Treść opublikowana przez hehu
-
Błąd P1065 Regulacja ciśnienia paliwa - róznica regulacji.
Źle napisałem chodziło mi o zawór regulacji ciśnienia paliwa. Po wymianie zaworu na nowy błąd usunięty.
-
Błąd P1065 Regulacja ciśnienia paliwa - róznica regulacji.
Mam podejrzenie co do tego błędu że winny jest czujnik regulacji ciśnienia paliwa ....i mam pytanie czy ewentualnie po wymianie tego czujnika należy przeprowadzić adaptację??
-
Instrukcja robienia logów dynamicznych w 2.0TDI
Mam pytanie do Ciebie czy robiłeś adaptację po wymianie czujnika?
- Ciężko odpala po postoju.
-
Ciężko odpala po postoju.
Usterka usunięta winny był zawór na filtrze paliwa.
-
Ciężko odpala po postoju.
Problem dotyczy Audi 1.9 tdi AFN charakteryzuje się cięzkim odpalaniem już po godzinie natomiast jak już zapali i się za moment zgasi i ponownie chce się zapalić to odpala na dotyk. Ciśnienie sprężania wykonane 24-25 barów na cylindrach,świece żarowe sprawne (funkcjonują),czujnik temperatury płynu nowy (oryginał),zawór zwrotny założony przed pompą wtryskową,zapłon ustawiony przez vcds na 49 stopni (wcześniej był przestawiony na 001 stopnia),czujniki z rana pokazują przybliżone wartości,zwiększałem dawkę startową bez rezultatu. Powoli kończą mi się pomysły na dojście do rozwiązania podejrzewam ostatecznie pompę wtryskową lub sterownik. Jakieś ponad to rady?
-
Czujnik nr.3 temperatury spalin.
Czy czujnik nr3 temperatury spalin to jest ostatni czujnik za DPF-em? Taki błąd wyskoczył po wymianie nowego DPF-a. Silnik BRB. Znaleziono 1 błąd: 005213 - Czujnik 3 temperatury spalin P145D - 000 - zwarcie z plusem Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100000 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 255 Przebieg: 254900 km Wskaźnik czasu: 0 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 0 /min Prędkość: 0.0 km/h Napięcie: 12.46 V Temperatura: 2.7*C Temperatura: 90.0*C Temperatura: 84.0*C Temperatura: 300.0*C Kody gotowości: 0 0 1 1 1
-
[B7 BRB] Demontaż DPF-u
Ale jesteście na 100% pewni że po wyciągnięciu chłodnicy spalin DPF wyjdzie górą?
-
[B7 BRB] Demontaż DPF-u
Witam demontaż DPFu odbywa się górą czy dołem?
-
[ALL TDI PD] Zmiana wartości zapełnienia DPF po wymianie.
Witam czy ktoś robił przy pomocy VCDSa zmianę wartości zapełnienia DPF po jego wymianie na nowy?
-
Audi A4 1.8T BFB szarpie przy przyszpieszaniu.
Auto po wymianie bezpiecznika odpaliło na dotyk nie wywala błędu czujnika g28
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
Wiem wiem, ale nie miałem dobrych warunków do zrobienia dobrych logów. Pierwsza sprawa to że pojawił się błąd: 16804 - Zespół 1; system katalizatora P0420 - 002 - za mała skuteczność - MIL zapalona wykasowałem błąd, jak na razie nie powraca. Klient się skarży że sporadycznie przy przyspieszaniu potrafi szarpnąć silnikiem,następny problem dosyć często przepala się bezpiecznik pompy paliwowej, a poza tym jak na 163 konie to szału nie ma...... podejrzewam że katalizator lekko zapchany zwłaszcza że błąd wywaliło. Teraz jestem lekko zdezorientowany czy pompa paliwa się lekko zaciera i przepala bezpiecznik i stąd te sporadyczne szarpnięcia przy obciążeniu silnika czy sonda fiksuje i rzutuje na katalizator...... a jeszcze takie pytanie czy słaba wydajność pompy paliwa przyczynia się do słabych osiągów silnika? Właśnie jestem po wyrzuceniu katalizatora okazało się że kat był metalowy nie ceramiczny pierwszy i ostatni raz to robiłem (3 godz. wyciąganie samego kata z puchy bez rozcinania obudowy) ale parametry samochodu całkowicie się poprawiły doładowanie ciśnienia turbiny się zwiększyło.Przedstawiam logi przed wyrzuceniem kata i logi po demontażu kata: http://vaglog.pl/log_250568.html przed wyrzuceniem kata http://vaglog.pl/log_250935.htm l po wyrzuceniu kata
-
Audi A4 1.8T BFB szarpie przy przyszpieszaniu.
Przy błędzie P0688 zawsze wyskoczy błąd czujnika obrotów wału g28 więc nie można się tym sugerować.
-
1.8T BFB PROBLEM
Dokładnie!! Dobre pytanie jakiej była firmy uszczelka.....jeśli Glaser to zmień mechanika na takiego który się nie rozwarstwia w dodatku zalanie układu chłodniczego płynem K2 to też jakieś nieporozumienie w grupie V.A.G. w tych rocznikach tylko stosuje się oryginalny płyn G12 może być firmy Febi,Swag i inne markowe. Oryginalne płyny G12 mają właściwości przede wszystkim "smarne" które mają wpływ na żywotność pompy wodnej te płyny nawet w dotyku są lekko tłustawe. Te tanie płyny badziewne zapobiegają tylko przeciw zamarzaniu i na tym się kończą ich właściwości nie mówiąc już o anty korozji wewnątrz silnika.
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
http://vaglog.pl/log_250565.html http://vaglog.pl/log_250566.html
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
najpierw zrób porządne logi Czyli logować tylko na 3 biegu ?
-
Prośba o analizę logów 1.8T BFB
http://vaglog.pl/log_250566.html http://vaglog.pl/log_250565.html
-
Audi A4 1.8T BFB szarpie przy przyszpieszaniu.
Witam pacjent to Audi A4 B6 2002r. 1.8t BFB 163 konie. Auto nie odpala po podpięciu vcds lista błędów: 5 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 16804 - Zespół 1; system katalizatora P0420 - 002 - za mała skuteczność - MIL zapalona 16705 - Czujnik obrotów silnika (G28) P0321 - 008 - niezrozumiały sygnał - Sporadyczny 16706 - Czujnik obrotów silnika (G28) P0322 - 004 - brak sygnału - Sporadyczny 17978 - Sterownik silnika zablokowany przez immobiliser P1570 - 008 - - Sporadyczny 17072 - Obwód obciążeniowy przekaźnika zasilającego ECM (J271) P0688 - 004 - przerwa w obwodzie Pierwsze to wymiana bezpiecznika 20 amper czyli : 17072 - Obwód obciążeniowy przekaźnika zasilającego ECM (J271) P0688 - 004 - przerwa w obwodzie. Auto odpaliło na dotyk. Ale problem jest tego typu że klient zgłasza problem szarpania podczas przyspieszania ( tylko sporadycznie) Ja testując auto nie zauważyłem tego objawu jedyne co to na wolnych obrotach na postoju dwa razy silnikiem szarpnął. Proszę o analizę logów. http://vaglog.pl/log_250405.html http://vaglog.pl/log_250406.html
-
[B5 AVV] Wtryski nie podają benzyny
Witam mam problem samochód nie chce zapalać, ma instalacje gazową sekwencyjną. Problem jest takiego typu że paliwo dochodzi do listwy wtryskowej natomiast żaden już wtryskiwacz nie podaje ani grama paliwa. Czy to może być problem w samej instalacji gazowej? Zaznaczam że był podłaczany do komputera i żadnych błędów i usterek. Proszę o pomoc
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam