn) i znow jest ciepło.. Przepłukiwałem przed zimą nagrzewnicę. Ale chyba wiosną się za to zabiorę..
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
Wszystko było ok dopóki nie przegazowałem auta do ~6000 obrotów i znow zimne powietrze leci...
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
Chyba będzie to nagrzewnica - odpowietrzyłem porządnie. Rura prawa co idzie do grodzi jest ponad ciepła (nie to co inne rurki np przy parowniku w LPG) i powietrze leci lekko ciepłe tj nie ciepłe takie chłodne. Myślę że będzie nagrzewnica przytkana albo poprostu stara..
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
Witam, jestem świeżo po wymianie LPG na nowe i mam pewien problem z ogrzewaniem w aucie :/ Otóż zapewne cały układ chłodzenia działa prawidłowo (trzymie ~90*C nawet przy butowaniu) węże przy chłodnicy wrzące, węże do LPG także ale gdy dotykam tych obok akumulatora to są "ciepłe". Po odkręceniu korka na ciepło słychać świst więc cisnienie jest. Nawet zasłoniłem pół chłodnicy z przodu - ale nic to nie dało. Płynu w zbiorniczku przy MAX. Układ bez klimatyzacji. Od czego zacząć ?
-
Drżenie, drganie półki - sedan
ale co tu mocować w sedanie jak to wszystko jest razem z karoserią
-
kontrolka "air bag" TDI
Na jakiegoś spota podjedź - wcześniej daj znać kolegom to pewnie podepną i usuną w sumie 2min roboty Byłoby bliżej to by się usunęło
- [ALL B5] Dolna rozpórka
-
Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.
Tylko z tego co czytam to wszyscy tak maja
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
GENIALNE ! Założyłem do siebie i autko sztywne i znikło trzeszczenie !
-
Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.
Nie ma znaczenia czy wysokie obroty czy niskie na obu.
-
Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.
No od czegoś te poduszki są nacisk idzie na sprzęgło z racji tego że hamujemy silnikiem.
-
Szarpanie przy puszczaniu pedału gazu.
Sonda jest nowa - bosch. Wydaje mi się że to jednak poduszki.