Treść opublikowana przez Przemo603
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie działa link...
-
[ALL B5] Wahacze górne - jedno pytanie...
No właśnie chodzi o to, że jak miałem uszkodzony z lewej strony górny to wystarczyło, że podniosłem auto do góry poruszałem kołem na boki i ewidentnie było widać ze ten górny był padnięty, a teraz tak nie ma... Chyba ze te z drugiej strony jeszcze nie są do tego stopnia uszkodzone niż tamten i dlatego...? bo w sumie zaczęły stukać z miesiąc temu ale z każdym dniem coraz bardziej i bardziej
-
[ALL B5] Wahacze górne - jedno pytanie...
Witam! Mam pytanie - czy gdy mieliście uszkodzone górne wahacze to stukały one bardziej na prostych kołach czy na skręconych + nierówności czy nie ma różnicy??? W lutym wymieniłem górny lewy przedni bo stukał ale było to bardziej odczuwalne przy skręconych kołach, teraz stuka mi z drugiej strony i jest odczuwalny luz na górnym przednim + minimalny na górnym tylnym...z tym, że bardziej na dziurach na prostych kołach teraz mi stuka... Byłem na szarpakach i powiedzieli, że górny przedni do wymiany, banan, łącznik stabilizatora i końcówka drążka ma trochę luzu.... Później pojechałem do mojego mechanika bo jakoś mi się wierzyć nie chciało, sprawdził i łącznik dobry, banan tez ok natomiast górne do wymiany i końcówka tez ma mały luz (wszystko dotyczy prawej strony na lewej spokój)
-
[B5 ADP] Klima nie chodzi - błędy-prośba o wszelkie sugestie
Byłem dzisiaj w serwisie i... Czynnika było niecałe 500gr, sprawdzili mi szczelność, olej itd. Uzupełnili i nic. Potem sprawdzili całą elektrykę, bezpieczniki, podłączyli pod kompa. Sprężarka na krótko załączała się jak również wentylator. Tak więc na chwilę obecną diagnoza to uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia-F129. Wykręcili mi ten czujnik...przy okazji uciekł cały gaz z instalacji, podobno powinien być tam jakiś zaworek na końcu, który powinien zadziałać, ale go nie było (???) więc ktoś już tam pewno grzebał kiedyś... Mam przyjechać jak zakupię ten czujnik (8D0 959 482), a jeżeli nie to oni mi zamówią (120zl) i w razie czego mają możliwość zwrócić go w ciągu 14 dni gdyby okazało się jednak że to nie w nim tkwi problem. Jak narazie się zastanawiam, myślałem że sam gdzieś znajdę taniej ten czujnik ale chyba nie ma szans??? A to błędy z Vag-a, odczytane przed serwisem jak i po - cały czas te same, po wykasowaniu wracają: Control Module Part Number: 8L0 820 043 D Component and/or Version: A3 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75 Software Coding: 03140 Work Shop Code: WSC 01234 1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71 zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY 792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 przerwa lub zwarcie do masy 1297 Czujnik temperatury nawiewu na nogi-G192 przerwa lub zwarcie do plusa 1206 Sygnał zapłonu (obrotów) - brak nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY 1582 Sygnał czujnika temperatury cieczy chłodzącej przerwa lub zwarcie do plusa Panowie co wy na to???[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2011, 15:27_________________________________________________Czy do tego czujnika muszę zakupić jakiś zestaw naprawczy??? coś jak na tej aukcji jest pokazane? http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-klimatyzacji-audi-vw-skoda-i1553983207.html Czy czujnik będzie działał bez tego zaworka którego podobno nie mam?
-
[ALL B8] Wydobywający sie "gwizd" z nawiewu
Witaj, ja miałem identyczny objaw...okazało się ze filtr kabinowy był zapchany i nadawał się do wymiany, po wymianie wszystko wróciło do normy, więc może zaglądnij do niego...
-
[B5 AEB] Napelnienie klimy - wejscie
Dzisiaj nabijałem, mam 95 rok i nabija się przez wejście koło chłodnicy, nie ma tam żadnego czujnika...chociaż gość usilnie szukał drugiego wejścia, ale powiedziałem mu że nie ma
-
[B5 AFN] Kod klimatronika o co chodzi?
85-90st w taka pogode co teraz trzyma,jak sie zagrzeje mam wrazenie ze delikatnie telepie silnikiem[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2011, 14:48_________________________________________________ma ktos jeszcze jakies propozycje ?? ;( U mnie na 49 kanale pokazuje ciągle -60 :>
-
[B5 ADP] Klima nie chodzi - błędy-prośba o wszelkie sugestie
Umówiłem się z gościem od klimy na wtorek...przez telefon powiedział mi, że skoro tyle czasu nie była używana to trzeba będzie nabić/dobić czynnik, uzupełnić olej w sprężarce (podobno litr kosztuje 120zl?) i jakiś filtr w osuszaczu? Dobrze mówi? bo się na tym nie znam za bardzo:)
-
[B5 ADP] Klima nie chodzi - błędy-prośba o wszelkie sugestie
Ok po weekendzie pojadę na nabicie/sprawdzenie czynnika... Teraz pytanie mam do błędów, błąd 6.1 to jest czujnik temp silnika, obydwa czujniki 4 pinowy oraz 2 pinowy mam wymienione, a 22.1 - z tego co wiem to jest wtedy kiedy brak czynnika, ale pamiętam, że gdy miałem sprawdzony i dobity czynnik po wykasowaniu nadal się pokazywał...w sumie po wykasowaniu zawsze inne błędy wychodziły...czy to nie jest czasem problem w panelu klimatronika? może ktoś założył inny?
-
[B5 ADP] Klima nie chodzi - błędy-prośba o wszelkie sugestie
Witam! Sprawdziłem błędy na kanale 1c: 06.1 (G110) czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja ciągła przerwa, Temperatura chłodzenia silnika jest wyliczana jeżeli czujnik jest uszkodzony lub nie zainstalowany, diagnostykę wykonywać tylko powyżej 0 stopni Celsjusza 15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana 22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa, Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie 49.1 ??? 50.3 - z tego co znalazłem na forum może to być słaby aku...z tym, że akumulator w zimie zakupiłem nowy... Oczywiście klimatyzacja nie działa odkąd mam samochód, czyli ok 3 lat, z braku czasu i innych spraw nie przeszkadzało mi to ale skoro jest to chciałbym chociaż wiedzieć jaki będzie koszt jej uruchomienia... Kilka dni temu byłem kasować insp i przy okazji gość sprawdził mi błędy klimy, wykasował je ale pojawiły się z powrotem. 3 lata temu sprawdzałem czy jest czynnik w układzie i wtedy był, choć wątpię czy jest do teraz... Od czego mam zacząć??? Jak zdiagnozować co jest nie tak w miarę własnych możliwości i niskich kosztów... Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Starą śrubę odciąłem brzeszczotem - ktoś pisał, że zrobił to kątówką - ciekawe tylko w jaki sposób skoro nie ma tam na tyle miejsca... Nowa śruba weszła tylko trochę bo sprężyna blokowała (właściwie to gdyby ta śruba nie miała tej podkładki na końcu to pewno by weszła bo nie dużo brakowało), chciałem odkręcić kolumnę ale ta śruba która jest koło zbiorniczka od płynu chłodniczego nie odkręciła się, dwie pozostałe bez problemu, pytanie jak ją teraz wykręcić? rozwiercać? bo jest już tak wyrobiona, że ciężko dopasować jakikolwiek klucz W końcu podłożyłem pod dolny wahacz podnośnik i podniosłem całe zawieszenie do góry i śruba weszła - złapałem ją na końcu kluczem żabką i wkręciłem. Ta długa śruba od zwrotnicy odkręciła się bez problemu, kilka dni wcześniej zapuściłem penetratorem, ale wydaje mi się, że dlatego nie było z nią problemu bo 2 lata temu wymieniałem u mechanika amorki z przodu i musiał ją odkręcać. Teraz przesmarowałem ją smarem miedzianym aby następnym razem nie było problemów. Nikomu nie polecam tej metody..Ja nie miałem wyjścia bo dłużej zeszło by mi z odkręceniem śruby od kolumny niż włożenie tej od wahacza odwrotnie. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
No nie tak bez problemu...męczyłem się godzinę z tą śrubą bo sprężyna skutecznie uniemożliwiała włożenie jej odwrotnie. Chciałem odręcić kolumnę od góry ale jedna z trzech śrub nie dała się odkręcić Musiałem ścisnąć sprężynę i dopiero weszła śruba...
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Witam! A tą śrubę bez problemu da się włozyć odwrotnie? Czy sprężyna nie przeszkadza?
-
[B5 ADP] Błotnik z 97 roku do audi z 95 podejdzie?
Witam! Panowie mam takie małe pytanie jak w temacie. Znalazłem błotnik w kolorze bordowym tak jak moja a4 tylko z 97 roku. Moja jest z 95 i mam pytanie czy będzie pasował? No i jakie są szanse ze kolor będzie ten sam i obejdzie się bez malowania? pewno marne? niestety sprzedawca nie jest w stanie podać mi nr lakieru. Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.
-
[B5 ADP] Prośba o dane techniczne sprzęgła
w każdym sklepie mają skatalogowane 2 średnice tarczy 210 i 230mm...:/
-
[B5 ADP] Prośba o dane techniczne sprzęgła
Witam! Panowie chciałbym zapytać jaka średnica tarczy występuje u mnie, bo w sklepie mówią że występują 2 rodzaje i żeby najpierw rozebrać itd.. a ja chciałbym zakupic wcześniej. Czy taki komplet podejdzie, kupował ktos to na allegro? http://allegro.pl/item1154446907_sprzeglo_luk_audi_a4_1_6_100km_vw_passat_1_6_101.html Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
a może mi ktoś opisac po kolei co i jak mam zrobic jak dla laika:) mam wykręcic normalnie tłoczek? płynu niechciałbym wymieniać, a tą osłonke dostanę czy muszę zakupić cały zestaw naprawczy
-
[B5 ADP] Wymiana osłonki gumowej tłoczka zacisku tylnego!
Witam! Koledzy mam uszkodzoną tą osłonke gumową, czy dam rady ją wymienić bez rozkręcania zacisku?
-
[B5 ADP] Gumowa przelotka komora silnika - kabina
Witam! Panowie mam uszkodzoną ta gumowa uszczelkę-przelotkę przez która przechodzi linka otwierania klapy silnika, dostane ją w zwykłym sklepie czy trzeba zamawiac w ASO? Wydaje mi się, że woda przez nia dostaje sie do środka więc pasuje ją wymienić. pozdrawiam
-
[B5 ADP] Brzeczyk świateł i rezerwy raz działa raz nie
Witam! Panowie problem jak w temacie, poczytałem troche forum i widze, ze dość częsta przypadłość, z tym że u mnei raczej nei jest spalony głośniczek bo wcale nie wydawałby dźwięku...może cos nie łączy,jakis przekażnik, bezpiecznik? pozdrawiam
-
[B5 ADP] Stuki z okolicy skrzyni, przegubów...
Witam! Koledzy mam taki problem a autem, otóż: Wracając do domu na małej prędkości zaczęło cos stukać - odgłos identyczny jak przegub zewnętrzny, z tym ze przeguby zewnętrzne raczej słychać na skręconych kołach a tu stukało na jeździe na wprost przy małej prędkości i przy większej jeszcze bardziej. Jeden przegub zewnętrzny był wymieniany jakieś 2,5 roku temu a jeden 1,5, osłonki są ok. Tak więc pomyślałem ze to przegub wewnętrzny się rozsypał. Odwiozłem więc auto do kolegi aby wymienił mi przegub wewnętrzny (wcześniej on robił mi zewnętrzne) po drodze do niego zaczęło się dziwne bicie przechodzące na kierownice i cale auto..., podniósł auto okazało sie ze stuki podobno pochodzą od przegubu wewnętrznego od str. kierowcy, na drugi dzień pojechał, kupił, wymienił, dzwoni do mnie i mówi ze to nie przegub bo dalej stuka i ze to chyba skrzynia... więc poskładał wszystko spowrotem, przegub oddał do sklepu itd, a że mamy w okolicy gościa który tylko i wyłącznie siedzi w temacie skrzyń i jedna juz mi robił w lagunie więc dzwonie do niego i mowie jaka jest sytuacja - przez telefon tylko powiedział mi ze to prawdopodobnie jakieś łozyska w skrzyni albo coś tam jeszcze juz nie pamiętam - koszt łożysk 300 zl robota 400. Umówiłem sie ze przywiozę auto do niego o 18, odebrałem więc od kumpla i w drodze do mechanika okazało sie ze cisza nic nie szumi ani nie stuka. Dzwonie do kumpla mowie ze jest cisza, on mi mówi ze rano jak z garażu nim wyjeżdżał to nadal stukało, zrobiłem ze 40 km zagrzałem olej w skrzyni, wróciłem do domu, od tego czasu zrobiłem ok 100km i nadal spokój...Co to może być co z tym robić? W sumie nie szukam sobie wydatków bo jeszcze przy okazji sprzęgło pasowało by wymienić jak juz wszystko będzie rozebrane itd..
-
[B5 ADP] Hałasuje wentylator ogrzewania kabinowego
Dobrałem się dzisiaj do wentylatora...okazało się że wszystko z nim ok, natomiast ta klapka od nawiewu na nogi pasażera która jest zaraz za wentylatorem jest caly czas zamknięta i powietrze z wentylatora opływajace hałasuje (gwizda) w tym miejscu. Klapka nie reaguje na sterowanie z klimatronika... Jak ją naprawić?
-
[B5 ADP] Jest ktoś z okolic Krosna z Vag-iem ??
Witam:) Jest jakis kolega z podkarpacia z Vagiem który za drobną :> opłata dokonałby diagniostyki mojej A4?? chodzi mi o wykasowanie inspekcji, zakodowanie sterownika klimy i kilka innych:)
-
[B5 ADP] Hałasuje wentylator ogrzewania kabinowego
Ok dzięki:) dobiorę się do niego jak znajdę chwile czasu. Nikt nie miał podobnego problemu i nie podpowie co moze być z nim nie tak??
-
[B5 ADP] Hałasuje wentylator ogrzewania kabinowego
Witam:) Jak w temacie...przy większych obrotach zaczyna hałasować, piszczeć itp Jak się do niego dostać i co to może być? mam climatronic Pozdrawiam