Treść opublikowana przez Chowix
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
Jeżeli chodzi o tzw HIDY to tak, kupujesz HID pod żarówkę i wszystko pasuje jak ta lala
-
[B5 AEB] moje a4 b5
nie chce spamować ale dajcie spokój z tymi imageshock - słabe łącza itd :/ polecam postimage.org - polecam założyć konto mamy albumy itd.. Zdjęcia otwierają się błyskawicznie bez badziewnych reklam itd Co do autka to proszę Cie ... Załóż temat jak będziesz mial opis i porządnie zdjęcia wrzucone..
-
[B5 ADP] Głośne wycie, przegrzewanie się, przyczyna - co robić..
hmm ja akurat nie wymieniałem.. chyba się na to zanosi lecz w zbiorniczku wytargałem trochę płynu to gęstością był porównywalny a nawet taki sam jak zakupiony w sklepie i nie był zabrudzony. Hmm teraz zdarzy się ze zapiszczy na początku 2-3 sek i koniec.
-
[B5 ADP] Głośne wycie, przegrzewanie się, przyczyna - co robić..
mnie sie wydaje tak. Skręcenie kierownicą wymaga włączenia pompy wspomagania i to obciąża silnik co z koleji wiekszą moc na rolki gdzie tez jest alternator czyli skręcając mamy większy dzwięk. Myślę że alternator na takie zimy jest już słaby..[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 10:53_________________________________________________Byłem u mechaniora - wymienił termostat i wszystko smiga co do piszczenia dziś odpuściło (-10*)
-
[B5 ADP] Głośne piszczenie pompy wspomagania przy mrozach
uzupełnij płyn płyn oczywiście przed odjazdem go nieco rozgrzej w czasie drogi przestanie :/ niestety fala mrozów :/
-
[B5 ADP] Czasem obroty spadają w przerwach ok 30sekundowych :)
Hmm zacznij od najtańszych rozwiązań typu filtr paliwa itd później kable świece i sprawdzaj rezultaty
-
[B5 ADP] Głośne piszczenie pompy wspomagania przy mrozach
Taa auto do wymiany. Pompa jest ok - ogrzewanie działa. Przyczyną jest na pewno termostat - nie otwiera sie co sprawdziłem dotykając chłodnicy oraz węży. Tak jak kolega 4łapy potwierdził to mechanik - "Mrozy, to auto nie nalezy do nowych ale nie powinno piszczeć ale jeżeli przestaje tz że nie jest zepsute. Paski były wymieniane 1.5roku temu (rozrząd paski napinacz pompa wody)
-
[ALL B5] Problem na mrozie
filtr paliwa chyba odpada.. z racji tego że auto by przymulało niż "dodawało mocy" LPG widzę nie masz tak wiec dolot albo/i czujniki albo/i adaptacja/coś nie tak przepustnica
-
[ALL B5] Problem na mrozie
Odepnij sobie akumulator na godzinke i podepnij i nie zapomnij o adaptacji przepustnicy. Być może coś się poprzestawiało Zaczynaj od prostych rzeczy i polecam po tej operacji podpiąć VAG-a
-
[B5 ADP] Głośne wycie, przegrzewanie się, przyczyna - co robić..
Człowieku ale chwytasz za słówka Wiadomo, że nie woda lecz przegotowana woda wraz z koncentratem.. Lecz wydaje mi się, że nie była przygotowana na -20* i dlatego celuje w pompę wody i pewnie termostat(zamarzł i nie otwiera sie gdy trzeba). Hmm interesuje mnie teraz to wycie.. słyszalne bardzo w aucie jak i na zewnątrz..
-
[B5 ADP] Głośne wycie, przegrzewanie się, przyczyna - co robić..
Witam, otóż chciałbym się zapytać czy to bezpieczne.. Rano (auto garażowane) wyjeżdżam do pracy oczywiście auto pali od kopa, zero problemów. godzina 16 auto stało 8 godzin na mrozie -10 - -15 wchodze odpalam i słysze głośne najpierw takie jakby przeciągnięci (wzzzzziiuuum) po czym wyje coś pod maską. skręcając kierownicą wycie się nasila. oczywiście poczekałem 5min ale na jałowym biegu to sie chybaby 30min grzał tak wiec ruszam. Wraz z wzrostem obrotów dzwięk sie nasila. Przejechałem 10km dzwięk ustąpił wszystko chodzi cicho. Czy to bezpieczne tak jeździć ? ----------------- Dziś odpalam autko i wyje.. przyczyna wydaje mi sie, że pompa wody, czy pompa wody moze wyć głośno ? Otóż dzis jadę odcinek 20km i temperatura powyżej 90*, staje otwieram mache a tu węże zimne.. otwieram korek i woda sie zagotowała tz wypłynęła z pojemnika. teraz prosiłbym o porady co to może być, wydaje mi się, że to nie wspomagania ale nie wykluczam tego. Dzwięk takjakby z pompy wody bądź alternatora albo faktycznie pompy wspomagania.
-
[B5 ADP] Głośne piszczenie pompy wspomagania przy mrozach
Witam, otóż chciałbym się zapytać czy to bezpieczne.. Rano (auto garażowane) wyjeżdżam do pracy oczywiście auto pali od kopa, zero problemów. godzina 16 auto stało 8 godzin na mrozie -10 - -15 wchodze odpalam i słysze głośne najpierw takie jakby przeciągnięci (wzzzzziiuuum) po czym wyje coś pod maską. skręcając kierownicą wycie się nasila. oczywiście poczekałem 5min ale na jałowym biegu to sie chybaby 30min grzał tak wiec ruszam. Wraz z wzrostem obrotów dzwięk sie nasila. Przejechałem 10km dzwięk ustąpił wszystko chodzi cicho. Czy to bezpieczne tak jeździć ?
-
[B5 ADR] Nie odpala na benzynie po kolizji
Bo kolega ma diesla dlatego pompka działa przed rozruchem silnika. W benzynie tak nie ma.
-
[B5 ARM] Nie chce zapalić
mi tak się stało że zgasł mi na gazie. Okazało się ze po 2ch dniach odpalił - zalało świece. Po prostu wjechałem w kałuże i parownik dostał odrazu zimnej porcji i wlało ciekły gaz.. Tak jakoś Tak mam pęknięte nadkole..
-
[B5 ABC] Uszczelki pod pokrywy zaworów
ja to samo specjalnym klejem silikonowym odpornym na oleje i wysoką temperaturę zaatakowałem nim górną pokrywę jak i miskę olejową oczywiście można uszczelkę zostawić (dobrze jest ją wyczyścić) może posłużyć jako spoiwo Twoim problemem może być nieco zagięta pokrywa
-
[ALL B5] Wymiana rozrządu- bez oddawania auta do mechanika
WIEDZAA Polecam A4 sam naprawiam gdzieś na forum bodajże dostępny tutaj znajdziesz coś na pewno też odnośnie rozrządu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=232009.0 wszystko jest na forum poleciłbym Ci do mechanika zawieź, ale skoro sam chcesz to możesz spróbować
-
[B5 ADR] Nie odpala na benzynie po kolizji
U mnie jest inaczej. Pompka zaczyna pracę gdy uruchamiam autko. Tj nie przy kontrolkach tylko przy rozruchu juz. Wtedy zaczyna pracę. Oczywiście objawy wymiany mialem podobne - Autko nie chciało odpalać bądź dławiło nim - Przyczyna pompa - skutek niskie ciśnienie. Dziwna sprawa że jeździ po nagrzaniu.. czy tutaj nie padł jakiś czujnik bądź ssanie ?
-
[ALL B5] Tylna półka - wibracje od głośników
Witam, mam problem z wibracjami tylnej półki nie (chodzi o blachę) jak można nie wiem usztywnić albo coś zrobić by nie wibrowała ? Mam założone tam głośniki 16 Magnata nie mocne wraz z przejściówkami no i blacha wibruje.. Jak można temu zaradzić ?
-
[B5 AHH] Kanały wentylacyjne zawilgocone? parują szyby
Ja mam taki problem, że nie mam klimy, a paruje okropnie.. :/ Niekiedy mam nawiew na 3-4 i paruje.. :/ co najpierw ?
-
[B5 ADP] 16500 - P0116 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62) Intermittent
Intermittent - czyli sporadyczny błąd. Być może wywaliło błąd przy niskim napięciu. Jeżeli wszystko ok - tj temperatura to powinno być
-
[B5 AHL] Obudowa filtra powietrza 1.6
Ostatnio pytałem krychy zagadaj do niego Puszkę miał za około 80
-
[B5 ADP] Układ dolotowy pytanie o osprzęt
Witam, nie wiedziałem gdzie dokładniej napisać, mam założony w swoim dupowozie stożek.. Nie ja - ktoś go założył.. Oczywiście autko głośno chodzi mimo wymienionego wydechu, przyczyną chyba jest stożek. Pytanie, co potrzebuje aby wymienić to ustrojstwo na puchę. Mam ten plastik ci idzie od (miejsce nad chłodnicą) stożek mam podpięty do przepływomierza. jakie elementy i ile mniej więcej będzie kosztowała mnie taka zmiana ?
-
[ALL B5] Moje OOOO A4
Hmm jak się nie mylę to należy lekko przygrzać suszarką i klej się zrobi taki siaki i myśle powinno zejsc ale czekaj na odpowiedz innego fachmistrza
-
[B5 ADP] Wskaźnik paliwa a rezerwa.
hmm ktoś potwierdzi ?Bo nie wiem czy zabierać się za rozbieranie w zbiorniku? Jak to sprawdzić bez VAG.[br]Dopisany: 30 Październik 2011, 23:22_________________________________________________up
-
[B5 ADP] Wskaźnik paliwa a rezerwa.
Witam, czy wskaźnik paliwa działa wraz z wskaźnikiem rezerwy ? Zakupiłem licznik (anglik) od Krychy i wcześniej działający (na poprzednim liczniku [Europa] nie działały temp i paliwo) zaczęła działać temperatura lecz nie działa od paliwa. Rezerwę pokazuje lecz wskaźnik się nie porusza. Gdzie szukać usterki ?