Treść opublikowana przez bakrzych
-
Prośba o spojrzenie fachowym okiem
Spalanie 5l, jak odpale klime to tez telepie, tak samo ogrzew. szyby. Zauważyłem, że nie trzęsie na zimnym siln.
-
Prośba o spojrzenie fachowym okiem
W sumie to problem z telepaniem występuje u mnie od początku tj. Jakieś 4lata. Na początku próbowałem coś z tym robić ale jak widać jeszcze nie znalazł się taki fachowiec co by auto wyleczyl. A ze furmanka jeździ dobrze to dałem sobie spokój.
-
Prośba o spojrzenie fachowym okiem
Wymienialem kpl. Filtrów od dzika 2 tyg. temu, paliwowy rownież
-
Prośba o spojrzenie fachowym okiem
Rzuca budą jak diabli, myślałem ze to wtryski bo korekcje były złe ale wyjezdzilem kilka zbiorników vervy z STP i jak widać korekcje są ok
-
Prośba o spojrzenie fachowym okiem
statyczne 000Log (2 - 000) 001Log (3 - 001) 003Log (5 - 003) 004Log (1 - 004) 007Log (4 - 007) 013 z 023Log (6 - 013,023) 018Log (0 - 018) bs 000Log (1 - 000) 003Log (0 - 003) 011Log (2 - 011) dynamiczne 003 z 011Log (0 - 003,011) 008 z 010Log (1 - 008,010) 000Log (4 - 000) 001Log (2 - 001) 004Log (6 - 004) 011Log (3 - 011) egr zaślepiony, kat. wywalony dzięki i pozdr!
-
przepływka do oceny
to czemu po depnieciu gazu do deski auto przyspiesza ....ale jak lekko odpuszcze przyspiesza jeszcze lepiej? Nie obcina czasami przeplywka dawek? Filtry wymienione, egr zaslepiony, paliwo verva.
-
przepływka do oceny
sorry ale logi nie są wykonane na odwal się......po prostu takie tylko mam na dzień dzisiejszy nie jestem wykonać nowych (mam tylko te, które już kiedyś miałem zrobione)- powód dość głupi tj. brak baterii do laptopa. Na dziś, nie do przeskoczenia dla mnie, mogę zrobić tylko statyczne na kablu w garażu tylko, że statyczne tu wiele nie pomogą. Mogę dorzucić pozostałe ale te również będą wykonane "niechlujnie" pozdr!
-
przepływka do oceny
proszę niech ktoś rzuci okiem na pracę przepływki, okazało się, że mam wsadzony jakiś tani zamiennik Mitron-a pozdr! Log (16 - 008,003,001)
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam po raz kolejny, zbliża się czas na wymianę oliwy: moje auto A4 B6 1.9PD AWX 2001 Interesuje mnie taki zestaw: 1. olej 5L MOTUL SPECIFIC 5W40 505.01 2. filtr oleju MANN / KNECHT 3. filtr paliwa MANN / KNECHT 4. filtr powietrza MANN / KNECHT 5. filtr kabinowy z węglem MANN/ KNECHT Pozdrawiam
-
Wymiana świec żarowych
logi pompek robiłeś na nagrzanym silniku czy na zimnym?
-
Uszkodzony EGR?
......i kupa! wszystko ładnie wyczyszczone, N18 przeszedł regenerację tj. czyszczenie i dalej to samo... chciałem podmienić go z N75 -ale tego to w życiu nie dam rady wyciągnąć (tak mało miejsca tam jest) ktoś zna jakiś dobry sposób? w razie jakbym kupił takie coś ZAWÓR CIŚNIENIA EGR N75 1J0906627A AUDI VW ORYG (2414844135) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to co mam zrobić z tym trzecim końcem?
-
Uszkodzony EGR?
dzisiaj wyciągnąłem EGR, wygląda nieźle, dodatkowo zrobiłem BS 003 co Wy na to? EGR do wywalenia cz N18? Log (14 - 003,003,003) z tego co zaobserwowałem trzon zaworu jest domknięty, ładnie chodzi i słychać, że robi podciśnienie. Jak sprawdzić zawór N18? podłączałem go do samochodu i słychać, że działa
-
Uszkodzony EGR?
trzonek zaworu EGR wewnątrz jego obudowy ma całkowicie dociskać i zamykać gniazdo dopływu spalin z kolektora wydechowego ? żeby to stwierdzić wystarczy, że ściągnę rurę intercoolera czy muszę odkręcać EGR od kolektora? rozumiem, że zawór w tej pozycji powienienem zaobserwować na niepracującym silniku.
-
Wszystko wymienione, a przy gaszeniu dalej mocno trzęsie silnikiem
....a rzeczywiście, tak mogło być
-
Wszystko wymienione, a przy gaszeniu dalej mocno trzęsie silnikiem
sprawdź jeszcze przewody do vacum pompy, u mnie jak jeden się zsunął trzęsło budą przy gaszeniu, no ale jeszcze dodatkowo miałem słabe hamulce. przy pompie jest taki króciec, który po pewnym czasie luzuje się i pojawia się nieszczelność
-
Uszkodzony EGR?
witam, Panowie proszę o radę co może być przyczyną-uszkodzony EGR czy zaworek N18. silnik chodzi strasznie nierówno na wolnych obrotach, szarpie jakby przygasał. Towarzyszy temu mocne dymienie z tłumika i zapach spalin w kabinie. Po zdjęciu wężyka od podciśnienia, tego z EGR i zaślepieniu go silnik pracuje ładnie i nie kopci. Oczywiście EGR puszcza olej. Pytanie: Czy wymiana zaworu EGR rozwiąże sprawę, czy może winny jest za to N18? uprzedzam odp. -logów nie jestem teraz w stanie wykonać, gdzieś mam stare, zrobione wcześniej, jak znajdę to wrzucę (chyba, że obejdzie się bez). Ogólnie samochód ładnie przyśpiesza, spalanie w normie. Zauważyłem tylko, że po wciśnięciu gazu do deski nie zbiera się tak mocno, muszę lekko odpuścić, wtedy idzie ładnie. znalazłem jakiś stary log Log (2 - 005,003,001) sprawdziłem przed chwilą zaworek N18 i wygląda chyba na sprawny tj. odpaliłem silnik i zdjąłem wężyk z EGR-a, czuć podciśnienie na końcówce przez jakieś 2min potem ustaje, po dodaniu gazu ciągnie znowu klapa gasząca też chodzi w pełnym zakresie czyli pozostaje wymiana EGR-a chyba, że macie "jeszcze" jakieś sugestie?
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
dzięki za info, zawór Egr jak będę zakładał to tylko nowy może ktoś ma w dobrej cenie? pozdr!
-
[B6 AWX] Door Control Module
błędy skasowałem, jutro zobaczę czy pojawią się na nowo
-
[B6 AWX] Door Control Module
witam, po dzisiejszym skanie otrzymałem taką o to listę błędów: Address 16 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 953 549 F Component: Lenksáulenmodul 0302 Coding: 00001 Shop #: WSC 63351 2 Faults Found: 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent 01334 - Door Control Module: Rear Right (J398) 49-10 - No Communications - Intermittent Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 920 900 E Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D14 Coding: 02000 Shop #: WSC 65602 WAUZZZ8EX2A013575 AUZ6Z0A0123221 1 Fault Found: 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent Address 46 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 959 433 AP Component: Komfortgerát T01 0214 Coding: 06720 Shop #: WSC 63351 3 Faults Found: 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent 01334 - Door Control Module: Rear Right (J398) 49-10 - No Communications - Intermittent 01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 80-00 - Single-Wire Operation Address 56 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 035 186 D Component: concert II GRO 0004 Coding: 01021 Shop #: WSC 06325 2 Faults Found: 01303 - Telephone Transceiver (R36) 49-00 - No Communications 00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier 36-00 - Open Circuit domyślam się, że coś się dzieje z elektryką drzwi ale żadnych dziwnych rzeczy podczas użytkowania auta nie zauważyłem. pozdr!
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
przebieg to 207000km, jeżeli chodzi o zestaw naprawczy to wymienić same uszczelniacze na pd czy coś jeszcze (grzybki? tylko gdzie i jak?). A co do EGR-a to kupić nowy czy wywalić wogóle?
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
korekcje miałem złe na 2pd. - 1.8 a na 3pd. -2.99 ale ostatnio poprawiałem wtyczki przy pompkach, zrobiłem parę tysięcy km na niemieckim paliwie (z dodatkiem STP) no i 3 pompowtrysk ożył :> teraz korekcje mam takie: http://vaglog.rtnet.pl/kabanan_56407.html widać znaczną poprawę ale budą dalej telepie przy wyłączonej klimie. Zastanawiam się czy by nie wymienić zaworu EGR-a (teraz jest zaślepiony), jak go podłącze to wtedy dopiero trzepie silnikiem i strasznie dymi
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
nic z nimi nie robiłem bo nie wiem czy warto bawić się w regenerację..... korekcje mają strasznie do d*p... także będę w końcu musiał wymienić bo budą trzęsie niemiłosiernie. Wnioskuję, że regenerowałeś u siebie, może dasz jakieś namiary i napiszesz jak to mniej więcej wyglądało??? pozdr! [br]Dopisany: 03 Wrzesień 2011, 15:53_________________________________________________ponawiam pytanie, gdzie można dostać takie pompowtryski w dobrej cenie. Czy warto wymienić również EGR, do tej pory mam zaślepiony? pozdr!
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
a te co siedzą teraz to nie boscha? Uncle Google wypluwa tylko taki link: http://archiwumallegro.pl/audi_vw_19_tdi_pompowtryski_038_130_073_an-1114268671.html
-
[INNE PASSAT] Problem z wtyczką
mi to wygląda jak kabel od przetwornicy HID
-
[B6 AWX] Ktoś wie co to za pompki?
witam, przymierzam się do wymiany pompek w mojej niuni. Jestem na etapie poszukiwań nowych w rozsądnej cenie :gwizdanie: Okazało się, że w moim bolidzie siedzą teraz takie diabelstwa: 038 130 073 AN Może ktoś posiada wiedzę co to za PD i czym je ewentualnie zastąpić? pozdr!